İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi

Sivas / Merkez
İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İl Sivas
Okulun Taban Puanı 397.0235
Güncel Yüzdelik Dilimi 8.39
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku

İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi Sivas ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav ile öğrenci alan bir Proje Okuludur.

İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 397.0235 8.39
2019 422.8597 8.52
2018 343.0823 10.27
2017 469.5056 9.62
2016 454.8654 7.54
Vizyon Sürekli ilerlemeyi prensip edinen , işlerinde istişareyi temel alan, söylediğini önce kendi yapan, ülkemizin ve dünyanın ihtiyaç duyduğu din, bilim, estetik ,sanat ve kültür alanlarında yetkin, kültürel mirası değerlendirebilen, hayatı yorumlayabilen, problemlere çözüm üretebilen, ahlaki olgunluğa sahip, milli manevi değerlerine bağlı bilim ve devlet adamı yetiştiren kurum olmak.

Misyon Potansiyelinin ve sorumluluklarının farkında olan bilgili, kültürlü, başarılı, kendine güvenen, milli ve manevi değerlerimizle birlikte insanlığın evrensel değerlerini özümsemiş, yaratılanı 'Yaratan'dan ötürü seven, tabiatı imar eden, farklılıkları doğal ve zenginlik kabul edip bunlardan yararlanmayı hedefleyen; insana, düşünceye, özgürlüğe, ahlaka ve kültürel mirasa saygı duyan, kendisini her durumda ve her ortamda rahatça ifade edebilen, "Benim olmadığım yerde kimse yoktur!" duygusuna sahip lider karakterli fertler yetiştirmek.

 • Rehber Öğretmen :1
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Misafirhane :2
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :2
 • Spor Salonu :2
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:2
 • Bahçe :2
 • Saatler 08:00/15:20

Adres: KILAVUZ MAH. ŞEHİT EMİN ALACAHAN CAD. NO8

Tel: 03462112710

Fax: 03462112710

web: http://ihramcizadeaihl.meb.k12.tr

İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Sivas Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Selçuk Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Selçuk Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Sivas Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

İsmet Yılmaz Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuyabilir, İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız