Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi

Aydın / Nazilli

Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 386.8384
Güncel Yüzdelik Dilimi 15.82
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi Aydın ili Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 386.8384 15.82
2018 313.8218 16.97
2017 458.7053 13.51
Okulumuz, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün teklifi, Milli Eğitim Bakanlığının onayıyla Mayıs 2016'da eğitim öğretime açılmıştır. Okulumuz, külliyemiz tamamlanıncaya kadar resmiyette Mehmet Sofuoğlu İmam Hatip Ortaokulu'nun bünyesinde açılmış olup 28 Ekim 2016 tarihinde inşaat tamamlanmış ve külliyesine taşınmıştır.

Toplam 68 öğrenci ile eğitim öğretime başlayan okulumuz ilk yılında TEOG puan sıralamasında Nazilli'de ilk 3'e Aydın'da ilk 10'a ve Türkiye'de imam hatip liseleri arasında ilk 10'a girmiştir.

Vizyon Asımın Nesli´ni geleceğe taşımak... Şairimiz Yahya Kemal´in de ifade ettiği gibi "kökü mazide olan âtî"yi yetiştirmek... Donanımlı, kültürlü, bilgili, geçmişine ve geleceğine sahip çıkan, milli ve manevi değerlerini taşımaktan gurur duyan, dünyanın neresinde olursa olsun ülkesini en üst seviyeye getirme gayreti içinde olan nesiller yetiştirmek... Bilim, ilim ve sanat sancağını en ön sıralarda taşımak...

Misyon Öğrencilerimizi kendini ifade edebilen, sahip olduğu donanımla kendi ayakları üzerinde durabilen, toplumun her alanında söz sahibi olan, tıpkı Çanakkale´de olduğu gibi değerlerini canı pahasına koruyan, okuyan ve okuduğunu doğru yorumlayabilen, örnek ve lider olma vasfına sahip bireyler olarak yetiştirmek...

Başarılar Bozüyük Ulusal Kitap Okuma Yarışması Türkiye 2.liği ve 10.luğu, Kırıkkale Ulusal Kitap Okuma Yarışması Türkiye 2.liği ve 18.liği, Aydın Yazın Okuyor Kitap Okuma Yarışması Aydın 1. ve 2.liği, AGD Ulusal Siyer Yarışması Aydın 1. ve 2.liği, Safahat´ı Anlayarak Okuma Yarışması Nazilli 1., 2. ve 3.lüğü, Ufka Yolculuk Meal Yarışması Nazilli 2. ve 3.lüğü, Kuran´ın Genç Muhafızı Kuran-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması Aydın 3.lüğü, Bocce Bölge 4.lüğü, Serbest Güreş B Gençler Kategorisi Takım Halinde Aydın 3.lüğü, ...
 • Öğretmen :11
 • Öğrenci :77
 • Derslik :32
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam Gün
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08.30-15.55
 • Yabancı Dil Arapça-İngilizce
 • Pansiyon Bilgileri Okul bahçesi içinde (okul binasına 37 metre mesafede) ikiz bina halinde (120 kız, 120 erkek) 240 kapasiteli, tuvalet ve banyosu içinde 4´er kişilik odalar halinde üç katlı pansiyon binası mevcuttur.
 • Ulaşım Yeşil Mh. 801 Sokak Numara 24 Nazilli Aydın
 • Servis Bilgisi Şehir merkezinden 8 nolu şehir içi minibüsleri (okulun önüne kadar) veya Aydın BŞB 213 nolu otobüsleri (yakınına kadar)
 • Tel (256) 3131560
 • Fax (256) 3131560
Yeşil Mah. 801 Sok. No 24 Nazilli/AYDIN
  http://asiminnesliaihl.meb.k12.tr
Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2020 , Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları

Ayrıca Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum