Şehit İlhan Varank Fen Lisesi

İstanbul / Maltepe

Şehit İlhan Varank Fen Lisesi
 • Şehit İlhan Varank Fen Lisesi
  Ekle
 • 1366
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 432.5456
Yüzdelik Dilimi 2.20
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Şehit İlhan Varank Fen Lisesi İstanbul ili Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit İlhan Varank Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Şehit İlhan Varank Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 432.5456 2.20
2020 445.9095 2.07
2019 465.6074 2.46
2018 392.7008 3.09
2017 486.1289 3.38
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
150
2020
180
2019
150
2018
150
ŞEHİT İLHAN VARANK FEN LİSESİ, İSTANBUL MALTEPE ilçesinin ilk Fen Lisesi olup 2016 yılında Eğitim-Öğretim hayatına başlamıştır. Adını 15 Temmuz şehitlerinden Prof Dr.İlhan Varank'tan almıştır.

İlk mezunlarını 2020 yılında verecek olan okulumuz TEOG (Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı) ile öğrenci almaktadır. Şehit İlhan Varank Fen Lisesinde eğitim karma olup,30 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Yatılı olarak, erkek öğrenci yurdu mevcuttur. Bu öğrenciler etüt saatlerinde çalışmalarına devam ederler.Ayrıca tüm öğrenciler için hafta sonları ve hafta içi ders bitiminde yetiştirme kursları verilmektedir.

Yabancı dil olarak İngilizce ve Almanca dersleri okutulmaktadır.

Okulun fiziki ortamı tam donanımlıdır. Fizik, Kimya, Biyoloji, Bilgisayar, Yabancı Dil Laboratuvarları, Okuma Odası, Kütüphane, Resim, Müzik odaları, Futbol, Basketbol, Voleybol Sahaları, Tenis Kortu, Halı Saha, Kapalı Spor Salonu, Kantin ve Yemekhanesi bulunmaktadır.

Okulumuzun hedefi bilimsel düşünceyi ilk sıraya koyarak, Atatürk ilke ve inkılaplarından sapmadan, bilgili, yetenekli ve sosyal gençler yetiştirerek, Türkiye'nin gelişimine katkıda bulunmaktır.

Okulumuzun kapanmasıyla birlikte başlayan yenileme çalışmalarımız kapsamaında; okulumuz biyoloji ve fizik labatuvarları da yenilecektir. Yeni biyoloji ve kimya laboratuvarlarımızın proje resimleri aşağıdaki gibidir.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Şehit İlhan Varank Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit İlhan Varank Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe

Adres: Aydınevler, Dumlupınar Sok. No:22, Maltepe/Istanbul - Asia

Tel: 02163882888

Fax: 02163882887

web: http://sehitilhanvarankfenlisesi.meb.k12.tr

Şehit İlhan Varank Fen Lisesi ile ilgili 1366 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Lgs22 kurban adayı]

Kız öğrenciler için pansiyon bu yıl yada gelecek yıl yapılır mı?

2022-05-20 20:26
 
0
 
0
[Meb Öğrencisi]

Pansiyon yapılması gibi bi planları var mı?

2022-04-18 17:28
 
0
 
0
[Herhangi Biri]

Okula pansiyon yapılacak mı?

2022-04-02 17:19
 
0
 
0
[Öğrenci]

Okula bu sene girmiş bir 9. sınıf olarak tecrübelerimi aktarmak istiyorum. Belki lgsye hazırlanan sizler için yararlı olur ve okulumuz hakkında doğru yargılara ulaşabilirsiniz. YKS başarısından başlarsak okulumuz 2016da kuruldu, ve o sene dilim olarak 7 ve daha az başarılı öğrencileri almıştı. Bu yüzden 2020 yks başarısı pek de gerçeği yansıtmaz. 2021de 27 öğrenci tıp kazandı. Bu yönden başarısı gayet yüksek (tabii ki sıralaması oldukça yüksek olup tıp yazmayan kişiler de var) Yüksel ilhan alanyalı fen lisesiyle çok karşılaştırıldığı için söylemek durumundayım. Yanlış hatırlamıyorsam orası 25 tıp çıkarmıştı bu sene. Okulun öğretmenlerine gelirsek çoğunun işlerinde uzman olduğunu söyleyebilirim. Birçoğu da sıcakkanlı ve sevecen. Sınavlar genellikle zor. Ve bu iyi bir şey arkadaşlar şahsen benim çalışma istediğimi arttiriyor ve başka zor sinavlara hazırlıyor . Okul üniforması siyah. Kıyafetler serbest değil. Yemekhane genişliği yeterli ve yemekler ortalama. Okul bildiğiniz gibi yeni o yüzden bina sağlam. Bahçe yeterli. Kantinde oturup arkadaslarinizla vakit geçirebileceğiniz geniş bir kafetarya var. Okulun servisi mevcut. Ayrıca değinmeden geçemeyeceğim, sosyal etkinlikler çok çok fazla. Sürekli yeni organizasyonlar, geziler, turnuvalar ve konferanslar düzenleniyor. Münazara kursu var. Çeşitli kulüpler var ama çok bir beklentiniz olmasın çünkü aktivite yapmıyorlar fazla. Okula girerken resim ve müzik arasında seçim yapıyorsunuz . Ben müzik tercih ettim ancak resim odası geniş ve yeteneginizi ilerletebileceginiz her türlü alet edavat var. Müzik odası da şirin. Müzik öğretmenimiz Çiğdem hoca da gayet tatli ve dersleri gercekten zevkli geciyor. Okulda sürekli korolar düzenleniyor. Okula girerken dış görünüşüne çok takılmıştım bina küçük bahçe kötü demiştim ama biraz vakit geçirince hiç de öyle gelmiyor arkadaşlar önyargılı olmayın, başarımızın gittikçe daha da artacağına inanıyorum ve okulu aklınızın bir köşesinde bırakıyorum. Tercih zamanı geldiğinde görüşürüz :)

2022-01-07 20:32
 
0
 
0
Reklam
[D sınıfı]

Sınıf listeleri açıklandı 9-D subesindeyim. Bu arada niye kimse yazmıyor heyecanlı değil misiniz arkadaşlar

2021-09-04 17:58
 
0
 
0
[Öğrenci ]

Sınavınız nasıl geçti

2021-09-03 13:05
 
0
 
0
[Yeni öğrenci2]

Arkadaşlar grubumuz kuruldu gelmek isteyen varsa yazabilir ekleyebiliriz. Grupta şuan 4 kişiyiz siz de gelirseniz çoğalırız.

2021-09-01 22:05
 
0
 
0
[Yeni öğrenci2]

Arkadaşlar grubumuz kuruldu gelmek isteyen varsa yazabilir ekleyebiliriz

2021-09-01 22:01
 
0
 
0
[Öğrenci]

E şubesindeyim

2021-08-31 20:48
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 754

Galatasaray Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 878

İstanbul Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 88

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 828

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 486

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 857

Çapa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit İlhan Varank Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi kaç puan 2022 432.5456
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi Yatılı mı? Sadece Erkek Pansiyonu Var
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Şehit İlhan Varank Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit İlhan Varank Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sehitilhanvarankfenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit İlhan Varank Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit İlhan Varank Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit İlhan Varank Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit İlhan Varank Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız