İnönü Anadolu Lisesi

Ankara / Altındağ

İnönü Anadolu Lisesi
 • İnönü Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Ankara
İlçesi Altındağ
Başarı Puanı (OBP) 77.0718
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

İnönü Anadolu Lisesi Ankara ili Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İnönü Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

İnönü Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. İnönü Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 1971?1972 öğretim yılı başında 13 Ekim ilkokulunun bünyesinde Aydınlıkevler ortaokulu adı ile öğrenime açılmıştır. 1972?1973 öğretim yılı başında öğrenci çokluğu nedeniyle bazı sınıflar Keçiören ilçesinde Subayevlerindeki Mehmet Akif İlkokulu?na taşınmış ve öğrencilerin bir kısmı öğretime bu okulda devam etmiştir.

1973?1974 öğretim yılında orta birinci sınıflar Aydınlıkevler ilkokulunda, ikinci ve üçüncü sınıflar Mehmet Akif ilkokulunda öğretime devam etmiştir. Bu öğretim yılında okulun adı Ahiler Orta Okulu olarak değişmiştir.

1974?195 öğretim yılı başında Aydınlıkevler Ticaret Lisesi?nin ek binasına taşınılmış ve öğretime bu binada devam edilmiştir.

4 Mart 1975 tarihinde Türk-İş blokları içerisinde yapılan bu günkü binaya taşınılmış ve okulun adı da İnönü Ortaokulu olmuştur. Devlet büyüklerinden 2. Cumhurbaşkanımız İsmet İNÖNÜ? nün soyadı okula ad olarak verilmiştir.

1975?1976 öğretim yılında Lise kısmı da öğretime açılarak İnönü Lisesi adı altında bütünleşmiştir.

1978?1979 öğretim yılında modern liseye dönüştürülmüş, 1987?1988 öğretim yılında tekrar klasik lise olmuştur. 1997?1998 öğretim yılında da Süper Lise kısmı açılmıştır. Halen genel lise olarak hizmete devam etmektedir.

2012 - 2013 Eğitim - Öğretim yılı başında Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. Okulun Sınav Başarı Durumu: 2012-2013 Eğitim - Öğretim Yılı % 48 (Lisans-Ön lisans) 2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı % 41 (Lisans-Ön lisans) 2014-2015 Eğitim - Öğretim Yılı % 48 (Lisans-Ön lisans) 2015-2016 Eğitim - Öğretim Yılı % 80 (Lisans-Ön lisans) 2017-2018 Eğitim - Öğretim Yılı % 80 ( Lisans -Ön Lisans)
 • Derslik :26
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Saatler: 08:00 - 15:05
 • Isınma: Doğalgaz
 • Bağlantı: Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Yerleşim Yeri - Ankara, Altındağ, Aydınlıkevler semti merkezi bir yer olup bir çok yere tek vasıta ulaşım sağlana bilen, bünyesinde birçok ilk, orta ve lise okulları bulunan, sosyal bir semttir.Yakınında bulunan Altınpark ve alışveriş merkezleri Aydınlıkevler ve Ankara halkına güzel imkanlar sunmaktadır.
 • Adres - Altınpark Mahallesi Erda Sokak No14 Türk İş Blokları Aydınlıkevler Altındağ/ANKARA
 • Ulaşım Okulumuza Ulus ve Kızılaydan 413 numaralı Belediye ve Halk otobüsleri ile, ayrıca site - yıldız minibüsleri ile ulaşabilirsiniz.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz İl merkezine 6km. uzaklıkta olup İlçe merkezinde bulunmaktadır.

İnönü Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İnönü Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Seyfi Demirsoy Mahallesi Erda Sokak No14 Türk İş Blokları Aydınlıkevler Altındağ/ANKARA

Tel: 03123161402

Fax: 03123183858

web: http://inonuanadolu.meb.k12.tr

İnönü Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Batıkent Ş. Evliyagil Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 145

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 53

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 83

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Musa Erdem Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İnönü Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İnönü Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://inonuanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İnönü Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İnönü Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İnönü Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İnönü Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız