Hacı Zekiye Arslan Anadolu Lisesi

Niğde / Merkez

Hacı Zekiye Arslan Anadolu Lisesi
 • Hacı Zekiye Arslan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Niğde
İlçesi Merkez
Başarı Puanı (OBP) 71.2375
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Hacı Zekiye Arslan Anadolu Lisesi Niğde ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hacı Zekiye Arslan Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Hacı Zekiye Arslan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Hacı Zekiye Arslan Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 2001 yılında Hacı Zekiye Aslan İlköğretim Okulu bünyesinde açılmış olup ilk ismi İNÖNÜ LİSESİ dir. İnönü Lisesi 4 yıl H.Zekiye Arslan ilköğretim okulu içinde ve ilköğretim okulu ile birlikte iç içe eğitim yapmış 2005 yılında ilköğretim okulu kapatılarak okulumuzun ismi Hacı Zekiye Arslan Lisesi olarak değiştirilmiştir. 2010 yılında Anadolu Lisesi statüsüne alınan okulmuz halen Hacı Zekiye Arslan Anadolu lisesi olarak Eğitim - Ögretimine devam etmektedir
  LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 %70 Yerleştirme
 • 2014-2015 %76 Yerleştirme

VİZYON Çağdaş ilkeler ışığında, Araştırmacı, Gözlemci, Stratejik hedefleri olan, Geçmiş ve gelecek arasında önemli bir köprü oluşturan, Nitelikli bireyler yetiştiren bir kurum olarak, Eğitim arenasındaki mücadelemizi emin adımlarla sürdürmektir.

MİSYON Türk Milli Eğitiminin temel amaçları doğrultusunda, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı kalarak; Attığı her adımda ülke menfaatlerini kendi çıkarlarının üstünde tutan, Topluma karşı sorumlu, ruhen ve bedenen sağlıklı, Sosyal ve kültürel yönden gelişmiş, Çağdaş düşüncelere sahip, Sorunların çözümünde akılcı, cesur kararlar veren ve bunları uygulayabilen, Analitik düşünebilen, Araştırmacı,Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, Mevcut imkânları en verimli şekilde değerlendirebilen, Katılımcı, Eleştirebilen, Eleştiriye açık, Sevgi ve saygıyı özümsemiş, Geleceğe umutla bakan, Mutlu ve huzurlu bir nesil yetiştirmek. pansiyon
 • Öğretmen Sayısı : 24
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 463
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 8:15-16:00
 • Derslik Sayısı : 14
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Bahçe : 1
2015 ÖSYS sınavına giren 73 öğrencimizden 45´i lisans ,9´u önlisans olmak üzere toplam 54 öğrencimiz herhangi bir yüksek öğretim programına yerleşmiştir. Öğrencilerimize bundan sonraki öğrenim hayatlarında başarılar dileriz.

Hacı Zekiye Arslan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hacı Zekiye Arslan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: İnönü Mahallesi Set Evleri Niğde

Tel: 03882329996

Fax: 03882336362

web: http://hazal.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Bor Şehit Bora Çelik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Efe Osman Apaydın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Yakup Avşar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hacı Zekiye Arslan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Hacı Zekiye Arslan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://hazal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hacı Zekiye Arslan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hacı Zekiye Arslan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Hacı Zekiye Arslan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hacı Zekiye Arslan Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız