Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi

Ankara / Altındağ
Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi
 • Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 14
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 77.2977
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi Ankara ili Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

VİZYON
Sosyal ve kültürel etkinlikleri ve üniversiteye öğrenci yerleştirmedeki başarıları ile ülke çapında tanınan, dünyadaki bilimsel gelişmeleri yakından takip eden, çağdaş eğitim teknolojileriyle donanıp kendini yenileyerek gelişen, ülke geleceğine yön veren kişileri yetiştiren bir bilim yuvası olmaktır.
MİSYON
Öğrencilerimizi; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, milli manevi ahlaki değerleri özümsemiş; geleceğe güvenle bakan, özgüveni ve akademik başarısı yüksek, çözüm üretebilen, ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda Türk toplumuna ve insanlığa yararlı kişiler olarak yetiştirip, üniversiteye ve hayata hazırlamaktır.
BAŞARILAR
2012/2013 ALTINDAĞ KIZ VOLEYBOL TURNUVASI /İlçe 2.liği 2012/2013 "GENÇLİĞİN GÖZÜNDEN TÜRKİYE KISA FİLM YARIŞMASI"/Türkiye 3.lüğü 2012/2013 "Ahilik Kültürü ve Günümüze Yansımaları" konulu Kompozisyon Yarışması/İl 2.liği

Adres: Altınpark Mahallesi Tuğrulbey Sokak No 27 Hasköy Altındağ/ANKARA

Tel: 3123163387

Fax: 03123183739

web: http://esenevleranadolulisesi.meb.k12.tr

Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi ile ilgili 14 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 199
Fatih Anadolu Lisesi

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139
Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 42
Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 77
Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15
Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28
Kurtuluş Anadolu Lisesi

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız