Dinar Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Afyonkarahisar / Dinar

Dinar Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 1
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 85.1229
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla
Dinar Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Hizmetleri Alanında eğitim vermektedir.

Dinar Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Afyonkarahisar ili Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Dinar Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Dinar Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "85.1229".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
85.1229
2020
81.2500
Dinar Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Dinar Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Dinar Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Dinar Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi olarak 1989-1990 eğitim öğretim yılında Konak Mah. No:3 eski hastane binasında 1 müdür, 1 öğretmen, 72 öğrenci hemşirelik bölümü öğrencisi ile eğitim ve öğretime başlamıştır.

İlk mezunlarını 1993 yılının Haziran ayında vermiştir. 1994-1995 öğretim yılında 3. dönem mezunlarını veren okulumuz, 1995 Dinar depremi dolayısıyla 1995-1996 öğretim yılında 144 öğrencisini Afyon Atatürk Sağlık Meslek Lisesine naklettirmiştir. Okulumuz Dinar depreminde öğrencilerin naklinden dolayı 4 öğretim yılı mezun verememiştir.

1996-1997 öğretim yılında tıbbi sekreterlik bölümü ile tekrar açılan okulumuz bu bölümden 102 öğrenci mezun etmiştir. 1998-1999 öğretim yılında eğitime acil tıp teknisyenliği bölümü ile devam edilmiştir. 2003-2004 ve 2004-2005 yıllarında 2 dönem hemşirelik öğrencisi alındı. 2006-2008 eğitim öğretim yılları arasında tekrar acil tıp teknisyenliği 2008-2009 yılları arasında hemşirelik bölümü öğrencisi alınmıştır. 2014-2015 yılından itibaren her iki bölüme de öğrenci alınmayıp okul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak dönüştürülmüştür. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında 9. sınıfa 68 öğrenci alınacaktır. 2019-2020 eğitim-öğretim yılından itibaren okulumuzda Adalet Bölümü açılmıştır. Adalet Bölümüne Ceza İnfaz Koruma Memuru ve Zabit katipliği dallarında öğrenci alınacaktır. Okulumuzda 7 derslik, 1 teknik oda, 1 kütüphane 3 idari oda bulunmaktadır. Ayrıca okulumuz bahçesinde 1 voleybol sahası ve 1 halı saha vardır.

Okulumuzda işletmelerde beceri eğitimi çalışmaları Dinar Devlet Hastanesi ve Aile Hekimliği birimlerinde yapılmaktadır.

Dinar Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Dinar Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: İstasyon Mahallesi İstasyon Caddesi No15 Dinar/AFYONKARAHİSAR

Tel: 0 272 3535262

Fax: 0 272 3533388

web: https://dinargevhernesibemtal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Dinar Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[İsimisiz]

YA BU DİNAR SAĞLIK MESLEK LİSESİNİN OBP PUANI KAÇ YA LÜTFEN SÖYLERMİSİNİZ BİLEN VARSA SÖYLEYEBİLİRMİ

2021-05-14 15:51
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 9

Kocatepe Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Osmangazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Ali Çağlar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Recep Tayyip Erdoğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Dinar Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Dinar Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://dinargevhernesibemtal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Dinar Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Dinar Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Dinar Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dinar Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız