Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Küçükçekmece

Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 8
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjanı 30
Okulun Taban Puanı 265.3163
Güncel Yüzdelik Dilimi 54.11
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi Sınav ile öğrenci alan bir Proje Okuludur.

Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz
 • Kuyumculuk Teknolojisi Alanı
Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 265.3163 54.11
2019 223.1720 80.98
2018 188.1038 70.94
2017 142.8338 -
2016 - -
Kuyumculuk sektöründe eğitim 1990'lı yıllara kadar, özellikle Kapalıçarşı Bölgesi'nde yer alan, küçük ve orta ölçekli atölyelerin içerisinde usta ? çırak ilişkisiyle devam etmekteydi. Ancak artan eleman talebi, zorunlu eğitim sürecinin uzaması, değişen sosyoekonomik koşullar, kuyumculuk konusunda bir eğitim formatını zorunlu hâle getirmiş ve meslek liselerinin bünyesinde kuyumculuk bölümleri açılmasına başlanmış, aynı zamanda bunun bir üst kademesi olan kuyumculuk eğitiminin verildiği meslek yüksekokulları da devreye girmiştir. Türkiye?de sadece kuyumculuk alanında eğitim veren ilk ve tek okul 2011 ? 2012 öğretim yılında açılmış bulunan Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'dir

Okulumuzda sadece Kuyumculuk Teknolojisi Alanında eğitim verilmektedir. Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimize meslekî ve teknik anadolu lisesi diploması haricinde, 3308 Sayılı Kanun kapsamında İş Yeri Açama Belgesi ile Kuyumculuk Teknolojisi Alanı Takı İmalâtı dalında uluslararası Europass Sertifikası verilmektedir. Mezun oldukları günden itibaren sektörde hemen işbaşı yapacak şekilde istihdamları sağlanmaktadır.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin
 • Derslik :16
 • Atölye-İşlik :12
 • Fen Laboratuvarı :3
 • BT Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Saatler: 08:00 - 16:30
 • Isınma: Doğal gaz
 • Bağlantı: ADSL (1 Mbit)
 • Yabancı Dil: İngilizce
 • Adres - Atakent Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No 38/1 Küçükçekmece İstanbul
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık İl merkezine 30 km. ve ilçe merkezine 9 km. mesafededir.

Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Atakent Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No 38/1 Küçükçekmece İstanbul

Tel: 0212 495 05 77

Fax: (212) 495 0578

web: http://kuyumculuklisesi.meb.k12.tr

Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 647

Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 831

İstanbul Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 800

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 48

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 440

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 721

Çapa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kuyumculuklisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız