Küçükçekmece TASEV Ayakkabı ve Saraciye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Küçükçekmece

Küçükçekmece TASEV Ayakkabı ve Saraciye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Küçükçekmece TASEV Ayakkabı ve Saraciye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjanı 30
Okulun Taban Puanı 228.1910
Güncel Yüzdelik Dilimi 77.48
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla

Küçükçekmece TASEV Ayakkabı ve Saraciye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Küçükçekmece TASEV Ayakkabı ve Saraciye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Küçükçekmece TASEV Ayakkabı ve Saraciye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Küçükçekmece TASEV Ayakkabı ve Saraciye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz
 • Ayakkabı ve Seraciye Teknjolojisi
Küçükçekmece TASEV Ayakkabı ve Saraciye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 228.1910 77.48
2019 146.9913 99.70
2018 131.3520 94.85
2017 149.1172 -
2016 - -
Okulumuz TASEV (Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı) tarafından, İstanbul Küçükçekmece Halkalı da, 10.000 metre kare arazi üzerine; okul, idare ve derslik binaları ile sosyal üniteler için 1027 m2, atölyeler ve çok amaçlı salon için 928 m2, AR-GE bloğu için 362 m2, Öğrenci Pansiyonu için 462 m2?lik alana 24 derslik, 530 öğrenci kapasitesi ile inşa edilerek Bakanlığımıza devredilmiştir.

Okulumuz Avrupa Birliği MEDA projesi kapsamında Bakanlığımız, KOSGEB Başkanlığı ve TASEV işbirliği çerçevesinde yürütülen, DGIA-D/MEDTO-96 kod numaralı Ayakkabıcılık Eğitim Enstitüsü Projesi kapsamında, eğitim öğretim faaliyetlerini sadece Ayakkabıcılık Alanı olarak sürdürmektedir. Okulumuz bünyesinde bulunan Öğrenci Pansiyonu, Enstitü binası, Atölye, Fizik-Kimya-Biyoloji ve CAD-CAM laboratuvarlarının açılışı ise 5 Haziran 2004 tarihinde açılmıştır.

Okulumuzun öğrenci pansiyonu 100 öğrenci kapasiteli olup 2005?2006 eğitim döneminde hizmete girmiştir. Bu özelliği ile ulusal bir okul niteliğindedir. Okul pansiyonu sadece erkek öğrenciler barınmaktadır.

AYAKKABI VE SARACİYE TEKNOLOJİSİ

Ayakkabı ve saraciye sanayi, dünyada hızla gelişen, pazar payı artan ve rekabet koşulları ağırlaşan bir sektör olmaktadır. Dolayısıyla sektör sürekli gelişim gösteren, kendini yenileyen, Ar-Ge çalışmalarına ağırlık veren bir sanayi dalı olma durumundadır.

Ayakkabı ve saraciye sanayi, ülkedeki istihdama çok büyük etki etmektedir. Ürettikleri ürün yelpazesi ve pazarlaması ile ülke ekonomisine önemli katkı sağlamaktadır. İstenilen uluslararası seviyeye ulaşabilmemiz için yetişmiş kalifiye elemana sektörün her aşamasında ihtiyaç duyulmaktadır. Ülkemizde sektörde kalifiye eleman sıkıntısı olduğu tespit edilmiştir.

Ayakkabı ve Saraciye Teknolojisi Alanı Programı?nda;
 • Ayakkabı modelistliği,
 • Ayakkabı üretimi,
 • Saraciye modelistliği,
 • Saraciye üretimi
dalları yer almaktadır.
 • Derslik :24
 • Atölye-İşlik :3
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :2
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:30-16:46
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı ADSL (1 Mbit)
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE

Küçükçekmece TASEV Ayakkabı ve Saraciye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Küçükçekmece TASEV Ayakkabı ve Saraciye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Çamlıkaltı Mevkii Merkez Mah. Fatih Cad. No 94 Halkalı Küçükçekmece

Tel: 0 212 471 56 22

Fax: 0 212 472 56 70

web: http://tasevayakkabi.meb.k12.tr

Küçükçekmece TASEV Ayakkabı ve Saraciye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 647

Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 831

İstanbul Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 800

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 48

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 440

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 721

Çapa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Küçükçekmece TASEV Ayakkabı ve Saraciye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Küçükçekmece TASEV Ayakkabı ve Saraciye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://tasevayakkabi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Küçükçekmece TASEV Ayakkabı ve Saraciye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Küçükçekmece TASEV Ayakkabı ve Saraciye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Küçükçekmece TASEV Ayakkabı ve Saraciye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Küçükçekmece TASEV Ayakkabı ve Saraciye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız