Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi

Amasya / Suluova

Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi
 • Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 86.2660
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi Amasya ili Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "86.2660".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
86.2660
2020
82.8885
Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Suluova Anadolu Lisesi 1993-1994 yılında şuan Gazi İlköğretim Okulu olarak faaliyet gösteren o zamanki adı ile Şeker Ortaokulu olan binada eğitim öğretime açılmıştır. Okulumuz 1999 - 2000 öğretim yılında Suluova Anadolu İmam Hatip Lisesinin 3.- 4. katında eğitim öğretim hizmeti vermiş, daha sonra da adı 14.05.2007 tarihinde Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir. Kasım 2008 tarihinde yapımı tamamlanan 16 derslikli yeni binasına taşınmıştır.

Okulumuz, şu anda 2 idareci(1 Müdür -1 Müdür yardımcısı) 25 öğretmen, 1 memur, 4 hizmetli, 1 ücretli öğretmen ile hizmet vermektedir.

Vizyon Öğrencilerimizin çözümsüzlüğün değil çözümün bir parçası olmayı hayat felsefesi haline getirmelerine ve öğrencilerimize 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için yardımcı olmaktır.

Misyon Okulun ve çevrenin tüm olanaklarından yararlanarak, öğrencilerimizin kendilerini özgürce ifade edebilmelerini ve yeteneklerini açığa çıkarmalarını sağlayacak nitelikli ve kaliteli öğrenme ortamları sunmaktır.

 • Öğretmen :28
 • Öğrenci :446
 • Derslik :18
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tekli Öğretim
 • Saatler 08:00 - 16:05
2014 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele

Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: HACIBAYRAM MAHALLESİ ATATÜRK BULVARI NO143 SULUOVA/AMASYA

Tel: 3584170516

Fax: 3584175307

web: http://smaal.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 22

İrfanlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Alptekin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Merzifon Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

12 Haziran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki Ve Teknik Anadolu Lises Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://smaal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız