Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi

Nevşehir / Ürgüp

Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi
 • Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Nevşehir
Başarı Puanı (OBP) 87.8559
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi Nevşehir ili Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Hayri Mehmet Ürgüplü kardeşlerin bağışlamış olduğu arsa üzerine özel idare tarafından yapılan okulumuz, 2005-2006 Eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir. 2005 OKS sınavı 1. yerleştirmede 60 öğrenci ve 3 öğretmen ile eğitim öğretime başlamıştır. 2008- 2009 Eğitim-Öğretim Yılında ilk mezunlarını vermiştir. Halen 13 şube, 241 öğrenci ve 22 personel ile eğitim öğretime devam etmektedir. okul

Okulumuzun Fiziki Yapısı Okulumuz bilgisayar laboratuarı 2006-2007 öğretim yılında hizmete girmiş bulunmaktadır laboratuarımızda 10+1 bilgisayar bulunmaktadır. Okulumuzun fen laboratuvarı 2005-2006 öğretim yılında kurulmuş olup Fizik Kimya ve Biyoloji derslerinde ortak kullanılmaktadır.

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 38 Lisans
 • 2014-2015 8 Ön lisans- 30 Lisans
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 %78
 • 2014-2015 %73

Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Altıkapılı Mah. Ziya Gökalp Cad. No18 Ürgüp / NEVŞEHİR

Tel: 03843417279

Fax: 03843417264

web: http://urgupal.meb.k12.tr

Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Nevşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Nevşehir Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Avanos Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Gülşehir Şehit Hamide Sibel Çetinkaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Derinkuyu Mehmet Ekmekci Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://urgupal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız