Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi

Ankara / Ayaş

Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi
 • Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Ankara
İlçesi Ayaş
Başarı Puanı (OBP) 74.2380
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi Ankara ili Ayaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz, ilçemizde ikinci bir ortaöğretim kurumuna duyulan ihtiyaç nedeniyle 2005 yılında Ayaş Naime Ali Karataş Çok Programlı Lisesinin ek binasında Ayaş Anadolu Lisesi adıyla eğitim öğretime başlamıştır. 2005-2006 eğitim- öğretim yılında Ortaöğretim Kurumları Sınavı(OKS) sonuçlarına göre 60 öğrenci kayıt yaptırmıştır.

2006-2007 Öğretim yılında 60 kişilik daha kontenjan açılmış, ayrıca 10. Sınıflar için Matematik-Fen ve Türkçe-Matematik bölümleri açılmıştır. Aynı yıl, Ayaş Anadolu Lisesinin adı, Diyarbakır ilinde bombalı terör saldırısında şehit düşen Ayaş´ın Sinanlı beldesi nüfusuna kayıtlı Rıdvan SÜER´in ailesinin isteği üzerine Ankara İl Milli Eğitim Ad Verme Komisyonunun 16.01.2008 tarih ve 21 nolu kararı ile ŞEHİT RIDVAN SÜER ANADOLU LİSESİ olmuştur.

2010-2011 Eğitim öğretim yılında kontenjanını %100 artıran okulumuz 9. Sınıfa 120 öğrenci almıştır. Okulumuz şu anda, 4 tane 9. Sınıf; 3 tane 10. Sınıf; 2 tane 11. Sınıf ve 2 tane 12 sınıf olmak üzere toplam 11 sınıfla gündüzlü olarak eğitim vermektedir. Öğrencilerimizin büyük bir kısmı Sincan-Etimesgut-Eryaman bölgelerinden servislerle gelmektedir.
 • Derslik :19
 • Konferans Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :3
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Saatler: 9:00-16:00
 • Isınma: Kalorifer
 • Bağlantı: ADSL (4 Mbit)
 • Yerleşim Yeri - Ayaş, Ankara’nın batısında şirin ve tarihi bir ilçedir. Başkente uzaklığı 57 km.’dir. Yolu asfalt olup, çift yoldur. Ayaş zenginlikleri, tarihi eserleri, kültür varlıkları, şifalı kaplıca ve içmeleri ile tanınır.İlçe ayrıca Ankara’nın sebze ve meyve üretim merkezidir. Yetiştirdiği ürünlerin başlıcaları dut, kiraz, kavun, karpuz, salatalık, biber ve domatestir.
 • Adres - Şeyh Muhittin Mah. Temenni Cad. No 9 Ayaş / ANKARA
 • Ulaşım Ulaşım İl merkezine ilçe halk otobüsleri ve ego ile sağlanmaktadır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz Ankara iline 57 km, ilçe merkezine 300 metre uzaklıkta yer almaktadır.

Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Şeyh Muhittin mah. Temenni cad. No 9 Ayaş / ANKARA

Tel: 0 312 712 24 38

Fax: 0 312 712 24 38

web: http://srsal.meb.k12.tr

Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Batıkent Ş. Evliyagil Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 144

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 52

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 83

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Musa Erdem Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://srsal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız