Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Pendik

Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 358.4729
Güncel Yüzdelik Dilimi 23.48
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

  Alanlarımız

 • Sivil Havacılık Alanı
İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 358.4729 23.48
2018 288.8102 24.31
2017 216.1765 -
Okulumuz 2011-2012 Eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiş 36 000m2 alana sahip ilçemizdeki en büyük okullardan birisidir. Okulumuzda;
 1. İnşaat Teknolojisi Alanı
 2. Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı
 3. Ulaştırma Hizmetleri Alanı (Lojistik)
 4. Gıda Teknolojileri Alanı
 5. Sivil Havacılık Alanı (Yer Hizmetleri)
Alanları yer almaktadır.

Kurulduğu günden bu güne kadar geçen kısa sürede önemli başarılara imza atan kurumumuz günümüz itibariyle birçok dalda Türkiye de Tek okul olarak adından söz ettirmektedir.

5 Yıllık eğitim öğretim hayatına; Paralimpik olimpiyatları kayak dalında Dünya üçüncülüğü; ( Bu dalda ülkemize ilk olimpiyat madalyası öğrencimiz tarafından kazandırılmıştır.)
 • Judo da Takım halinde Türkiye şampiyonluğu;
 • USOBO Olimpiyatlarında Bronz madalya;
 • TÜBİTAK Ortaöğretim proje yarışmalarında Yarı Final;
 • Viyana Coğrafya Sempozyumu'nda Ülkemizi Temsilen Sunum Yapma ( Türkiye deki Bütün Coğrafya Öğretmenleri arasından tek öğretmen seçilen okulumuz öğretmeni Coğrafya Öğretmeni bu sunumu gerçekleştirmiştir).
 • İstanbul'un fethi Konulu resim yarışmasında İstanbul üçüncülüğü,
 • Rüzgâr Enerjisi konulu resim yarışmasında Türkiye üçüncülüğü
Gibi başarılar gösteren değerli öğrencilerimize eğitim öğretim adına bütün imkânların en iyisini sunmak üzere yola çıkan kurumumuz; bu anlamda sektörün ihtiyaç duyduğu kaliteli iş gücü hedeflerini yine sektörün desteğini alarak gerçekleştirmeyi planlamıştır.

Bu hedeflerimizden yola çıkarak 2013-2014 Eğitim öğretim yılında kurumumuz ve sektöründe öncü firmalardan birisi olan EKOL Lojistik A.Ş arasında imzalanan eğitim işbirliği protokolü kapsamında öğrencilerimizin kullanımına sunulan 2 adet Lojistik Depo 2 adet Lojistik bilgisayar laboratuarı ve lojistik yazılımları okulumuza kazandırılmıştır.

Kurum olarak özel sektörden aldığımız destekle öğrencilerimizin hedeflerini yüksek tutmayı ve öğrencilerimizi hayata hazırlarken son derece donanımlı çağın içerisinde ve çağın getirdiği yeniliklere adapte olmuş kendilerini kanıtlamış bireyler olarak yetiştirmeyi en önemli değerimiz haline getirdik. Bu konuda ki azim ve kararlılığımız sektörün dikkatini çekmiş ve öğrencilerimizin iş hayatına hazırlanması noktasında okulumuza ellerinden gelen her türlü desteği sağlamaktadırlar.

Okulumuzun adı ağustos 2016 tarihinde HEZARFEN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ olrak değiştirilmiştir.

Her bir öğrencinin sonsuz bir değere sahip olduğu bilincine sahip olarak gelecek nesillerimizi yetiştirme konusunda elimizden gelen her şeyin en iyisini yapma konusundaki kararlılığımız bizi öncü konumuna getirmektedir.

Okulumuzun önünden geçen otobüs hatları 132 132E 132D KM28 Durak adı Meslek Lisesi durağı.Aynı zamanda Pendikten kalkan Tepeören Orhanlı minübüs hattını da kullanabilirsiniz.

Vizyon Harmandere Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi olarak; Duruşumuz tavrımız ve sergilediğimiz eğitim öğretim yaklaşımıyla ilimizde ve ülkemizde belirli bir kaliteyi ortaya koyarak alanında öncü ve örnek alınan bir toplum okulu olmayı planlıyoruz.

Misyon Anayasa ve milli eğitimin temel kanunları doğrultusunda, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, araştıran, sorgulayan, teknik donanımını tamamlamış, ülkemizin gelişmesi için üzerine düşen her türlü görevi yerine getirebilcek kalifiye elemanlar yetiştirmek ve gelişen değişen eğitim dünyasının bütün yeniliklerini uygulayarak istenilen düzeyde gelişmiş becerili,teknolojik alt yapıya sahip bireylere gerçekçi bir anlayışla ilerlemeci bir hayat felsefesi kazandırmak.

 • Öğretmen :69
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :1537
 • Derslik :38
 • Kütüphane :1
 • Atölye-İşlik :6
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :TAM GÜN
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 09.00-16.30
 • Ulaşım Okulumuza Havaalanına ulaşabildiğiniz her türlü toplu taşıma aracıyla ulaşabilir.Özel aracınızla Havaalanı bağlantı yollarını takip ederek Harmandere Sultanbeyli çıkışından Harmandere yönüne ilerleyerek ulaşabilirsiniz
 • Servis Bilgisi
 • Yerleşim Yeri Okulumuz Sabiha Gökçen Havaalanına 5 dakika mesafede olup Harmandere Mahallesinin girişinde yer almaktadır.
 • Tel 02164824081
 • Fax 02164824077
YENİŞEHİR MAH ANKARA CAD NO411/1 HARMANDERE KURTKÖY/ PENDİK
  http://harmandereeml.meb.k12.tr
Bu okula 17 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Tanıtım Kartı

İl İstanbul
İlçe Pendik
Tel 02164824081
Fax 02164824077
Web http://harmandereeml.meb.k12.tr
Adres:

YENİŞEHİR MAH ANKARA CAD NO411/1 HARMANDERE KURTKÖY/ PENDİK

 • Geç gelme birinci ders saa için belirlenen süre ile sınırlıdır. Ancak her beş defa geç kalma yarım gün devamsızlıktan sayılır. Bu sürenin dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır.
 • Geç gelen öğrencilerin derse alınma şekli ve süresi ders yılı başında öğretmenler kurulunca kararlaşrılarak veli ve öğrencilere duyurulur.
 • Günlük toplam ders saanin 2/3 ü ve daha fazlasına gelmeyenlerin devamsızlığı bir gün, diğer devamsızlıklar ise yarım gün sayılır.

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğim ve araşrma hastaneleri veya tam teşekküllü hastanelerde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerekren hastalığı bulunanlar, tam zamanlı kaynaşrma yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrenciler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım alna alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60, tam zamanlı kaynaşrma/bütünleşrme yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 20 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 70 gün olarak uygulanır

Sınav, performans çalışması, proje ve uygulamalar 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Değerlendirme sonuçları e-Okul sistemine işlenir

 • 85,00 - 100 > Pekiyi
 • 70,00 - 84,99 > İyi
 • 60,00 - 69,99 > Orta
 • 50,00 - 59,99 > Geçer
 • 0 - 49,99 > Başarısız

Öğrencinin yılsonu başarı puanı, derslerin ağırlıklı puanları toplamının bu derslerin haalık ders saatleri toplamına bölümüyle elde edilen puandır. Naklen gelen öğrencilerin yılsonu başarı puanı hesaplanırken yeni oluşacak haalık ders saa sayısı toplamı esas alınır. Yılsonu başarı puanı hesaplanırken bölme işlemi, virgülden sonra iki basamak yürütülür.

Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;

 • İki dönem puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70
 • İşletmelerde beceri eğimi gören öğrencilerin, beceri sınavı puanı en az 50 olmak kaydıyla birinci ve ikinci dönem puanları ile beceri sınav puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya beceri sınav puanının 70 olması gerekir

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;

 • Tüm derslerden başarılı olan,
 • Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçer.
 • Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıa başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Sorumluluk sınavları, ders yılı içerisinde yapılan yazılı ve/veya uygulamalı sınav esaslarına göre birinci dönemin ilk haası, ikinci dönemin ilk haası ile son iki haası içerisinde iki alan öğretmeni, bulunmaması hâlinde biri alan öğretmeni olmak üzere iki öğretmen tarandan yapılır. Sınav tarihleri ve görevlendirilecek öğretmenler okul müdürlüğünce belirlenir. Bu sınavlar dersleri aksatmayacak şekilde haa içerisinde yapılacak şekilde planlanır. Gerekğinde cumartesi ve pazar günlerinde de yapılabilir.

Doğrudan, yılsonu başarı puanıyla veya sorumlu olarak sınıf geçemeyenlerle devamsızlık nedeniyle başarısız sayılanlar sınıf tekrar eder. Sınıf tekrarı hazırlık sını hariç, orta öğrenim süresince en fazla bir defa yapılır. Öğrenim süresi içinde ikinci defa sınıf tekrarı durumuna düşen öğrencilerin ders yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek mesleki eğim merkezine, Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır. Mesleki eğim merkezinde öğrenim görenlerden ikinci defa sınıf tekrar etme durumuna düşen öğrencilerin kayıtları Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine yapılır.

Okuldan mezun olamayan 12 nci sınıf öğrencilerinden sınıf tekrar etme hakkı bulunanlar başarısız olunan ders sayısına bakılmaksızın sınıf tekrar edebilir. Ancak, sınıf tekrar etmek istemeyen öğrencilerden sınıf tekrarı yapmış olanlar bir, sınıf tekrarı yapmamış olanlar ise iki öğrem yılı daha başarısız oldukları derslerden sorumluluk sınavına girebilir. Ustalık sınavında başarısız olan öğrenciler beceri sınavı esaslarına göre sorumluluk sınavlarına alınır. Bu sınavlar sonunda da başarısız olan öğrencilerin öğrem yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır

22

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi formaları, Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum