Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi

Ankara / Altındağ

Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi
 • Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 15
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Ankara
İlçesi Altındağ
Başarı Puanı (OBP) 77.2977
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi Ankara ili Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz Milli Emlak?a bağlı 1962 yılında 6160 metrekare arsa alanına, 750 metrekare okul binası 4 kat olarak yapılmıştır. 5410 metrekare bahçe alanı bırakılarak 01.10.1967 tarihinde Hasköy Ortaokulu adı altında eğitim ve öğretime başlamıştır.

Amacı ortaokul seviyesinde öğrenci yetiştirmek ve çevrenin ihtiyacını kısmen karşılamak olmuştur. Yakın çevresinde lise olmadığından 1972/1973 eğitim öğretim yılında ise okul bünyesinde lise kısmı faaliyete geçmiştir. Lise kısmının faaliyete geçmesinden sonra okulun adı Esenevler Lisesi olarak değiştirilmiştir. 1972/1973 eğitim-öğretim yılından 1994/1995 eğitim-öğretim yılına kadar bünyesinde ortaokul olarak çiftli öğretim yapmıştır.

İlköğretimlerin temel eğitime geçmesinden sonra bünyemizdeki ortaokula kayıt alınmamış, tekli öğretime geçilmiştir. 1996/1997 eğitim-öğretim yılında ise tamamen lise ve bünyesinde yabancı dil ağırlıklı lise olarak öğretime devam eden okulumuz, 2005/2006 eğitim-öğretim yılından itibaren Esenevler Anadolu Lisesi olmuş ve 2017/2018 öğretim yılı itibariyle Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi olarak isim değişikliğine gidilmiştir.
 • Derslik :22
 • Çok Amaçlı Salon :1
 • Kimya Laboratuvarı :2
 • Müzik Sınıfı :1
 • Saatler SABAH:07.30-13.30 ÖĞLEN:13.40-19.40
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı Yok
 • Yabancı Dil Birinci Yabancı Dil: İngilizce İkinci Yabancı Dil: Almanca
 • Ulaşım Kızılay Ulus istikametinden 413 nolu Belediye ve Halk otobüsleriyle ulaşılabilir. Ayrıca Güneşevler istikametine giden tüm dolmuş ve otobüslerle ulaşılabilir.
 • Servis Bilgisi
 • Yerleşim Yeri Altınpark mahallesi. Tuğrulbey sokak.No:27 Hasköy-Altındağ/ANKARA
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Kızılay´a uzaklığı yaklaşık olarak: 4 km Ulus´a uzaklığı yaklaşık olarak: 3 km

Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Altınpark Mahallesi Tuğrulbey Sokak No 27 Hasköy Altındağ/ANKARA

Tel: 3123163387

Fax: 03123183739

web: http://esenevleranadolulisesi.meb.k12.tr

Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi ile ilgili 15 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Batıkent Ş. Evliyagil Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 145

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 53

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 83

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Musa Erdem Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://esenevleranadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Esenevler Şehit İbrahim Ateş Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız