Somuncubaba Anadolu Lisesi

Aksaray / Merkez

Bilgi Ekle
Somuncubaba Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
10
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 89.7010
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Somuncubaba Anadolu Lisesi Aksaray ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Somuncubaba Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*)Somuncubaba Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "89.7010".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
89.7010
2022
90.6911
2021
92.3852
2020
88.7842
Son 4 Yılın OBP Puan Ortalaması: 90.3904
Somuncubaba Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Somuncubaba Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Somuncubaba Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

1985 yıllarında Aksaray?ımızın Büyük Bölcek Mahallesinde Aksaray Ortaokulu olarak hizmete başladı.1995 yılına kadar ortaokul olarak hizmet veren okulumuz, 1995 yılından itibaren liseye dönüştürülerek Anadolu?nun manevi mimarlarından Aksaray?da metfun Şeyh Hamidi Veli ?Somuncu Baba? lakabı ile tanınan muhterem şahsiyetin adını alarak Somuncubaba Lisesi ismiyle eğitim öğretime devam etti. 2009 yılında Somuncubaba Anadolu Lisesi ismini aldı. 2015 yılı eylül ayı başında İstiklal Mahallesindeki yeni binasına taşındı. Yeni binasında 24 derslik 3 laboratuvar, kütüphane, resim atölyesi, çok amaçlı salon ve kantin mevcuttur.
Somuncubaba Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Somuncubaba Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Somuncubaba Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Somuncubaba Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Somuncubaba Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Somuncubaba Anadolu Lisesi
Somuncubaba Anadolu Lisesi
 • Aksaray
  İl
 • Merkez
  İlçe
Somuncubaba Anadolu Lisesi
Somuncubaba Anadolu Lisesi
 • Aksaray
  İl
 • Merkez
  İlçe
Somuncubaba Anadolu Lisesi
Somuncubaba Anadolu Lisesi
 • Aksaray
  İl
 • Merkez
  İlçe

Adres: İstiklal Mahallesi. 4200. Sokak. No11 Merkez AKSARAY

Tel: 03822158214

Fax: (382) 215 4078

web: https://sbal68.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Somuncubaba Anadolu Lisesi ile ilgili 10 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Obp puanım 95,67 Şubat nakillerinde başvuru yapsam alırlar mı? 1 tane kontenjan var

2024-01-17 18:31:27
 
0
 
0

ilk tercihim olarak bu okulu yazdım ve çıktı ama yurt konusunda ne yapacağımı bilmiyorum diğer okulların yurtlarına basvurmak için nasıl bi yol izlemeliyim bilgilendirirseniz sevinirim

2023-08-10 21:00:41
 
0
 
0

Benim Lgs puanım 367 ortaokul başarı puanım 95,1412 ilk tercihimi Şehit Ali Er Anadolu Lisesine yaptım tercihim kabul edilmedi şimdi ikinci kez tercih yapacağım Somuncu Baba Anadolu lisesini ile Aksaray lisesi arkasındayım aksaray lisesi obp si 93 somuncununki 89 ikinci tercihte birinci ye somuncu babayı yazsam kabul edilir miyim? Okulumdan ortalaması benim ortalamamdan düşük bir çok kişi somuncu babayı tercih etti ve çoğunun tercihleri onaylanmış ve ben rehber öğretmenimin yönlendirmesi ile şehit Ali er i 1. tercihte tek tercih yaptım ve kabul edilmedim şehit Ali er Anadolu lisesinin fazla şişirildiğini düşünüyorum ve somuncunun okulun kalitesine ve verdiği eğitimle en az bi 94 puanı hak ettiğini düşünüyorum.

2023-07-26 02:23:04
 
0
 
0

Tercih dönemindeyim lütfen okul hakkında okulda öğrenci olan biri instadan bilgi verebilir mi instamı yazdım şimdiden teşekkürler

2023-07-11 00:33:56
 
0
 
0
Reklam

Burası imam-hatip değil değilmi Bilgilendirme yaparsanız sevinirim

2023-06-30 15:15:21
 
0
 
0

Mükemmel

2022-09-18 23:43:56
 
0
 
0

Bu okul sınavsız öğrenci alan okullar arasında Aksaray´da ikinci sırada. Öğrenciler iyi ki de Somuncubaba´yı tercih etmişim diyorlar. Okul, eğitim kalitesinde kendini ispatlamış kalite bir okul.

2022-07-27 14:29:48
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Altınkaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Helvadere Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Osman Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Yunus Emre Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Süleyman Köse Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Somuncubaba Anadolu Lisesi kaç puan 2024 89.7010
Somuncubaba Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Somuncubaba Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Somuncubaba Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Somuncubaba Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Somuncubaba Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Somuncubaba Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Somuncubaba Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://sbal68.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Somuncubaba Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Somuncubaba Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Somuncubaba Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Somuncubaba Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız