Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
Geçici Telefon 0312 317 3
Adres Gümüşdere Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı No7/6 Keçiören/Ankara
MEB logo Ankara / Keçiören
Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi

http://keciorensbl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 180
Taban Puanı 327.3945
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi Ankara ili Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 327.3945 -
2017 Taban Puanı - -
2016 Taban Puanı
- -

OKULUMUZ KEÇİÖREN SOSYAL BİLİMLER LİSESİ 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA KEÇİÖREN İLÇESİ GÜMÜŞDERE MAHALLESİ (BASIN EVLERİ SAMSUN YOLU ARASINDA ZİRAAT FAKÜLTESİ YANINDA) EĞİTİM KAMPÜSÜ İÇİNDE YENİ EĞİTİM BİNASI, YENİ 240 KİŞİLİK KIZ ERKEK PANSİYON BİNASI, BAĞIMSIZ PROFESYONEL KAPALI SPOR SALONU VE BAĞIMSIZ PROFESYONEL KONFERANS SALONU İLE EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA BAŞLAYACAKTIR. BİNANIN BÜTÜN BİRİMLERİ OKUL AÇILIŞINA HAZIR HALE GELECEKTİR.

Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: Geçici Telefon 0312 317 3
Okulun Faxı:
Okulun Adresi: Gümüşdere Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı No7/6 Keçiören/Ankara

Bu okula 49 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Ankara Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi adresi, Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi Ankara, Keçiören Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+