Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 33
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 120
Okulun Taban Puanı 365.0364
Güncel Yüzdelik Dilimi 21.53
Okulun Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul ili Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 365.0364 21.53
2018 296.0393 22.04
2017 372.5695 -
2016 309.0687 46.36
2015 - -
Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yerleşimi çok eski dönemlere uzanan Bağcılar ilçesi Barbaros Mahallesi'nde bulunan ve adını, büyük Türk denizcisi Barbaros Hayreddin Paşa'dan (Hızır Reis) alan okulumuz, Bağcılar İlçesi Barbaros Mahallesi 6/1 sokakta, 2717,67 metrekare yüzölçümlü, Maliye hazinesi adına kayıtlı arazi üzerine konuşlandırılmış olup,1979-1980 yılında Eğitim Öğretime Başladı. 1983-1984 Eğitim Öğretim yılında ise Hızır Reis İlkokulu adını aldı. . 1983-1988 yılları arasında okulun dört sınıfı Barbaros Ortaokulu olarak kullanıldı. 1993-1994 yılında Hızır Reis İlköğretim okulu adını almıştır.2012 - 2013 yılında okulumuz İmam Hatip Orta Okulu olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Okulumuz 2012 yılından itibaren imamhatip ortaokulu olarak devam etmekte olup, 2016-2017 yılından itibaren Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olmuştur. Ortaokuldaki hem akademik hem manevi başarımızı lise kısmında da devam ettireceğiz.

VİZYON : Talebelerinin ilim ve irfan sahibi olduğu lider okul olmak.

MİSYON : Akademik olarak başarılı, temel dini bilgileri edinmiş, teknolojiyi iyi kullanan, sanata önem veren, memleketinin ve dünya insanlarının huzuru için gayret eden talebeler yetiştirmek.BAŞARILAR : 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı: Sekiz öğrencimiz Devlet Bursluluk Sınavını Kazanmıştır.

Ulaşım : Otobüs(Mahmutbey yolu üzerinde Güneşli ve Başakşehir otobüsleri), Metro(Kirazlı Durağı) , Minibüs(İncirli-Barbaros, Şirinevler-Güneşli,Fatih,İstoç minübüsleri)

Adres

Barbaros M. 8/2 S. N42 Bağcılar/İSTANBUL

Telefon

02125504673

Fax

02125507913

web

http://hizirreisimamhatip.meb.k12.tr

Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 33 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2020

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuyabilir, Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hızır Reis Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2020

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız