Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Pendik

Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 22
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Kontenjanı 30
Okulun Taban Puanı 305.5205
Güncel Yüzdelik Dilimi 34.89
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla

Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz
 • Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı
 • Sivil Havacılık Alanı
Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 305.5205 34.89
2019 - -
2018 288.8102 24.31
2017 216.1765 -
2016 - 95.06
Okulumuz 2011-2012 Eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiş 36 000m2 alana sahip ilçemizdeki en büyük okullardan birisidir. Okulumuzda;
 1. İnşaat Teknolojisi Alanı
 2. Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı
 3. Ulaştırma Hizmetleri Alanı (Lojistik)
 4. Gıda Teknolojileri Alanı
 5. Sivil Havacılık Alanı (Yer Hizmetleri)
Alanları yer almaktadır.

Kurulduğu günden bu güne kadar geçen kısa sürede önemli başarılara imza atan kurumumuz günümüz itibariyle birçok dalda Türkiye de Tek okul olarak adından söz ettirmektedir.

5 Yıllık eğitim öğretim hayatına; Paralimpik olimpiyatları kayak dalında Dünya üçüncülüğü; ( Bu dalda ülkemize ilk olimpiyat madalyası öğrencimiz tarafından kazandırılmıştır.)
 • Judo da Takım halinde Türkiye şampiyonluğu;
 • USOBO Olimpiyatlarında Bronz madalya;
 • TÜBİTAK Ortaöğretim proje yarışmalarında Yarı Final;
 • Viyana Coğrafya Sempozyumu'nda Ülkemizi Temsilen Sunum Yapma ( Türkiye deki Bütün Coğrafya Öğretmenleri arasından tek öğretmen seçilen okulumuz öğretmeni Coğrafya Öğretmeni bu sunumu gerçekleştirmiştir).
 • İstanbul'un fethi Konulu resim yarışmasında İstanbul üçüncülüğü,
 • Rüzgâr Enerjisi konulu resim yarışmasında Türkiye üçüncülüğü
Gibi başarılar gösteren değerli öğrencilerimize eğitim öğretim adına bütün imkânların en iyisini sunmak üzere yola çıkan kurumumuz; bu anlamda sektörün ihtiyaç duyduğu kaliteli iş gücü hedeflerini yine sektörün desteğini alarak gerçekleştirmeyi planlamıştır.

Bu hedeflerimizden yola çıkarak 2013-2014 Eğitim öğretim yılında kurumumuz ve sektöründe öncü firmalardan birisi olan EKOL Lojistik A.Ş arasında imzalanan eğitim işbirliği protokolü kapsamında öğrencilerimizin kullanımına sunulan 2 adet Lojistik Depo 2 adet Lojistik bilgisayar laboratuarı ve lojistik yazılımları okulumuza kazandırılmıştır.

Kurum olarak özel sektörden aldığımız destekle öğrencilerimizin hedeflerini yüksek tutmayı ve öğrencilerimizi hayata hazırlarken son derece donanımlı çağın içerisinde ve çağın getirdiği yeniliklere adapte olmuş kendilerini kanıtlamış bireyler olarak yetiştirmeyi en önemli değerimiz haline getirdik. Bu konuda ki azim ve kararlılığımız sektörün dikkatini çekmiş ve öğrencilerimizin iş hayatına hazırlanması noktasında okulumuza ellerinden gelen her türlü desteği sağlamaktadırlar.

Okulumuzun adı ağustos 2016 tarihinde HEZARFEN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ olrak değiştirilmiştir.

Her bir öğrencinin sonsuz bir değere sahip olduğu bilincine sahip olarak gelecek nesillerimizi yetiştirme konusunda elimizden gelen her şeyin en iyisini yapma konusundaki kararlılığımız bizi öncü konumuna getirmektedir.

Okulumuzun önünden geçen otobüs hatları 132 132E 132D KM28 Durak adı Meslek Lisesi durağı.Aynı zamanda Pendikten kalkan Tepeören Orhanlı minübüs hattını da kullanabilirsiniz.

Vizyon Harmandere Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi olarak; Duruşumuz tavrımız ve sergilediğimiz eğitim öğretim yaklaşımıyla ilimizde ve ülkemizde belirli bir kaliteyi ortaya koyarak alanında öncü ve örnek alınan bir toplum okulu olmayı planlıyoruz.

Misyon Anayasa ve milli eğitimin temel kanunları doğrultusunda, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, araştıran, sorgulayan, teknik donanımını tamamlamış, ülkemizin gelişmesi için üzerine düşen her türlü görevi yerine getirebilcek kalifiye elemanlar yetiştirmek ve gelişen değişen eğitim dünyasının bütün yeniliklerini uygulayarak istenilen düzeyde gelişmiş becerili,teknolojik alt yapıya sahip bireylere gerçekçi bir anlayışla ilerlemeci bir hayat felsefesi kazandırmak.

 • Öğretmen :69
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :1537
 • Derslik :38
 • Kütüphane :1
 • Atölye-İşlik :6
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :TAM GÜN
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 09.00-16.30
 • Ulaşım Okulumuza Havaalanına ulaşabildiğiniz her türlü toplu taşıma aracıyla ulaşabilir.Özel aracınızla Havaalanı bağlantı yollarını takip ederek Harmandere Sultanbeyli çıkışından Harmandere yönüne ilerleyerek ulaşabilirsiniz
 • Servis Bilgisi
 • Yerleşim Yeri Okulumuz Sabiha Gökçen Havaalanına 5 dakika mesafede olup Harmandere Mahallesinin girişinde yer almaktadır.

Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: YENİŞEHİR MAH ANKARA CAD NO411/1 HARMANDERE KURTKÖY/ PENDİK

Tel: 02164824081

Fax: 02164824077

web: http://harmandereeml.meb.k12.tr

Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 22 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 32

Teknopark İstanbul Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 54

Borusan Asım Kocabıyık Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 57

Bağcılar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Üsküdar Zeynep Kamil Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

İstanbul Ticaret Odası Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 48

Hamidiye Etfal Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://harmandereeml.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız