Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi

Konya / Selçuklu

Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İli Konya
İlçesi Selçuklu
Taban Puanı 423.8721
Yüzdelik Dilimi 2.93
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 5 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi bir Proje Okuludur.

Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Konya ili Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
60
2020
60
2019
120
2018
60
Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 423.8721 2.93
2020 442.1432 2.39
2019 453.6483 3.90
2018 375.7564 4.95
2017 481.8572 4.98
Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilim bilgisini yıllara göre arşivliyoruz.
Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde "Fen ve Sosyal Bilimler Programı" uygulanmaktadır.
Okulumuz, Konya İmam Hatip Lisesi bünyesinde Konya Valiliğinin teklifi üzerine Milli Eğitim Bakanlığının 18.07.1990 tarihli ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 423.B.YAT.ŞB.MD- 108-3657 sayılı makam onayı ile İngilizce yabancı dil ağırlıklı olarak eğitim-öğretime başlamıştır. 1990-1991 öğretim yılında Hazırlık sınıfına 1(bir) sınıf öğrenci alınmıştır. Konya İmam-Hatip Lisesi bünyesinde eğitimini devam ettirmiştir.

Öğrencilerimizi hayata daha iyi hazırlama, özgüvenlerini geliştirirken diğer gamlıktan vazgeçmeme adına; tarihi ve turistik gezilerimiz, yurtdışı Arapça ve İngilizce dil eğitimimiz, Uygur Türkleri ve Kudüs ile ilgili projelerimiz, ilimizdeki ve farklı illerdeki üniversiteleri tanıtım amaçlı geziler, MSR mezunu alanında başarılı kişilerce yapılan meslek tanıtımları, 9 ve 10. sınıflara doğru alan seçimi konusunda yapılan çalışmalar, ihtiyaç sahiplerine yardım kampanyaları, veli ziyaretleri, 11 ve 12. Sınıflardaki gönüllü öğrencilerin hazırlık ve 9. sınıflarla ilgilendiği kardeşlik projesi, umre yolculuğu, öğretmen-öğrenci piknikleri, öğretmen-öğrenci-veli kahvaltı buluşmaları, kamp programları... yapılmaktadır.

Okulumuz ERASMUS+ ve eTwinning projelerinde de oldukça iddialıdır. Her yıl düzenli olarak yurt içi ve yurt dışından ortaklarımızla yürüttüğümüz nitelikli çalışmalar neticesinde okulumuz eTwinning sahasında Ulusal Kalite Etiketi ve Avrupa Kalite Etiketi ile ödüllendirilmiştir. 2017 yılından beri Avrupa'dan çeşitli ortaklarla sürdürdüğümüz ERASMUS+ projeleri de pek çok öğrencimiz ve öğretmenimize yurtdışına çıkış imkanı sağlamış; bu geziler, öğrencilerimizin dil gelişimine katkıda bulunmuş ve vizyoner bir bakış açısı kazanmalarına, kendilerini daha güzel ifade edebilmelerine olanak vermiştir. 2019 YKS VERİLERİNE GÖRE 14 TIP FAKÜLTESİ 4 DİŞ HEKİMLİĞİ 2 ECZACILIK 15 HUKUK 32 MÜHENDİSLİLK 13 MİMARLIK 12 DİL FAKÜLTELERİ 37 İLAHİYAT FAKÜLTESİ 14 PDR 31 SAĞLIK BİLİMLERİ 28 ÖĞRETMENLİK 4 İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER
 • Derslik :43
 • Atölye-İşlik :1
 • Konferans Salonu :1
 • Toplantı Salonu :1
 • Mesleki Uygulama
 • Laboratuvarı :1
 • Kimya Laboratuvarı :1
 • Biyoloji Laboratuvarı :1
 • Fizik Laboratuvarı :1
 • Kütüphane :1
 • Saatler08:00 - 15:20
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı ADSL
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE
 • Pansiyon Bilgileri
 • Ulaşım Merkezi konumdadır.
 • Servis Bilgisi
 • Yerleşim Yeri Merkezi konumdadır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Merkezi konumdadır.
 • Kontenjan Bilgileri HAZIRLIK SINIFI KONTENJANI 60 KİŞİ, 9. SINIF KONTENJANI 120 KİŞİDİR.

Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi
Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Konya
  İl
 • Selçuklu
  İlçe
Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi
Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Konya
  İl
 • Selçuklu
  İlçe
Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi
Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Konya
  İl
 • Selçuklu
  İlçe

Adres: AKINCILAR MAH. KAYGUSUZBABA CAD. B2 BLOK NO: 9 SELÇUKLU / KONYA

Tel: (0332) 247 13 73

Fax: 0332 247 54 78

web: https://selcukluanadoluihl.meb.k12.tr

Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Mahmut Sami]

Konyanın gururu bir okul idi. Okul maaşesef kadrosunu dağıttı. Eski başarılı ekipten çoğu öğretmenler gitti. Yeni gelenler de çok iyiler var ama idarecilerin sürekli değişmesi, akademik başarı uğruna meslek öğretmenlerine bol not verilmesi için baskı yapılması okulun önce karakter sloganını sade slogan olarak kalmasına sebep oluyor. Yüksek puanla gelen öğrenciler elbette üniversite kazanıyor. Bazı gayretli hocaşar da olmasa okul gerçekten eski günleri aratacak. Ama LGS mantığı PUAN YÜKSEK İSE VARDIR HİKMETİ deyip tercih edilmeye devam ediliyor.

2021-07-03 13:35
[İmam Hatip]

Akademik başarı ön planda. Konyadaki en yüksek puanla öğrenci alan imam hatip lisesi. Ama imam hatip meslek dersleri (özellikle puanlı bölümde) ihmal ediliyor. Fen ve Sosyal bilimler, ingilizce öğretimi fena değil. Ama iyi bir imam hatip lisesi okuyayım hem de akademik başarım olsun diyorsanız Şükrü Doruk Kız İHL alternatif olarak düşünülebilir

2021-06-27 23:33
[Tahir Büyükkörükçü]

Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi olmasaydı bu okulu tercih edecektim. İnşaallah % 1 veya 2 lik dilime girmeyi bekliyorum.

2021-06-11 22:02
[sjbabk]

sınavsız bölümü kırmızı binada sınavlı bölümü de kolej gibi olan tarafta

2021-05-02 12:18
[birisiasdf]

buranın sınavsız bölümü varmış bligisi olan veya gıden bilgi verebilir mi?

2020-08-18 23:35
BENZER OKULLAR
Yorum 29

Konya- Meram Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 79

Karatay Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Selçuklu Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Meram Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 57

Ereğli Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://selcukluanadoluihl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuyabilir, Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız