Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
02163391381
02163252904
Adres Kalfaçeşme Sokak No1 Koşuyolu/Üsküdar
MEB logo İstanbul / Üsküdar
Validebağ Fen Lisesi

http://validebagfenlisesi.meb.k12.tr/
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 378.5123
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Validebağ Fen Lisesi İstanbul ili Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Validebağ Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Validebağ Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Validebağ Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Validebağ Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Validebağ Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Validebağ Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Validebağ Fen Lisesi Taban Puanı 378.5123 -
2017 Validebağ Fen Lisesi Taban Puanı - -
2016 Taban Puanı
- -

2018-2019 eğitim öğretim yılında Validebağ Fen Lisesi olarak eğitim öğretime devam edecektir.

Üsküdar?da bulunan Validebağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2018-2019 eğitim öğretim yılı itibariyle VALİDEBAĞ FEN LİSESİ olarak öğrenci kabul etmeye başlayacak.

 • Öğretmen : 60
 • Öğrenci : 780
 • Derslik : 21
 • BT Sınıfı : 2
 • Misafirhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 2
 • Konferans Salonu : 1
 • Atölye-İşlik : 2
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Tekli Eğitim
 • Yemekhane : 1
 • Saatler : 08:00 - 16:30
 • Bağlantı : ADSL (8 Mbit)
 • Isınma : Kalorifer & Doğalgaz
 • Lojman : Yok Sayısı:0
 • Ulaşım : Üsküdardan İETT:6,11T,12C; Kadıköyden İETT 14C
 • Yerleşim Yeri : Okulumuz Koşuyolu-Üsküdar´da bulunmaktadır. Validebağ Korusu içinde Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi arkasında yer almaktadır.
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Üsküdar Merkeze 1km. Kadıköy Merkeze 2km. Uzaklıkta
Okulumuz içinde bulunduğu 762 dönümlük arazi üzerine, Osmalı Padişahlarından II.Mahmut´un kızı ve Sultan Abdulaziz´in kız kardeşi Adile Sultan bir kçşk yaptırmıştır. Validebağ Fen Lisesi Fen Lisesi

Validebağ Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Validebağ Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Validebağ Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Validebağ Fen Lisesi'nin başarılarını, Validebağ Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 02163391381
Okulun Faxı: 02163252904
Okulun Adresi: Kalfaçeşme Sokak No1 Koşuyolu/Üsküdar

Bu okula 221 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İstanbul Validebağ Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Validebağ Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Validebağ Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Validebağ Fen Lisesi taban puanı 2019 , Validebağ Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Validebağ Fen Lisesi yorumları, Validebağ Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Validebağ Fen Lisesi nerede?, Validebağ Fen Lisesi üniversite başarısı, Validebağ Fen Lisesi formaları, Validebağ Fen Lisesi adresi, Validebağ Fen Lisesi başarıları, Validebağ Fen Lisesi İstanbul, Üsküdar Validebağ Fen Lisesi

google+ google+ google+