Akyurt Anadolu Lisesi

Akyurt Anadolu Lisesi
 • Akyurt Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 80.9368
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Akyurt Anadolu Lisesi Ankara ili Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Akyurt Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Akyurt Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Akyurt Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 03.07.2013 tarih ve 7161 sayılı Millî Eğitim Eski Bakanı Sayın Hüseyin ÇELİK?in onayıyla 2007-2008 Öğretim Yılında 2 şube ile Anadolu Lisesi olarak eğitime başlamıştır. Okulumuzun kurucu müdürlüğünü İbrahim BAZ yapmış olup 18.02.2010 tarihinde okulumuza asil müdür olarak Cemil KOÇLAR atanmış olup Cemil KOÇLAR halen okulumuzun müdürü olarak görevine devam etmektedir.
    2010-2011 öğretim yılında ilk mezunlarını veren okulumuz 2012-2013 öğretim yılında 3. Mezunlarını vermiştir.  İlk mezunlarımız %75 oranında dört yıllık bir üniversiteye yerleştiği gibi geçen sene mezun olan öğrencilerimizde aynı başarıyı göstermişlerdir. Bu mezunlarımızın ikinci girişlerinde başarı oranının daha da yükseldiği görülmektedir.
    2007-2008 öğretim yılında 2 şube ile eğitime başlayan lisemiz, 2012-2013 öğretim yılında üç 9. sınıf, dört 10. sınıf, iki 11. sınıf ve bu sene mezun ettiğimiz iki 12. Sınıf olmak üzere toplam 11 sınıfla eğitime devam etmiştir. Okulumuzun birer müdür ve müdür yardımcısı olmak üzere 14 öğretmen ile 1 hizmetli ve 1 memur kadrolu çalışanı bulunmaktadır. 2013-2014 öğretim yılı için 90 öğrencilik kontenjan bildirilmiştir.
VİZYON
Her yönden nitelikli, sosyal, kültürel ve bilimsel altyapı ve donanıma sahip, en az bir yabancı dili çok iyi bilen aldığı eğitimi yaşantısında uygulayabilen, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, sorumluluk sahibi, adaletli, ahlaklı, hoşgörülü ve kişisel disiplin ilkelerine bağlı, kendine güvenen, kendini sorgulayan, araştırmacı, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştiren örnek bir eğitim kurumu olmak
MİSYON
Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yüksek öğrenime yönelmiş, kendine güvenen, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kurabilen, toplumsal değerlere duyarlı, olayları çok yönlü ve objektif olarak değerlendirebilen, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve becerilere sahip, yabancı dili dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde kullanabilen, liderlik özelliklerinin yanında işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olarak yetiştirmektir
BAŞARILAR
Okulumuzun 2010-2011 ve 2011-2012 öğretim yıllarında vermiş olduğun 116 mezundan 2´si tıp, 17 tanesi Hukuk Fakültesi kazanmış olup okulumuzun dört yıllık fakülte kazandırma oranı %75´tir.
2014-2015 Eğitim öğretim yılında sınava giren 41 öğrenciden 36 öğrenci 4 yıllık bir fakülteye yerleşmiştir. Bu sonuçla öğrenci yerleştirme başarısı ek yerleştirmeler öncesi %87,80 olup bu oranın artması beklenmektedir. Öğrencilerimize başarılarından ötürü teşekkür eder, bu gururu yaşamamızda baş aktörlerden öğretmenlerimize, anne babalara ve emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımızı sunarız.
Adres

Yeşiltepe Mahallesi Toki Blokları Akyurt/ANKARA

Telefon

03128440321

Fax

03128440739

web

http://akyurtanadolu.meb.k12.tr

Akyurt Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Akyurt Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Akyurt Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Akyurt Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Akyurt Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Akyurt Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Akyurt Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Akyurt Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız