Kozaklı Anadolu Lisesi

Nevşehir / Kozaklı

Bilgi Ekle
Kozaklı Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
2
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 53.4072
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kozaklı Anadolu Lisesi Nevşehir ili Kozaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kozaklı Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*)Kozaklı Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "53.4072".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
53.4072
2022
49.6422
2021
49.5925
2020
45.9535
Son 4 Yılın OBP Puan Ortalaması: 49.6489
Kozaklı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Kozaklı Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Kozaklı Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Kozaklı Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Kozaklı Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Kozaklı Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Kozaklı Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Kozaklı Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Kozaklı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kozaklı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Kozaklı Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Okuldaki kadrolu öğretmenlerin tek amacı öğrenciler bir an önce sınıfta kalsın ve başımızdan gitsin diye bilerek öğrencileri sınırda olacak şekilde ve hatta ellerinden geldiği kadar notlarını aşağı çekmeye çalışıyorlar okuldaki kadrolu hocalar sanki okul tapulu mallarıymış gibi öğrencilere karşı hiç bir sevgi saygı yok sadece ite kalka okuldan atmaya çalışıyorlar sadece işlerine yarayan sınıfta sessizce oturan sınıfı geçemeyecek seviyede bile olsa sırf işlerine geliyor diye öğrencileri geçiriyorlar onun haricindeki öğrencilere hakaret küfür aşağılama her türlü şeyi yapıyorlar ne işe yaradığı belli olmayan bazı idareciler dersi olduğu zaman öğrencileri her zaman dışarı çıkarıyor hiç ders işlemiyor diğer kadrolu hocalarda aynı şekilde nasılsa atandık bize bişey olmaz diye sınıfta sürekli telefon ve bilgisayarla oynuyorlar sonrada öğrenciler ygs ve lys den bişey yapamadığı zaman öğrencilerin arkasından bunlar gerizekalı bişey bilmiyorlar diye atıp tutuyorlar eğer sevmedikleri öğrenciler senin dersinden az birşey yüksek not alsa hemen sana düşman kesiliyorlar tek bildikleri şey internetten alış veriş yapıp onunla hava atmaktan başka bir şey bilmeyen hocalarla elinde diğnek gibi çocuklar konuştuğunda onlara vurmak gibi şeyler yapan hocalarla okul dolu iken bu okulun seviyesi ne ilerler nede topluma yararlı bireyler yetişir Allah buraya gelen öğrencilerin yardımcısı olsun eğitim kalitesi ve öğrencilere davranış biçimi sıfır olan bir okula gelinmesini tavsiye etmiyorum hayatınızı karartmayın eğer başka bir anadoluya gitme şanşınız varsa sevgili öğrenciler oraya gidin.

2017-08-06 09:43:03
 
0
 
0

önüne geleni okula doluşturursanız , okulda ne saygı kalır ne de sevgi ,okula giriş puanı en az 325 olmalı ücretli öğretmenlerdende artık yararlanılmamalı

2017-05-14 21:42:03
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 14

Nevşehir 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Hayri Mehmet Ürgüplü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Hacıbektaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Derinkuyu Mehmet Ekmekci Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Kozaklı Anadolu Lisesi kaç puan 2024 53.4072
Kozaklı Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Kozaklı Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Kozaklı Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Kozaklı Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Kozaklı Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kozaklı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz