Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi/Yerel
02164824081
02164824077
Adres YENİŞEHİR MAH ANKARA CAD NO411/1 HARMANDERE KURTKÖY/ PENDİK
MEB logo İstanbul / Pendik
Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

http://harmandereeml.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Kontenjan Sayısı 30
Taban Puanı 288.8102
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı 288.8102 -
2017 Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı 216.1765 -
2016 Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
- 95.0600

Okulumuz 2011-2012 Eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiş 36 000m2 alana sahip ilçemizdeki en büyük okullardan birisidir. Okulumuzda;

 1. İnşaat Teknolojisi Alanı
 2. Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı
 3. Ulaştırma Hizmetleri Alanı (Lojistik)
 4. Gıda Teknolojileri Alanı
 5. Sivil Havacılık Alanı (Yer Hizmetleri)
Alanları yer almaktadır.

Kurulduğu günden bu güne kadar geçen kısa sürede önemli başarılara imza atan kurumumuz günümüz itibariyle birçok dalda Türkiye de Tek okul olarak adından söz ettirmektedir.

5 Yıllık eğitim öğretim hayatına; Paralimpik olimpiyatları kayak dalında Dünya üçüncülüğü; ( Bu dalda ülkemize ilk olimpiyat madalyası öğrencimiz tarafından kazandırılmıştır.)
 • Judo da Takım halinde Türkiye şampiyonluğu;
 • USOBO Olimpiyatlarında Bronz madalya;
 • TÜBİTAK Ortaöğretim proje yarışmalarında Yarı Final;
 • Viyana Coğrafya Sempozyumu'nda Ülkemizi Temsilen Sunum Yapma ( Türkiye deki Bütün Coğrafya Öğretmenleri arasından tek öğretmen seçilen okulumuz öğretmeni Coğrafya Öğretmeni bu sunumu gerçekleştirmiştir).
 • İstanbul'un fethi Konulu resim yarışmasında İstanbul üçüncülüğü,
 • Rüzgâr Enerjisi konulu resim yarışmasında Türkiye üçüncülüğü
Gibi başarılar gösteren değerli öğrencilerimize eğitim öğretim adına bütün imkânların en iyisini sunmak üzere yola çıkan kurumumuz; bu anlamda sektörün ihtiyaç duyduğu kaliteli iş gücü hedeflerini yine sektörün desteğini alarak gerçekleştirmeyi planlamıştır.

Bu hedeflerimizden yola çıkarak 2013-2014 Eğitim öğretim yılında kurumumuz ve sektöründe öncü firmalardan birisi olan EKOL Lojistik A.Ş arasında imzalanan eğitim işbirliği protokolü kapsamında öğrencilerimizin kullanımına sunulan 2 adet Lojistik Depo 2 adet Lojistik bilgisayar laboratuarı ve lojistik yazılımları okulumuza kazandırılmıştır.

Kurum olarak özel sektörden aldığımız destekle öğrencilerimizin hedeflerini yüksek tutmayı ve öğrencilerimizi hayata hazırlarken son derece donanımlı çağın içerisinde ve çağın getirdiği yeniliklere adapte olmuş kendilerini kanıtlamış bireyler olarak yetiştirmeyi en önemli değerimiz haline getirdik. Bu konuda ki azim ve kararlılığımız sektörün dikkatini çekmiş ve öğrencilerimizin iş hayatına hazırlanması noktasında okulumuza ellerinden gelen her türlü desteği sağlamaktadırlar.

Okulumuzun adı ağustos 2016 tarihinde HEZARFEN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ olrak değiştirilmiştir.

Her bir öğrencinin sonsuz bir değere sahip olduğu bilincine sahip olarak gelecek nesillerimizi yetiştirme konusunda elimizden gelen her şeyin en iyisini yapma konusundaki kararlılığımız bizi öncü konumuna getirmektedir.

Okulumuzun önünden geçen otobüs hatları 132 132E 132D KM28 Durak adı Meslek Lisesi durağı.Aynı zamanda Pendikten kalkan Tepeören Orhanlı minübüs hattını da kullanabilirsiniz.

Vizyon Harmandere Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi olarak; Duruşumuz tavrımız ve sergilediğimiz eğitim öğretim yaklaşımıyla ilimizde ve ülkemizde belirli bir kaliteyi ortaya koyarak alanında öncü ve örnek alınan bir toplum okulu olmayı planlıyoruz.

Misyon Anayasa ve milli eğitimin temel kanunları doğrultusunda, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, araştıran, sorgulayan, teknik donanımını tamamlamış, ülkemizin gelişmesi için üzerine düşen her türlü görevi yerine getirebilcek kalifiye elemanlar yetiştirmek ve gelişen değişen eğitim dünyasının bütün yeniliklerini uygulayarak istenilen düzeyde gelişmiş becerili,teknolojik alt yapıya sahip bireylere gerçekçi bir anlayışla ilerlemeci bir hayat felsefesi kazandırmak.

 • Öğretmen :69
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :1537
 • Derslik :38
 • Kütüphane :1
 • Atölye-İşlik :6
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :TAM GÜN
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 09.00-16.30
 • Ulaşım Okulumuza Havaalanına ulaşabildiğiniz her türlü toplu taşıma aracıyla ulaşabilir.Özel aracınızla Havaalanı bağlantı yollarını takip ederek Harmandere Sultanbeyli çıkışından Harmandere yönüne ilerleyerek ulaşabilirsiniz
 • Servis Bilgisi
 • Yerleşim Yeri Okulumuz Sabiha Gökçen Havaalanına 5 dakika mesafede olup Harmandere Mahallesinin girişinde yer almaktadır.

Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 02164824081
Okulun Faxı: 02164824077
Okulun Adresi: YENİŞEHİR MAH ANKARA CAD NO411/1 HARMANDERE KURTKÖY/ PENDİK

Bu okula 9 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İstanbul Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları, Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede?, Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi formaları, Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adresi, Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başarıları, Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul, Pendik Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

google+ google+ google+