Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0286 566 10 51
0 286 566 20 78
Adres Aladdin Mah. Hakkı Ayran Dede Sokak No. 22 Kat4 Gelibolu / ÇANAKKALE
MEB logo Çanakkale / Gelibolu
Gelibolu Fen Lisesi

http://gelibolufenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 25938
Kontenjan Sayısı 60
Taban Puanı 354.7950
Yüzdelik Dilimi 8.08
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Gelibolu Fen Lisesi Çanakkale ili Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Gelibolu Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Gelibolu Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Gelibolu Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Gelibolu Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Gelibolu Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Gelibolu Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Gelibolu Fen Lisesi Taban Puanı 354.7950 8.0800
2017 Gelibolu Fen Lisesi Taban Puanı 463.7363 11.7200
2016 Gelibolu Fen Lisesi Taban Puanı
- -

Gelibolu Fen Lisesi 03.10.2016 tarihinde Hakimiyeti Milliye Ortaokulu´nun 4. katında 14 öğrenci ile eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

  • Öğretmen Sayısı : 13
  • Öğrenci Sayısı : 23
  • Öğretim Şekli : Normal
  • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30-15:50
  • Derslik Sayısı : 5
  • Yabancı Dil : İngilizce, Almanca
  • Pansiyon Bilgisi : 56 ERKEK ÖĞRENCİ KAPASİTELİ PANSİYONU VAR
  • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Çanakkale iline 40km

Gelibolu Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Gelibolu Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Gelibolu Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Gelibolu Fen Lisesi'nin başarılarını, Gelibolu Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0286 566 10 51
Okulun Faxı: 0 286 566 20 78
Okulun Adresi: Aladdin Mah. Hakkı Ayran Dede Sokak No. 22 Kat4 Gelibolu / ÇANAKKALE

Bu okula 99 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Çanakkale Gelibolu Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Gelibolu Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Gelibolu Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Gelibolu Fen Lisesi taban puanı 2019 , Gelibolu Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Gelibolu Fen Lisesi yorumları, Gelibolu Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Gelibolu Fen Lisesi nerede?, Gelibolu Fen Lisesi üniversite başarısı, Gelibolu Fen Lisesi formaları, Gelibolu Fen Lisesi adresi, Gelibolu Fen Lisesi başarıları, Gelibolu Fen Lisesi Çanakkale, Gelibolu Gelibolu Fen Lisesi

google+ google+ google+