Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi

Niğde / Merkez

Bilgi Ekle
Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
2
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 88.5416
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi Niğde ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*)Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "88.5416".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
88.5416
2022
87.6927
2021
91.0474
2020
84.2871
Son 4 Yılın OBP Puan Ortalaması: 87.8922
Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

2003-2004 öğretim yılında okulumuzda üç (3) tane 9. sınıf şubesi, bir (1) tane de 10. sınıf şubesi açılmıştır.

Genel liselerin kademeli olarak Anadolu Lisesine dönüştürülmesi uygulaması kapsamında okulumuz 5299 sayılı Bakanlık onayı ile 29.06.2010 tarihinde Anadolu Lisesi'ne dönüştürülmüştür.

VİZYON : Vizyonumuz: ülkemizin her yerinde insanlar tarafından özellikleri ve başarıları ile anılan, saygı duyulan ve toplumun güvenini kazanmış bir okul olmak. Aldığı eğitimin karşılığını topluma verebilen ve insanlığın gelişimi için bunun önemini fark edebilen nesiller yetiştirmek. Mezunlarını, kendi yetenekleri doğrultusunda akademik eğitime hazırlamak.

MİSYON : Misyonumuz: niğde remide-yılmaz atabek lisesinin var oluş sebebi; atatürk ilke ve inkılaplarına, milli ve manevi değerlerimize gönülden bağlı kalarak, uluslar arası alanda milletimizi temsil edebilecek, geleceğin güvenilir insanlarını yetiştirmektir.

2014 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele

Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Efendibey Mh. Osmancık Sk. Pk51100 Niğde Merkez/NİĞDE

Tel: 3882310010

Fax: 3882310010

web: http://atabekanadolulisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Arkadaşlar benim ortalamam 87.4089 remide yılmaz Atabek Anadolu lisesi 87.6927 sizce gidebilir miyim?

2023-07-03 19:10:11
 
0
 
0

356 puan ve yüzde 32 yle girilirmi

2016-08-14 18:49:19
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Bor Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Şehit Efe Osman Apaydın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Hacı Zekiye Arslan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Bor Şehit Bora Çelik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Çiftlik Şehit Nurettin Tekin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi kaç puan 2024 88.5416
Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://atabekanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız