Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi

Erzurum / Palandöken
Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi
 • Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 20
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 383.6133
Güncel Yüzdelik Dilimi 11.07
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi Erzurum ili Palandöken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 383.6133 11.07
2019 - -
2018 - -
2017 - -
2016 - -
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ?Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları? olarak tanımlanan ve öğrencilerin LGS? de aldıkları puana göre tercih yaparak yerleştikleri okullar ?proje okulları? olarak eğitim veriyor. Yeni açılacak Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında öğrenci alarak Erzurum eğitimine hizmet vermeye başlayacak.

24 derslikli olacak okul 100 erkek 100 kız toplam 200 öğrenci kapasiteli pansiyonu, atölyeleri, laboratuvarı, spor salonu ve diğer fiziksel imkanlarıyla tam donanımlı bir eğitim kompleksi olacak. Yeni eğitim öğretim yılında 5 şubede toplam 170 9.sınıf öğrencisi ile Erzurum?un eğitim hayatına yeni bir güç kazandıracak okul konumu itibari ile de bulunduğu bölgeye hitap edecek. Palandöken ilçesi Yıldızkent bölgesinde inşa edilen okul, yeni yerleşim alanlarında ikamet eden aileler için bir ?Proje Anadolu Lisesi? olarak büyük bir ihtiyaca cevap verecek.

Adres: HÜSEYİN AVNİ ULAŞ MAH. 13.ARA SK. NO: 1/2 PALANDÖKEN / ERZURUM

Tel:

Fax:

web: https://www.sorubak.com

Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi ile ilgili 20 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 30
Erzurum İbrahim Hakkı Fen Lisesi

Erzurum İbrahim Hakkı Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 110
Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi

Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6
Nevzat Karabağ Anadolu Lisesi

Nevzat Karabağ Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2
Erzurum Anadolu Lisesi

Erzurum Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13
Yakutiye Anadolu İmam Hatip Lisesi

Yakutiye Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9
Oltu Fen Lisesi

Oltu Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mümtaz Turhan Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız