Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi

Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 60
Okulun Taban Puanı 412.3678
Güncel Yüzdelik Dilimi 10.39
Okulun Kontenjan Türü Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul ili Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 412.3678 10.39
2018 338.4361 11.21
2017 - -
Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi 23.03.2012 tarihinde açıldı. Pendik Anadolu İmam Hatip Lisesinin Esenyalı Mahallesindeki ek binasında hizmete başlayan okulumuz bir proje okulu olarak planlandı. Anadolu Lisesi puanıyla kayıt yaptırılabilen okulumuz sadece erkek öğrenci kabul etmektedir. Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi

D - 100 karayolunun hemen üstünde, tren yoluna çok yakın ulaşım sorunu olmayan ve geniş güzel bir bahçe içerisinde bulunan okulda yatılı okumak isteyen öğrencilerimiz için 140 yatak kapasiteli parasız yatılı devlet yurdu hizmet vermektedir.

Okul içinde yemekhane, zengin bir kütüphane, geniş konferans salonu, fizik kimya laboratuvarları ile bölgemizde tercih edilen bir okul olma hedefindedir. Ayrıca okul öğrencilerinin kullanımına tahsis edilen ve içinde modern spor aletlerinin bulunduğu, sıcak su imkânının olduğu bir spor salonu da bulunmaktadır. Gelenekten ilhamla geleceğe hazırlıyoruz. Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi

Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak, öğrencilerine nitelikli eğitim imkânı sunabilmek, onları hayata ve geleceğe hazırlayabilmek, ülkemizin yetişmiş insan ihtiyacına cevap verebilmek için, okul yönetimimiz ve eğitim kadromuz ile her gün bir adım daha ileriye gidebilmek için çalışıyoruz. Okulumuzda yaptığımız akademik, mesleki, sosyal, kültürel, sportif vb. çalışma ve etkinliklerle, öğrencilerimize nitelikli bir eğitim ortamı sunuyoruz. Öğrencilerimizin medeniyetimizin temel değerleri ile donanmış; İmam Hatip öğretisini benimsemiş, kimlikli, kişilikli, karakterli bireyler, öncü nesiller olarak yetişmelerine imkân hazırlıyoruz. Ülkesinin ve gönül coğrafyasının sorunlarına duyarsız kalamayan, gönül coğrafyamızdaki acıları yüreğinde hisseden gençler olabilmeleri için uğraş veriyoruz. Öğrencilerimizin mezuniyetlerinden sonra Türkiye'nin belli başlı üniversitelerine yerleşmelerini temel misyonlarımızdan birisi olarak kabul ediyoruz.

Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Okulumuz Arapça Hazırlıklı Proje Okuludur.

Kutsal Kitabımız Kur'an-ı Kerim'in dili olması sebebiyle, bizim için ayrı bir değere sahip olan Arapça günümüzde önemini ve dünya dilleri arasındaki etkinliğini gitgide arttırmaktadır. Son zamanlarda coğrafyamızda meydana gelen gelişmeler, Arapça bilmenin gerekliliğini açıkça ortaya koymuştur. Diğer yandan bugün Arapça bilenler için; tercüme sektörü, uluslararası düzeyde faaliyet gösteren şirketler ve bankalardaki mevcut pozisyonlar, önemli kuruluşlardaki iş imkânları, bürokrasideki ihtiyaç da göz önüne alındığında, bu dili bilmenin sağlayacağı kariyer ve fırsatların oldukça fazla olduğu görülecektir.

Bu nedenle, günümüzde; Arapçayı pratik ve akademik anlamada iyi derecede öğrenen bireyler: İş hayatlarında, akademik kariyerlerinde ve modern dünya ile iletişimlerinde bir adım önde olacaklardır. Küresel ölçekteki bu imkânlardan yararlanmak isteyen okulumuz, 2014-2015 öğretim yılından itibaren proje okul kapsamına alınmış, bünyesine "Arapça Hazırlık Sınıfı''nı eklemiştir. Pendik Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin eğitim süresi hazırlık + 4 yıldır. Hazırlık sınıfında birinci yabancı dil Arapça, ikinci yabancı dil olarak da İngilizce yoğun olarak okutulmaktadır. Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi

Arapça dersleri anadili Arapça olan hocalar eşliğinde %100 aracı dilsiz eğitim şeklinde verilmektedir. Bununla beraber "dil yerinde öğrenilir" prensibi gereğince Arapçada belli bir seviyeyi yakalamış, sene içerisinde dil eğitiminde başarılı olmuş öğrencilere o dilin konuşulduğu ülkelerde dil eğitimi imkânı sunuyoruz. Bu sayede öğrencilerimizin hem yabancı dil pratiğini daha yoğun yapıyor, hem de bulundukları ülkeyi daha yakından tanıma fırsatı yakalıyorlar.

Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Çok Özel İmkânlar Öğrencilerin Hizmetinde.

Okulumuzda öğrencilerimizi geleceğe hazırlayacak birçok imkân bulunmakta; okul pansiyonumuz, isteyen öğrencilerimize hizmet vermektedir. Fitness, güreş salonlarımızda; futbol ve basketbol saha lisanslı hocalar eşliğinde 9 farklı branşta spor etkinliklerinin yapıldığı kapalı spor salonumuzla, bahçemizde bulunan açık spor sahamızla öğrencilerimizin fiziksel gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Okulumuzun yakınında bulunan spor tesisleri ile yaptığımız anlaşma kapsamında isteyen öğrencilerimizi havuza götürüyoruz.

Bilimsel, kültürel ve sosyal projeler ile öğrencilerimizin akademik sosyal başarılarına katkı sunuyoruz. Öğrencilerimize kitap okumayı sevdiren, medeniyetimizi tanıtan, toplum karşısında söz söyleyebilme ve sunum yapabilme becerileri kazandıran projeler yürütüyoruz. Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi

Düzenlemiş olduğumuz bilgi, kültür ve mesleki alan yarışmaları neticesinde, dereceye giren öğrencilere Umre ödülü başta olmak üzere çeşitli ödüller veriyoruz. Yaptığımız bilinç seminerleri, adab-ı muaşeret dersleri, hadis sohbetleri vb. etkinlikler ile öğrencilerimizin ruhi bakımdan gelişmelerine imkân hazırlıyoruz.

Ülkemizin önemli yazar ve akademisyenleri ile buluşmalar düzenliyor, okulumuzda tertip ettiğimiz programların yanında, çevremizde düzenlenen tiyatro, konser vb. etkinliklere katılıyoruz.

Payitaht gezileri, yedi bölge Anadolu gezileri, ecdadın izinde Balkan gezileri ve yurt dışı gezileri ile tarihi, milli ve manevi mirasımızı gençlerimize tanıtıyoruz. Öğrencilerimize şehir dışında akademik, kültürel, sportif ve mesleki amaçlı çeşitli kamplar düzenliyoruz.

Bütün öğrencimize, uzman hocalardan Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma, gönüllü öğrencilere de Hafızlık eğitimi veriyoruz. Hıfzını okulumuzda tamamlayan öğrencilerimize sonraki eğitim hayatları boyunca çeşitli imkânlar sunuyoruz. Bünyemizde bulunan mehter takımı, ilahi korosu, hat kursu, tezhip kursu vb. etkinlikler ile öğrencilerimizin sanat becerilerini geliştiriyoruz. Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi

Öğrencilerimizin okuma-yazma becerilerini geliştirmek için yazı atölyeleri düzenliyoruz. Çıkarmış olduğumuz edebiyat dergisi, tarih dergisi, Arapça dergi, dini dergi, coğrafya gazetesi, okul bülteni vb. yayın çalışmaları ile öğrencilerimizi yazmaya ve okumaya teşvik ediyoruz. Dergi köşemize koyduğumuz çeşitli dergileri, güncel olarak öğrencilerimizin takip edebilmelerini sağlıyoruz.

Öğrencilerimizin kaliteli bir üniversiteye yerleşebilmesi için destekleme kursları düzenliyoruz. Organize ettiğimiz kariyer günlerinde çeşitli üniversiteleri okulumuza davet ediyor, hem kendi öğrencilerimizin, hem çevre okullardaki lise öğrencilerinin daha iyi bir meslek seçmelerine rehberlik yapıyoruz. Geniş bahçemiz, zengin kütüphanemiz, Arapça dinleme salonumuz, konferans salonumuz, mescidimiz, laboratuvarlarımız ve daha birçok imkânımız ile yeni öğrencilerimizi bekliyoruz. Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi

Öğrencilerimizle beraber geleceği inşa ediyoruz.

Önde ve öncü gençlik için her gün daha ileriye... Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi 2012 - 2013 yılında eğitime başlamıştır.

Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi 31.12.2014 tarihinde Milli Eğitim Bakanımız Nabi AVCInın imzası ile proje okullar kapsamına alınmıştır. Proje kapsamında okulumuzda Arapça hazırlık sınıfı vardır. Eğitim-Öğretim süresi Hazırlık+4 yıl, toplamda 5 yıldır.

Vizyon Kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen,problemlere çözüm üretebilen, bireyler yetiştirmek.

Misyon Öğrencilerimizin zihninde,insana, düşünceye, özgürlüğe,ahlâka ve kültürel mirasa saygıya dayanan bir din öğretimi anlayışının yayılmasına katkıda bulunmak.

Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Öğretmen :34
 • Öğrenci :367
 • Derslik :16
 • Atölye-İşlik :2
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :3
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Revir:1
 • Saatler: BAŞLAMA:08:40 BİTİŞ:16:00
 • Isınma: DOGAL GAZ
 • Bağlantı: ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Yabancı Dil: Arapça-İngilizce Hazırlık Sınıfları proje Okulu
 • Taban-Tavan Puan Bilgileri: Yüzdelik Dilim % 0-10 Arası
 • Sportif Etkinlikler: Kapalı spor salonumuzda Basketboll&Voleyboll, açık 2 adet spor sahasında basketboll&voleyboll, 1 adet halı saha (50x30 M ebadında), fitness, okçuluk ve güreş salonları, masa tenisi alanı, bilek güreşi, futsal,
 • Bilimsel Etkinlikler: TÜBTAK Bilim Fuarı, Fen ve Sosyal Bilimler Destekleme Programı, Yoğunlaştırılmış Sayısal Dersler Kampları, Robotik atölyesi
 • Proje Çalışmaları: Arapça Proje Uygulaması, İngilizce Proje Uygulaması,Sosyal, Akademik, Kültürel vs. Projeler
 • Yerleşim Yeri - Yenişehir Mah. Cumhuriyet Bulvarı Gökay Sokak No13 Pendik İSTANBUL
 • Adres - Yenişehir Mah. Cumhuriyet Bulvarı Gökay Sokak No13 Pendik İSTANBUL
 • Ulaşım Pendik Kurtköy Bölgesi Yenişehir Mahallesinde bulunan okulumuza 122H 132K 132P 133Ü 16KH 16S KM14 KM15 KM25 KM27 KM28 KM29 otobüsleri ile HAKİŞ Sİtesi durağında inilerek ulaşılabilir.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Pendik İlçe Merkezine : 8 km. İstanbul İl Merkezine : 24 km. Sabiha Gökçen havalimanına 4 kilometredir.
Akademik, dil, mesleki, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal alanlarda kendinizi yetiştirebileceğiniz bir okul.

Gelenekten ilhamla geleceğe hazırlıyoruz.

Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak, öğrencilerine nitelikli eğitim imkânı sunabilmek, onları hayata ve geleceğe hazırlayabilmek, ülkemizin yetişmiş insan ihtiyacına cevap verebilmek için, okul yönetimimiz ve eğitim kadromuz ile her gün bir adım daha ileriye gidebilmek için çalışıyoruz.

Okulumuzda yaptığımız akademik, mesleki, sosyal, kültürel, sportif vb. çalışma ve etkinliklerle, öğrencilerimize nitelikli bir eğitim ortamı sunuyoruz. Öğrencilerimizin medeniyetimizin temel değerleri ile donanmış; İmam Hatip öğretisini benimsemiş, kimlikli, kişilikli, karakterli bireyler, öncü nesiller olarak yetişmelerine imkân hazırlıyoruz. Ülkesinin ve gönül coğrafyasının sorunlarına duyarsız kalamayan, gönül coğrafyamızdaki acıları yüreğinde hisseden gençler olabilmeleri için uğraş veriyoruz. Öğrencilerimizin mezuniyetlerinden sonra Türkiye'nin belli başlı üniversitelerine yerleşmelerini temel misyonlarımızdan birisi olarak kabul ediyoruz.

Okulumuz Arapça Hazırlıklı Proje Okuludur. Kutsal Kitabımız Kur'an-ı Kerim'in dili olması sebebiyle, bizim için ayrı bir değere sahip olan Arapça günümüzde önemini ve dünya dilleri arasındaki etkinliğini gitgide arttırmaktadır. Son zamanlarda coğrafyamızda meydana gelen gelişmeler, Arapça bilmenin gerekliliğini açıkça ortaya koymuştur. Diğer yandan bugün Arapça bilenler için; tercüme sektörü, uluslararası düzeyde faaliyet gösteren şirketler ve bankalardaki mevcut pozisyonlar, önemli kuruluşlardaki iş imkânları, bürokrasideki ihtiyaç da göz önüne alındığında, bu dili bilmenin sağlayacağı kariyer ve fırsatların oldukça fazla olduğu görülecektir.

Bu nedenle, günümüzde; Arapçayı pratik ve akademik anlamada iyi derecede öğrenen bireyler: İş hayatlarında, akademik kariyerlerinde ve modern dünya ile iletişimlerinde bir adım önde olacaklardır.

Küresel ölçekteki bu imkânlardan yararlanmak isteyen okulumuz, 2014-2015 öğretim yılından itibaren proje okul kapsamına alınmış, bünyesine "Arapça Hazırlık Sınıfı''nı eklemiştir. Pendik Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin eğitim süresi hazırlık + 4 yıldır. Hazırlık sınıfında birinci yabancı dil Arapça, ikinci yabancı dil olarak da İngilizce yoğun olarak okutulmaktadır.

Arapça dersleri anadili Arapça olan hocalar eşliğinde %100 aracı dilsiz eğitim şeklinde verilmektedir. Bununla beraber "dil yerinde öğrenilir" prensibi gereğince Arapçada belli bir seviyeyi yakalamış, sene içerisinde dil eğitiminde başarılı olmuş öğrencilere o dilin konuşulduğu ülkelerde dil eğitimi imkânı sunuyoruz. Bu sayede öğrencilerimizin hem yabancı dil pratiğini daha yoğun yapıyor, hem de bulundukları ülkeyi daha yakından tanıma fırsatı yakalıyorlar.

Çok Özel İmkânlar Öğrencilerin Hizmetinde. Okulumuzda öğrencilerimizi geleceğe hazırlayacak birçok imkân bulunmakta; okul pansiyonumuz, isteyen öğrencilerimize hizmet vermektedir. 9 farklı branşta spor etkinliklerinin yapıldığı kapalı spor salonumuzla, bahçemizde bulunan açık spor sahamızla öğrencilerimizin fiziksel gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Okulumuzun yakınında bulunan spor tesisleri ile yaptığımız anlaşma kapsamında isteyen öğrencilerimizi havuza götürüyoruz.

Bilimsel, kültürel ve sosyal projeler ile öğrencilerimizin akademik sosyal başarılarına katkı sunuyoruz. Öğrencilerimize kitap okumayı sevdiren, medeniyetimizi tanıtan, toplum karşısında söz söyleyebilme ve sunum yapabilme becerileri kazandıran projeler yürütüyoruz.

Düzenlemiş olduğumuz bilgi, kültür ve mesleki alan yarışmaları neticesinde, dereceye giren öğrencilere Umre ödülü başta olmak üzere çeşitli ödüller veriyoruz. Yaptığımız bilinç seminerleri, adab-ı muaşeret dersleri, hadis sohbetleri vb. etkinlikler ile öğrencilerimizin ruhi bakımdan gelişmelerine imkân hazırlıyoruz.

Ülkemizin önemli yazar ve akademisyenleri ile buluşmalar düzenliyor, okulumuzda tertip ettiğimiz programların yanında, çevremizde düzenlenen tiyatro, konser vb. etkinliklere katılıyoruz.

Payitaht gezileri, yedi bölge Anadolu gezileri, ecdadın izinde Balkan gezileri ve yurt dışı gezileri ile tarihi, milli ve manevi mirasımızı gençlerimize tanıtıyoruz. Öğrencilerimize şehir dışında akademik, kültürel, sportif ve mesleki amaçlı çeşitli kamplar düzenliyoruz.

Bütün öğrencimize, uzman hocalardan Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma, gönüllü öğrencilere de Hafızlık eğitimi veriyoruz. Hıfzını okulumuzda tamamlayan öğrencilerimize sonraki eğitim hayatları boyunca çeşitli imkânlar sunuyoruz. Bünyemizde bulunan mehter takımı, ilahi korosu, hat kursu, tezhip kursu vb. etkinlikler ile öğrencilerimizin sanat becerilerini geliştiriyoruz.

Öğrencilerimizin okuma-yazma becerilerini geliştirmek için yazı atölyeleri düzenliyoruz. Çıkarmış olduğumuz edebiyat dergisi, edebiyat gazetesi, tarih dergisi, Arapça dergi, İHL dergisi, değerler eğitimi dergisi, coğrafya gazetesi, tarih gazetesi, bilim dergisi, okul bülteni vb. yayın çalışmaları ile öğrencilerimizi yazmaya ve okumaya teşvik ediyoruz. Dergi köşemize koyduğumuz çeşitli dergileri, güncel olarak öğrencilerimizin takip edebilmelerini sağlıyoruz.

Öğrenilerimizin kaliteli bir üniversiteye yerleşebilmesi için destekleme kursları düzenliyoruz. Organize ettiğimiz kariyer günlerinde çeşitli üniversiteleri okulumuza davet ediyor, hem kendi öğrencilerimizin, hem çevre okullardaki lise öğrencilerinin daha iyi bir meslek seçmelerine rehberlik yapıyoruz.

Geniş bahçemiz, zengin kütüphanemiz, Arapça dinleme salonumuz, konferans salonumuz, mescidimiz, laboratuvarlarımız ve daha birçok imkânımız ile yeni öğrencilerimizi bekliyoruz.

Öğrencilerimizle beraber geleceği inşa ediyoruz.

Önde ve öncü gençlik için her gün daha ileriye...

OKULUMUZ ARAPÇA HAZIRLIKLI PROJE OKULUDUR.

Son zamanlarda coğrafyamızda meydana gelen politik ve ekonomik gelişmeler, Arapça dilini bilmenin ne kadar önemli olduğu gerçeğini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Ayrıca kutsal kitabımız Kur?ân-ı Kerim?in dili olması hasebiyle Arapça, Araplar dışındaki diğer milletler için de önemli ve öğrenilmesi gerekli bir dil olarak kabul edilmiştir.

Yedinci yüzyıldan başlayarak İslamiyet?in hızlı bir yayılış göstermesiyle Arap yarımadasında kullanılan bir dil olan Arapça, dünyanın dört bir yanına yayılarak dünya üzerinde en çok konuşulan diller arasına girmiştir. Ayrıca dünyadaki milyarlarca Müslüman?ın kutsal dinlerinin ve okudukları duaların dili de Arapçadır. Bu yönüyle Arapça bir kat daha önemli bir dil haline gelmektedir. Zira günümüzde Arapça dünya üzerinde 25 Arap ülkesinde, yaklaşık 425 milyona yakın bir nüfus tarafından konuşulmaktadır. Bu denli yaygın olmasının yanı sıra Arapça, birçok Avrupa dilini de etkilemiştir. Bu dilin dünyadaki önemi ve rolünün büyüklüğü sebebiyle, Birleşmiş Milletler 18 Aralık 1973 tarihinde Arapçayı altıncı resmi dil olarak kabul etmiştir.

Bununla birlikte Arapça günümüzde önemini ve dünya dilleri arasındaki etkinliğini gittikçe artıran bir dildir. Bugün Arapça bilenler için; tercüme sektörü, uluslararası düzeyde faaliyet gösteren şirketler ve bankalardaki mevcut pozisyonlar ve Birleşmiş Milletler gibi kuruluşlarda var olan iş imkânları göz önüne alındığında Arapça dilini bilmenin sağlamış olduğu kariyer ve eğitim fırsatlarının oldukça fazla olduğu görülecektir.

Bu nedenle, günümüzde; Arapçayı, -entellektüel bir Arap?la diyalog kurabilecek düzeyde- konuşabilen, Hiçbir sözlük ve ansiklopediye başvurmadan, her türlü Arapça yayını okuyup anlayabilen, Her istediğini yazılı ve sözlü olarak -akıcı şekilde ve edebî bir düzeyde- ifade edebilen kitlelerin yetiştirilmesine büyük oranda ihtiyaç vardır

Ülkemizin hızla gelişmekte olan bir ekonomiye sahip olması ve çok geniş bir yelpazeyle dünyaya açılması sebebiyle bir bireyin yurtdışında okuma, kariyer yapma ve çalışma şansı bulması, ana dilinden başka ikinci hatta üçüncü bir dili iyi bir şekilde yazma ve konuşma kabiliyetine sahip olmasını kaçınılmaz hale getirmiştir. Bu nedenle okulumuz, 2014-2015 öğretim yılından itibaren proje okul kapsamına alınarak ?Arapça Hazırlık Sınıfı? açılmıştır.

Niçin Hazırlık Sınıfı?

Yukarıda belirtilen ülkemiz ve dünya gerçeklerine ek olarak;
 • İş hayatlarında öğrencilerimizin mesleklerini irca ederken yabancı dile hâkim, yabancı dili ana dilleri kadar rahat konuşmalarının avantajlarını sağlamak,
 • Öğrencilerimizin yabancı dili hem günlük hayattaki yapısı ile öğrenmelerini; hem de akademik ve bilimsel araştırmalarda en aktif düzeyde kullanmalarını sağlamak.
 • Lisansüstü eğitimedevam etmek isteyenler için yabancı dil bilgisinin etki ve öneminden dolayı öğrencilerimize bu konuda avantaj sağlamak,
 • Öğrencilerimizin yurt dışı temaslarında kendilerini ifade edip muhatapları ile rahat iletişim kurmalarını sağlamak,
 • Öğrencilerimizin mezuniyet sonrası iş başvurularında CV?lerinde yer alacak iyi düzeyde dil biliyor olmalarıyla tercih önceliği sağlamak,
 • Ayrıca hazırlık okuyanlar kamuda göreve başladıklarında bir yıl çalışmış gibi bir kademe almaktadır.
Eğitim Süresi Ne Kadar? Pendik Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesinin Eğitim Süresi Hazırlık+4 yıl´dır.

Hazırlık Sınıfı?nın Kapsamı Nedir? Okulumuzda Yabancı Dil Hazırlık Sınıfında birinci yabancı dil haftada 20 saat Arapça, ikinci yabancı dil haftada 7 saat İngilizce´dir. Arapça derslerimiz anadili Arapça olan hocalar tarafından verilmektedir. Hazırlıkta ayrıca 4 saat Kur?an-ı Kerim, 3 saat Matematik, 3 saat Türkçe, 2 saat Beden Eğitimi ve 1 saat de Rehberlik dersi verilmektedir.

Proje Okul Nedir, Öğretmen Kadrosu Nasıl Olacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2014-2015 öğretim yılında Türkiye genelinde alt yapısı hazır olan bazı okullar proje okul kapsamına alındı. Proje okularına, yöneticiler Bakanlık tarafından seçilmekte, yine öğretmenler de Bakanlık tarafından il ve ülke genelinde alanında uzman ve mesleğinde başarılı olanlar arasından görevlendirilebilmektedir.

Yurt Dışında Eğitim İmkanı ?Dil Yerinde Öğrenilir? prensibi gereğince Arapçada belli bir seviyeyi yakalamış öğrencilerimizin Yabancı Dil pratiğini daha yoğun yapmalarını sağlamak için yurt dışı dil programları ve projelerine katılma imkanları sunulmaktadır.

Pansiyon ve Yurt İmkanı Var mıdır? Okulumuzda pansiyon bulunmaktadır. Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi

ÖMER ÇAM ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ UYGULAMA PROGRAMI HAZIRLIK SINIFLARI

4- ÇALIŞMA KÂĞITLARI: Ders kitaplarının haricinde işlenilen konularla ilgili ?Çalışma kâğıtları? sürekli öğrencilere sunulmaktadır. Ayrıca verilecek ödevlerle pekiştirme sağlanmaktadır.

4- TUTORİAL SİSTEMİ: Her öğrenci belirlenen plan çerçevesinde sorumlu eğitimcisi ile haftalık 20 dakika baş başa eğitim yapmakta ve birebir İngilizce konuşmalar yapmaktalar. Okuma ,yazma, konuşma merkezli birebir eğitim uygulanmakta ve böylece öğrencinin gelişimi daha yakından takip edilebilmektedir. Öğrenci ödevlendirmeleri çeşitli sosyal medya programları üzerinden oluşturulan öğrenci gruplarıyla farklı şekillerde(kısa video hazırlama, röportaj, ses kaydı, sesli metin okuma gibi) yapılmaktadır

5- SINAV PROGRAMI: Haftalık ya da 10 günde bir yapılması planlanan sınavlar ?Ara sınav?; aylık ?Ana Sınav? olarak yapılmaktadır. Haftalık sınavların ortalaması performans notu, ana sınavların ortalaması ise birinci yazılı notu olarak sisteme girilmektedir. Dönem sonu yapılacak test sorusu, klasik soru, kompozisyon yazma ve sözlü olarak genel sınav yapılmaktadır. Ayrıca her dönem için dönem içerisinde 1 tane uygulama sınavı yapılmaktadır. Uygulama sınavına danışmanlık hizmeti alınan üniversitelerden akademisyenler komisyon başkanı olarak katılacak ve öğrenci gelişimleri hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar.

6- CUMARTESİ DERSLERİ: Hafta içi derslerin devamı şeklinde Cumartesi günleri 4 saat etüt programı konu tekrarları farklı örnek ve çalışma kağıtları ile uygulanmaktadır.

7- DİL LABORATUVARI: Hafta da 2 ders saati ?Dil Laboratuvarında? olmak üzere toplamda 3 ders saati ?Dinleme-İzleme? dersi olarak işlenecektir. İzlenilen videolar ile ilgili kelimelerin ve soru-cevapların bulunduğu çalışma kâğıtları öğrencilere dağıtılmaktadır.

8- DERS PLANLAMASI (haftalık 24 saat)
 • -Anlama-Konuşma:8 ders saati
 • -Yazı-Telaffuz: 4 ders saati
 • -Okuma: 4 ders saati
 • -İzleme-Dinleme: 3 ders saati
 • -Etkinlik-Dil Oyunları:1 ders saati
 • -Cumartesi Etüt Programı: 4 ders saati şeklinde planlanmıştır.
9- İNGİLİZCE YAZIYORUM: Öğrencilerden ilk üç ayın sonunda her hafta belirlenen konularda kompozisyon yazmaları istenmektedir.

10- AKŞAM ETÜDLERİ: Hafta içi 5 akşam 3 er ders saati olarak planlanan etütler yine %100 İngilizce olarak belletmenler tarafından yapılmaktadır.

11- İNGİLİZCE KORİDORU: Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerimiz dil öğretmenlerimiz ile ders dışı vakitlerde de farklı konseptleri içerisinde barındıran kısımda birlikte sürekli iletişim imkânı bulmaktadır.

12- KİTAP OKUMA PROGRAMI: Öğretmenlerimizin belirlediği öğrencilerimizin seviyelerine uygun hikâye kitaplarını öğrencilerimiz akşam ev ya da yurtta etüt programında okumakta ve haftalık ?Tutorial Programında? öğretmeni ile birlikte hikâyenin tahlilini yapmaktadır.

13- SEMİNER PROGRAMLARI: Alanında uzman kişilerce her ay ?İngilizce Dil Eğitiminin Önemi? üzerinde çeşitli konferanslar, seminerler, stand-up gösteriler ve gezi programları öğrencilerimize sunulmaktadır.

14- SİNEMA GÜNLERİ: Öğrencilerimizin her hafta belirlenen 1 günde ders dışı zamanlarda %100 İngilizce film izlemeleri sağlanmakta bu şekilde öğrenilen dili yaşamın parçası haline getirmesi hedeflenmektedir

Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi 15- YURTDIŞINDAN OKULLARLA İLETİŞİM VE PAYLAŞIM : Okulumuza ziyarete gelen yabancı öğrenciler ile öğrencilerimizin hem dil hem de sosyal- kültürel anlamda paylaşımlarda bulunup , pratik yapma imkanı sunulmaktadır.

16- OMER CHAM TALKS PROGRAMLARI : Her ay öğrencilerimize diledikleri bir konuda arkadaşlarına İngilizce sunumlar yapma imkanı verilmektedir.

17- YAZ KAMPI : Her yaz hazırlık sınıfı öğrencilerimize 5 haftalık süreç boyunca hem dil eğitimi imkanı hem de sosyal kültürel etkinliklerin yapıldığı yaz kampları yapılmaktadır. Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi
Adres

Yenişehir Mah. Cumhuriyet Bulvarı Gökay Sokak No13 Pendik İSTANBUL

Telefon

0216 494 40 54

Fax

0216 392 70 95

web

http://omercamaihl.meb.k12.tr

Bu okula 3 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuayabilir, Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız