Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
(212) 631 60 22
(212) 631 39 56
Adres Karagümrük mah. Adnan Menderes Vatan Bulvarı NO 84 / Fatih
MEB logo İstanbul / Fatih
İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://istanbulihl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 30
Taban Puanı 280.6155
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar
İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Hafızlık Projesi uygulanmaktadır.
Bu tercihi, Diyanet İşleri Başkanlığından 'Hafızlık Belgesi' olan adaylar tercih edebileceklerdir. Hafızlık belgesi olmayan adayların kaydı yapılmayacaktır.

İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul ili Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 280.6155 -
2017 İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 390.0483 -
2016 İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
212.8131 61.7500

Okulumuz ismi İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi , İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 2017 tarih ve 04 nolu kararı İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak değişmiştir.

İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi 1951 yılında ilk olarak İstanbulun Fatih ilçesindeki Vefa Lisesi karşısındaki eski bir bina olan Zeyrek Ortaokulunda tedrisata başladı. Vefadaki ilk binada okulumuz 1956 yılında ilk mezunlarını verdi. Sayıları 9 kişi olan bu ilk mezunlarımız ortaokulu dışarıdan bitirerek iki yıl inzari sınıfta, sonra da üç yıllık lise kısmında okudular. Okulumuz esas mezunlarını 1957-1958 yılında verdi. Bu mezunlarımız 41 kişi idi. Aynı yılın sonuna doğru, yani 1958 yılının Ekim ayında okulumuz halen tedrise devam eden binaya taşınarak öğretimini sürdürmektedir. Bu bina önceleri yurt kısmını da içine almış bir durumda idi. İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi 1965 yılında İlim Yayma Cemiyeti tarafında okulun her iki yönünde yurt birbirinden ayrılarak daha fazla öğrenci alınma imkanı sağlanmış oldu. İstanbul İmam Hatip Okulu olarak 1971 1972 öğretim yılına kadar öğretime devam edilmiş. Ancak bu tarihte İmam Hatip Okullarının ismi İmam Hatip Lisesi olarak değiştiğinden okulumuzun adı da; İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi olmuştur.

Bugün okulumuzun imkânları memleketimizde çok az okulda bulunmaktadır. Bilgisayar, lisan, fizik, kimya ve biyoloji laboratuarlarıyla ve laboratuarlarındaki malzemelerin zenginliği ile öğrencilere modern eğitimin imkânlarından istifade ettirmektedir. Kütüphanemizdeki eserlerin sayı bakımından zenginliği, bazı yazma eserlerinin nüshalarının sayılı birkaç kütüphanenin dışındaki kütüphanelerde dahi bulunmayışı bizim için büyük bir bahtiyarlıktır.

İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Vizyon Öğrencilerimizi ülkemizin ve dünyamızın ihtiyaç duyduğu din, bilim, sanat ve kültür alanlarında yetkin, kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen, problemlere çözüm üretebilen, ahlaki olgunluğa sahip fertler olarak yetiştirerek yüksek öğrenime hazırlamak; Üniversitelerimizin ilahiyat fakültelerini en iyi derecelerle kazanabilecek ve eğitimini iyi bir şekilde sürdürebilecek alt yapıya sahip öğrenciler yetiştirmek; İslâm dininin inançları, ibadet ve ahlâk esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek amacıyla kurulan Diyanet İşleri Başkanlığımızda görevlendirilecek nitelikleri haiz din görevlileri yetiştirmektir

Misyon Bilgili, kültürlü, başarılı, kendine güvenen, kendi değerlerimizle birlikte insanlığın ortak kazanımları olan evrensel değerleri özümsemiş, yaratılanı Yaradandan ötürü sevebilen, tabiatı tahrip değil imar eden, sorun değil çözüm üreten, farklılıkları doğal ve zenginlik kabul edip bunlardan yararlanmayı hedefleyen; insana, düşünceye, özgürlüğe, ahlaka ve kültürel mirasa saygı duyan kişilikli fertler yetiştirmek için varız.

Başarılar Karate müsabakası Dünya 1.liği, Karate müsabakası Balkan Şampiyonası 1.liği, Futbolda ilçe 2.si, İstanbuldaki tüm liseler arasında Aktif Deney Yarışmasında Biyoloji alanında 9.sınıflar 1.lik ödülü alındı. TÜBİTAK tarafından düzenlenen 44. Ortaöğretim Araştırma Projeleri bölge yarışmasında Kimya dalında 2.lik ödülü, Arapça bilgi yarışması 2.liği, Uluslararası Musiki yarışmasında 2.liği, İstanbulun Kültür Tarihi adlı Tarih yarışmasında 2.lik derecesi alındı. Kutlu Doğum kompozisyon yarışmasında ilçe 3.lüğü, Kuran-ı Kerim okuma yarışmasında Avrupa yakasında İstanbul 2.liği, Hafızlık yarışmasında Avrupa yakası İstanbul 3.lüğü, Ezan okumada Avrupa Yakası İstanbul 4.lük ödülü aldık. İl öğrenci Başkan vekilliği, Fatih İlçe Öğrenci Meclis Başkanlığı, Avrupa yakası Başkanlığı, 22 ilçe öğrenciler kurum Başkanı, Türkiyede en çok çalışan ve proje üreten Öğrenci Meclisi seçildik. İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Öğretmen : 45
 • Rehber Öğretmen : 1
 • Öğrenci : 576
 • Derslik : 24
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : 4 Yıllık Anadolu ve Düz Lisesi Bölümleri
 • Kantin: 1
 • Yemekhane : 1
 • Revir : 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : 08:30 15:50
 • Bağlantı : ADSL (1 Mbit)
 • Yabancı Dil : İngilizce
 • Isınma : Merkezi Isınma Sistemli ( Doğalgaz )
 • Pansiyon : Pansiyon Var .Yatılı Öğrenci sayısı : 120
 • Yerleşim Yeri : Karagümrük mah. Adnan Menderes Vatan Bulvarı NO 84 Fatih Istanbul / TURKIYE
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Fatih İlçe Merkezi´ne 10 dakika Büyükşehir Belediye Binası´na 15 dakika uzaklıktadır.
İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi

İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin fiziki imkanlarını, İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: (212) 631 60 22
Okulun Faxı: (212) 631 39 56
Okulun Adresi: Karagümrük mah. Adnan Menderes Vatan Bulvarı NO 84 / Fatih

Bu okula 7 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İstanbul İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2019 , İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları, İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları, İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul, Fatih İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi

google+ google+ google+