Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 388 225 03 65 - 0 388 2
0 388 225 03 08
Adres Koyunlu Yolu Birko Halı Fabrikası Arkası.NİĞDE.
MEB logo Niğde / Merkez
Niğde Fen Lisesi

http://nigdefenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 401.0495
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Niğde Fen Lisesi Niğde ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Niğde Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Niğde Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Niğde Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Niğde Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Niğde Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Niğde Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Niğde Fen Lisesi Taban Puanı 401.0495 -
2017 Niğde Fen Lisesi Taban Puanı 490.9204 1.7600
2016 Niğde Fen Lisesi Taban Puanı
483.3063 1.8100

Niğde Fen lisesi 1999-2000 öğretim yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine Cumhuriyet Lisesi binasında başlamış olup, 2000-2001 öğretim yılı şu anda eğitim-öğretim faaliyetlerine devam ettiği Koyunlu Yolu üzerindeki kendi binasına taşınmıştır.

 Binanın Özellikleri: Okulumuz dersliklerin,konferans salonu, laboratuvarlar ve idari bölümün bulunduğu bir ana binadan, 120 öğrencili erkek ve 48 öğrencili iki kız pansiyon binasından, spor salonu, basketbol salonu ve halı sahadan meydana gelmektedir. 

Isınma Şeklimiz: Binalarımız kalorifer ile ısınmakta olup, yakıt olarak foiloil kullanılmaktadır. Güvenlik ve Işıklandırma: Okul kampüsünde çevre aydınlatması mevcut olup, asayiş jandarma tarafından sağlanmaktadır. Okulda daima bir gece bekçisi bulunmaktadır. Niğde Fen Lisesi

 Okula Ulaşım: Öğrenci servisleriyle yapılmaktadır.

 Dershaneler: 12 derslikli olarak yapılmıştır. 

Laboratuvarlar: 3 laboratuvarımız (Fizik, Kimya, Biyoloji) mevcuttur. Ayrıca bir bilgi teknolojisi sınıfı (24+1), yabanci dil labaratuarı ve kütüphane bulunmaktadır.

 İdarî Odalar: 1 müdür odası, 1 müdür başyardımcısı odası, 2 müdür yardımcısı odası, 1 memur odası, 1 rehber öğretmen odası, 1 öğretmenler odası, 1 hizmetli odası bulunmaktadır. Sosyal Faaliyetler İçin Ayrılmış Bölümler: 200 kişi kapasiteli tam teşekküllü konferans salonumuz 2010 yılında tamamlanmış olup proğramlarımızın büyük bir kısmını burada gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca kapalı spor salonumuz halı saha ve basketbol sahası 2013 yılında tamamlandı.

Bahçe Alanı: Kendi çabalarımızla ağaçlandırılmış ve çimlendirilmiştir. Bahçedeki yeşil alanın sulaması için sondaj kuyusu açılmış olup, faal durumdadır. Bahçede 1 futbol sahası, 1 basketbol sahası, 1 voleybol sahası mevcut olup; yol ve oyun alanları asfalt yaptırılmıştır. Niğde Fen Lisesi, öğrencilerinin ve öğretmenlerinin her türlü ihtiyacını karşılamak, onlara sağlıklı ve güvenli bir eğitim öğretim hizmeti vermek için çalışmaktadır.

VİZYON Örneğiz, Önderiz, Hep BİRiz. 

MİSYON Türkiye?nin geleceği için; günün teknolojisini kullanarak bilgilerini becerileriyle birleştirerek bilimsel çalışmalara yönelen, projeler üreten, takım çalışmasına yatkın, girişimci, yaratıcı, çok yönlü düşünen, sonuç kadar sürece önem veren, kendine güvenen, yeteneklerinin bilicinde ve insani değerlere sahip olan bireyler yetiştirmek için varız.

 BAŞARILAR

2017 Yılı Niğde Fen Lisesinden Tarihi Başarı 35 Öğrenci Tıp Fakültesi, 22 Öğrenci Mimarlık-Mühendislik Fakültesi, 7 Öğrenci Diş Hekimliği Fakültesi,3 Öğrenci Hukuk Fakültesi,2 Öğrenci Eczacılık Fakültesi Ve 4 Öğrenci Diğer Fakültelere Yerleşmiştir. Niğde Fen Lisesi
 • Öğretmen Sayısı : 25
 • Rehber Öğretmen Sayısı :2
 • Öğrenci Sayısı : 335
 • Öğretim Şekli : Tam gün.
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00 16:05
 • Derslik Sayısı : 12
 • Atölye-İşlik Sayısı : 12
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • İnternet Bağlantısı : ADSL (8 Mbit)
 • Konferans Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Isınma Şekli : Kalorifer
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 10 km
 • Ulaşım : Mahalli vasıta ve öğrenci servisleri
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : Bor Yolu.Birko Halı Fabrikası arkası.NİĞDE
Niğde Fen Lisesi

Niğde Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Niğde Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Niğde Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Niğde Fen Lisesi'nin başarılarını, Niğde Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 388 225 03 65 - 0 388 2
Okulun Faxı: 0 388 225 03 08
Okulun Adresi: Koyunlu Yolu Birko Halı Fabrikası Arkası.NİĞDE.

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Niğde Niğde Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Niğde Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Niğde Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Niğde Fen Lisesi taban puanı 2019 , Niğde Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Niğde Fen Lisesi yorumları, Niğde Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Niğde Fen Lisesi nerede?, Niğde Fen Lisesi üniversite başarısı, Niğde Fen Lisesi formaları, Niğde Fen Lisesi adresi, Niğde Fen Lisesi başarıları, Niğde Fen Lisesi Niğde, Merkez Niğde Fen Lisesi

google+ google+ google+