Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
222 411 3000
222 411 2040
Adres Hisar Mahallesi 58.Sokak No17 26550 Tepebaşı / Eskişehir, Türkiye
MEB logo Eskişehir / Tepebaşı
Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi

http://smsfl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 23569
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 386.0036
Yüzdelik Dilimi 3.74
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi Eskişehir ili Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi Taban Puanı 386.0036 3.7400
2017 Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi Taban Puanı 484.6162 3.9500
2016 Taban Puanı
- -

Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi 2016 - 2017 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılmıştır. 5 sınıf ve 150 öğrenciyle eğitim - öğretime başlamıştır. Okulumuzda erkek pansiyonu mevcuttur. Yapılacak onarımlar sonunda Eylül 2017 yılında hizmete açılması planlanmıştır. Fen ve Sosyal Bilimler Liselerini kazanan öğrencilerin yatılılık hakkı olmasından dolayı isteyen kız öğrencilerimiz ise ilimiz merkezindeki kız öğrenci pansiyonlarında barındırılmaktadır.

Öğretmen kadromuz tam olup alanlarında uzman öğretmenlerden oluşmaktadır, ayrıca il merkezindeki her mahalleye öğrenci servisleri bulunmakta ve okulumuzda öğle yemeği çıkmaktadır.

Bununla birlikte okulumuzda derslik sistemi bulunmaktadır. Yani öğrenciler Matematik dersini Matematik sınıfında, İngilizce dersini İngilizce sınıfında işlemektedirler. Tüm Fizik, Kimya ve Biyoloji dersleri laboratuvarlarda işlenmektedir. Bu sebeple öğrencilerin her birine dolap yaptırılmıştır. Okulumuzda Osmangazi Üniversitesi ile birlikte STEM-Maker gibi projeler yürütülmektedir. Diğer üniversitelerle gelecek yıllar için Tübitak vb proje işbirliği yapılmıştır.
 • Öğretmen Sayısı : 13
 • Öğrenci Sayısı : 150
 • Öğretim Şekli : Tüm Gün
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 09:00 - 16:10
 • Derslik Sayısı : 24
 • Yabancı Dil : İngilizce - Almanca
 • İnternet Bağlantısı : ADSL (4 Mbit)
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Bahçe : 1
 • Lojman Bilgisi : Yok
 • Isınma Şekli : Katı Yakıt (Kömür)
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Yaklaşık 20 Kilometre
 • Ulaşım : Siyah 58 nolu otobüsler ile
Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi

Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi'nin başarılarını, Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 222 411 3000
Okulun Faxı: 222 411 2040
Okulun Adresi: Hisar Mahallesi 58.Sokak No17 26550 Tepebaşı / Eskişehir, Türkiye

Bu okula 15 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Eskişehir Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi taban puanı 2019 , Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi yorumları, Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi nerede?, Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi üniversite başarısı, Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi formaları, Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi adresi, Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi başarıları, Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi Eskişehir, Tepebaşı Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi

google+ google+ google+