Bor Akın Gönen Anadolu Lisesi

Niğde / Bor

Bor Akın Gönen Anadolu Lisesi
 • Bor Akın Gönen Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Niğde
İlçesi Bor
Başarı Puanı (OBP) 64.9510
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bor Akın Gönen Anadolu Lisesi Niğde ili Bor İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bor Akın Gönen Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Bor Akın Gönen Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Bor Akın Gönen Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
1993-1994 Öğretim yılında Bor Anadolu Lisesi adı altında Bor Kız Meslek Lisesi binasının zemin katında iki hazırlık sınıfı ile Eğitim ve Öğretime başlanmıştır.

İl çapında yapılan Seviye tespit sınavları ve bilgi yarışmalarında sürekli iyi dereceler elde edilmiş olup 1996-1997 öğretim yılı sonunda 8. sınıflardan mezun olan öğrencilerimizden Fen Liseleri,Askeri Liseler ve Anadolu öğretmen Liselerini 15 öğrenci kazanmış olup bunlardan 10 öğrencimiz adı geçen okullara kayıt yaptırmışlardır.1999-2000 öğretim yılı 39 öğrencinin 14' ü, 2000-2001 öğretim yılı 64 öğrencinin 29'u 2001-2002 yılı 90 öğrencinin 17'i, 2002-2003 öğretim yılı 84 öğrencinin 22'i, 2003-2004 öğretim yılı 100 öğrencinin 30'u Lisans programlarına yerleştirilmiştir.

Bor Akın Gönen Anadolu Lisesinde Okul Müdürü ile birlikte 1 Müdür Başyardımcısı,2 Müdür Yardımcısı,24 kadrolu öğretmen, 1 memur, 2 hizmetli ve 346 öğrenci ile eğitim ve öğretime devam etmektedir.

Vizyon Bor Akın Gönen Anadolu Lisesi değerleri ve ilkeleri; 1. Okul, aile, çevre, öğrenci diyaloğu ve işbirliğine önem veren, 2. Öğrencilerini bilgi, görgü ve terbiye bakımından en üst düzeye çıkarmaya çalışan, 3. Çevreye duyarlı, 4. Yaratıcı ve yenilikçi, 5. Dünya ile barışık bir kurumdur.

Misyon Okul, yalnız eğitim öğretim yapılan fiziki mekan adı değildir. O aynı zamanda eğitimin kalitesini ve kapasitesini ortaya koyan bir kurumdur. Bu inanç doğrultusunda BOR AKIN GÖNEN ANADOLU LİSESİ olarak temel görevimizi (misyonumuzu) aşağıdaki şekilde belirlemiş bulunuyoruz. Akın Gönen Anadolu Lisesi´nin idarecisi, öğretmeni, öğrencisi, velisi ve çalışanları olarak bunların gerçekleşmesi için çalışmayı bir vazife bildiğimizi ilan ediyoruz.
 • Öğretmen :21
 • Öğrenci :342
 • Derslik :24
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Yemekhane :1
Bor Akın Gönen Anadolu Lisesi öğrenci pansiyonu 132 erkek 86 kız olmak üzere 218 kişi kapasitelidir. Doğalgazlı ısıtma sistemi bulunmaktadır. Odalar 6 kişiliktir. Her katta tuvalet ve banyo imkânı bulunmaktadır. Öğrencilerin dinlenebileceği dinlenme salonu bulunmakta olup bu salonda TV bulunmaktadır. Pansiyonda 1 aşçı ve yardımcı personeller vardır. Her gün yatılı belletmenler pansiyonda nöbet tutmaktadır. Kamera sistemi sayesinde öğrencilerimizin takibi ve güvenliği sağlanmaktadır.

2014 yılında merkezi üniversite sınavlarına giren 86 öğrencimizden 56 tanesi lisans programlarına yerleşmiştir. 2 öğrencimiz ise önlisans programlarına yerleşmiştir. Bu durumda genel başarımız %68 olarak gerçekleşmiştir.

 1. 2016 Yılı Üniversite Başarısını İncele
 2. 2016 Yılı Üniversite Başarısını İncele

Bor Akın Gönen Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bor Akın Gönen Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yeni göçmen mahallesi Şehit Burhan Özkan caddesi Bor /NİĞDE

Tel: 03883112444

Fax: 03883116737

web: http://boranadolulisesi.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Bor Şehit Bora Çelik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Efe Osman Apaydın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Yakup Avşar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bor Akın Gönen Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bor Akın Gönen Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://boranadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bor Akın Gönen Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bor Akın Gönen Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bor Akın Gönen Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bor Akın Gönen Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız