Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
02328325397
02328325397
Adres Uğur Mumcu Mah. 1271 sk. No: 27 İç kapı: 1 Menemen/İZMİR
MEB logo İzmir / Menemen
Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi

http://menemensaofen.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 371.5046
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi İzmir ili Menemen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi Taban Puanı 371.5046 -
2017 Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi Taban Puanı 478.3328 6.3200
2016 Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi Taban Puanı
427.6920 -

Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi 2016-2017 eğitim öğretim yılında açılmıştır. TEOG 2.ek yerleştirme nakil başvurusu ile öğrenci almıştır.

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında Şehit Ahmet ÖZSOY Fen Lisesi Bünyesinde toplamda 120 öğrenci ile Eğitim Öğretim Faaliyetine başlamıştır. 2017-2018 eğitim öğretim yılı itibari ile Şehit Ahmet ÖZSOY Fen Lisesi´ne gelmek isteyen öğrencilerimiz için 120 kontenjanımız bulunmaktadır. Okulumuz pansiyonlu olup kız ve erkek öğrenciler pansiyonda kalabilmektedir. İl dışından gelenler önceliklidir.

Ulaşım OKULA MENEMEN GARAJINDAN KALKAN EMİRALEM DOLMUŞLARI YA DA ESHOT 748 NUMARALI OTOBÜSLE ULAŞILABİLMEKTEDİR.
 • Öğretmen Sayısı : 12
 • Öğrenci Sayısı : 117
 • Öğretim Şekli : TAM GÜN
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30 - 15-30
 • Derslik Sayısı : 4
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 2
 • Yabancı Dil : İNGİLİZCE - ALMANCA
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Misafirhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Revir : 1
 • Bahçe : 1

Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi'nin başarılarını, Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 02328325397
Okulun Faxı: 02328325397
Okulun Adresi: Uğur Mumcu Mah. 1271 sk. No: 27 İç kapı: 1 Menemen/İZMİR

Bu okula 447 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İzmir Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi taban puanı 2019 , Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi yorumları, Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi nerede?, Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi üniversite başarısı, Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi formaları, Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi adresi, Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi başarıları, Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi İzmir, Menemen Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi

google+ google+ google+