Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi

Manisa / Yunusemre

Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi
 • Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi
  Ekle
 • 27
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İli Manisa
İlçesi Yunusemre
Taban Puanı 415.5866
Yüzdelik Dilimi 3.76
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi Manisa ili Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
120
2020
150
2019
60
2018
60
Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 415.5866 3.76
2020 439.3840 2.64
2019 470.8676 1.93
2018 401.1606 2.37
2017 487.5667 2.88
Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilim bilgisini yıllara göre arşivliyoruz.
Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi, 2016-2017 öğretim yılında Millî Eğitim Bakanlığının onayı ile açılmış olup, iki derslik ve 60 öğrenci ile eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Ayrıca okulumuzda karma, gündüzlü ve yatılı eğitim verilmektedir.

 • Öğretmen :17
 • Öğrenci :215
 • Derslik :20
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :3
 • BT Sınıfı :1
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Revir:1
 • Saatler: Ders Başlama Saati: 08.30 Ders Bitiş Saati: 16.00
 • Isınma: Kaloriferli
 • Bağlantı: ADSL (1 Mbit)
 • Yabancı Dil: İngilizce (1. Yabancı Dil) Almanca (2. Yabancı Dil)
 • Yerleşim Yeri - Muradiye Mahallesi Çullu Caddesi No:71 Posta Kodu:45140 Yunusemre / MANİSA
 • Adres - Muradiye Mahallesi Çullu Caddesi No 71 Posta Kodu 45140 Yunusemre / MANİSA
 • Ulaşım 22 no.lu Manisa Büyükşehir Belediyesi Özel Halk Otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz Manisa Büyükşehir Belediyesi Yunusemre Merkez İlçesinde yer almakta olup, il merkezine yaklaşık 16 km uzaklıktadır.

Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Muradiye Mahallesi Çullu Caddesi No 71 Posta Kodu 45140 Yunusemre / MANİSA

Tel: 02363020055

Fax: 02363020056

web: http://tobbulentkosmazfenlisesi.meb.k12.tr

Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi ile ilgili 27 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Okuldan Biri]

Bu sene 12. sınıf öğrencisiyim. Okul hakkında biraz bilgi vereyim:
1) Okul, şehir merkezinden biraz uzaktaki Muradiye isimli küçük bir yerleşim merkezinde bulunuyor. Manisa merkezden gelecekler 22 numarayla ve köy otobüsleriyle ulaşım sağlayabilirler veya okulumuzun servislerini tercih edebilirler. Ancak 22 numara Manisa´nın her yerinden geçmiyor. Bulunduğunuz yere göre 22 numaranın geçtiği duraklara varıncaya kadar başka bir otobüse binerek aktarma yapmanız gerekebilir.
2) Öğretmenlerimiz bizlere karşı ilgili ve öğrenciye her daim yardıma hazırlar. Bir şeye ihtiyacınız olduğunda hiç sıkılmadan danışabilirsiniz.
3) Manisa genelinde online eğitim sürecinin en aksamadan devam ettiği okullardan biriyiz. Öğretmenlerimiz, zorlu olan bu süreci bizler için kolaylaştırmak adına ellerinden geleni yaptılar ve uzaktan da olsa derslerde çok çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bunlara örnek olarak münazara etkinlikleri, hikâye yorumlama etkinlikleri, sunum yapma etkinliklerini verebilirim. Dersler, olabildiğince etkileşimli geçti. Ayrıca idarecilerimizin desteğiyle online meslek tanıtım seminerleri düzenlendi.
4) Sosyal faaliyetler açısından söyleyebileceklerim, okulumuzda Erasmus grubu var. Yıl içerisinde çeşitli turnuvalar düzenleniyor (satranç, voleybol, futsal). Robotik ve kodlama etkinliklerine katılıp ulusal ve uluslararası yarışmalara başvurabilirsiniz. Yıl sonlarında üniversite tanıtım gezileri düzenleniyor. Bunun dışında TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı etkinlikleri gerçekleştiriliyor. Tabii bunlar pandemiden önceydi. Okullar uzun bir süre kapalı kaldı, bir buçuk yıldır okullardaki çoğu yüz yüze faaliyetten mahrum kaldık. Şu anki pandemi koşulları altında bu etkinliklerin ne kadarı düzenlenebilir bilmiyorum ama ben, okulumuzun fırsatları olabilecek en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyorum.
5) Okulda üç tane laboratuvar var ama laboratuvarları pek fazla kullanmıyoruz. Ayrıca kütüphane ve konferans salonu bulunuyor.
6) Okulun bahçe düzenlemesinde eksiklikler var ama şu anda tamamlama çalışmaları sürüyor. Bahçede oturabileceğiniz masa ve banklar bulunuyor, ilkbaharda öğrencilerin sürebilmesi için bisikletler bulunuyor. Herhangi bir sportif etkinlik için saha yok ama bildiğim kadarıyla yapımına başlanmış.
7) Okulun çevresinde yürüme mesafesinde uygun yeme içme yerleri ve marketler mevcut. Zaten zamanla Muradiye´ye alışıyor ve bölgedeki farklı yerleri tanıyıp keşfetmiş oluyorsunuz :)

Okul hakkında söyleyebileceklerim bunlar. Pansiyonda kalmadığım için maalesef bu konuda pek bir bilgim yok. Gerisi sizde zaten, dersleri iyi takip ederseniz ve sıkı çalışırsanız zorlanmazsınız. Şunu da söyleyeyim ilk başta okula alışamamanız normal, çünkü zaten genel olarak lise ortaokuldan çok farklı. Derslere sıkı çalışın, güzel arkadaşlıklar edinin ve öğretmenlerle diyalog içerisinde olarak etkileşimde kalın. Bunları yapmanız okula uyum sürecinizi hızlandıracaktır. Gelecek olanlara şimdiden hayırlı olsun...

2021-08-18 23:34
 
0
 
0
[TOBB BÜLENT KOŞMAZ FENLİ]

2021 YKS Sayısal alanında Türkiye 66.sı çıkarmış, günden güne başarısını arttırarak Türkiye´nin ilk 10 da yer almaya aday bir Fen Lisesi.

2021-07-30 23:14
 
0
 
0
[.....]

Bu yılki öğrenci sayımız artmış olabilir ama herhangi bir öğretmen yetersizliği mevcut değildir kadromuz tamdır ve öğretmenlerimiz alanlarında yetkin ve nitelikli öğretmenlerdir. Ben kendim bu okuldayım ve tüm idareci, öğretmenlerimin ve memur abinin desteğini sonuna kadar arkamda hissediyorum. Bu sene sosyal bilimlerin gitmesiyle gelen yeni müdüremize de inanıyorum. Bu okul Üniversite fragmanı bi okul. Pansiyon konusunda aklınızda soru işareti olmasın. Her şey için herkese çok teşekkürler.

2021-07-26 10:07
 
0
 
0
[emr141411]

merhabalar,
1.69 yüzdelik dilim le gelir mi?

2021-07-08 15:33
 
0
 
0
[Nurgül]

Merhaba, ulaşım ile ilgili bilgi verebilir misiniz?? 22 numaralı hatla ulaşılabildiğini biliyorum ama servis konusunda bir bilgi göremedim :(

2021-07-07 23:06
 
0
 
0
[Onuralp Özerlen]

Bu yılki öğrenci sayımız artmış olabilir ama herhangi bir öğretmen yetersizliği mevcut değildir kadromuz tamdır ve öğretmenlerimiz alanlarında yetkin ve nitelikli öğretmenlerdir. Ben kendim bu okuldayım ve tüm idareci ve öğretmenlerimin desteğini sonuna kadar arkamda hissediyorum. Bu sene sosyal bilimlerin gitmesiyle gelen yeni müdüremizede inanıyorum.

2021-01-02 21:01
 
0
 
0
[emektar]

pansiyonda kalan bir son sinif ogrencisiyim, oncelikle okul egitim seviyesi normal bi fen lisesi seviyesinde sayilabilir (genel olarak) okula ulaşım pansiyon dusunuyorsaniz biraz zor merkeze 15km oldugu icin son senelerde dershane vb cok daha yorucu oluyor 22 numarayi kullanabiliyorsunuz fakat yol yaklasik 40 dakika sürüyor koy otobusu yakalarsanız (hepsi gidiyor) 15 dakikaya kadar inebiliyor.Pansiyon sartlari biraz zorlu.Sicak su sıkıntısı cekiyorduk yurtta SBL ogrencileri de oldugu icin.Ancak suanda hem SBL nin gitmiş olmasi hem de dogalgaza gecilmis olmasi biraz daha guven veriyor.Yurtta ısı sorunu yok (3 yılımı kış da dahil pike dışında bir şey kullanmadan geçirdim) Yemekleri normal bir yurt yemegi altini veya ustunu beklemeyin ki ayrica okulun hemen onunde ve 100 metre uzaginda ogrenci dostu yemek yenecek yerler var veya bim vb marketler bulunuyor yürüme mesafesinde.Okula geri donecek olursak hocalarimiz zaten ogrenci sayisi su ana kadar az oldugu icin gayet ilgililerdi bu sene alinan 5 sinifla beraber yeni ogretmenler de gelicek yeni bir müdürümüz var müdür yardimcimiz Ali Hoca zaten cok ilgili bi hoca her şeye elinden geldigince yardim eder.Koşulları biraz zor ama lise başarısı okuldan ziyade ögrenciye bagli oldugu icin sorumluluk yine size kalıyor.Üniversite hayatının fragmanı niteliğinde bir lise.

2020-09-01 22:41
 
0
 
0
[9-A ´ dan Yunus Bar]

Yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum

2020-08-13 23:32
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 29

Manisa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Halil Kale Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

Manisa Tobb Bülent Koşmaz Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Şehzadeler Gediz Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 37

Soma Borsa İstanbul Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://tobbulentkosmazfenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız