Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
03564612119/03564614053
03564612120
Adres ÇAMLICA MAH. ELÇİBEY SK. / Reşadiye
MEB logo Tokat / Reşadiye
Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi

http://resadiyeaol.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 307.3513
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi Tokat ili Reşadiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi Taban Puanı 307.3513 -
2017 Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi Taban Puanı 431.3930 22.8300
2016 Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi Taban Puanı
395.8614 21.4700

Reşadiye Fen Lisesi ; Reşadiye Anadolu Öğretmen Lisesi olarak 11.03.2011 tarihinde Reşadiye Lisesinin okul binasında açılmıştır.2012-2013/2013-2014 eğitim-öğretim yılları Reşadiye Lisesinde Devam etmiş, 05/06/2014 tarihinde Reşadiye Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür.

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında Okulumuz Reşadiye Fen Lisesi adına 60 tane 9. sınıf öğrencisi kaydedecektir.Pansiyon durumumuz uygundur.

Başarılar Okulumuz Reşadiye Anadolu Öğretmen Lisesi ilk mezunlarını verdi.Mezunlarımız üniversite sınavındaki başarılarıyla okulumuzun gururu oldular.Mezun olan 52 öğrencimizden tercih yapan 50 öğrencimizin 45 tanesi üniversiteye %90 yerleşme oranıyla büyük bir başarıya imza attılar. Bizler bu başarı da emeği olan tüm idareci,öğretmen,yardımcı personel,velilerimiz ve en önemlisi de başarının mimarları sevgili öğrencilerimizi tebrik ederiz. Bundan sonraki yaşamlarında kendilerine sağlık, afiyet içerisin de mutlu bir gelecek temenni ederiz.
 • Öğretmen :24
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :280
 • Derslik :8
 • Müzik Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Gündüzlü
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08.30-11.45/13.15-16.30
 • Isınma Kalorifer(Kömür)
 • Bağlantı ADSL (1 Mbit)
 • Pansiyon Bilgileri 135 Kız ve 135 erkek pansiyonu olmak üzere toplam 270 öğrenci kapasiteli iki ayrı binada Kız/Erkek pansiyonumuz bulunmaktadır.
 • Ulaşım Yürüme mesafesindedir.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz İlimize 90km,ilçe merkezine 400 m mesafededir.
Erkek öğrenci yurdumuz derslik binası ile aynı yerleşke içerisindedir. Gayet temiz bir ortamda öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Reşadiye Fen Lisesi olarak pansiyon kapasitemiz uygundur. Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi

Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi'nin başarılarını, Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03564612119/03564614053
Okulun Faxı: 03564612120
Okulun Adresi: ÇAMLICA MAH. ELÇİBEY SK. / Reşadiye

Bu okula 12 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Tokat Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi taban puanı 2019 , Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi yorumları, Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi nerede?, Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi üniversite başarısı, Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi formaları, Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi adresi, Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi başarıları, Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi Tokat, Reşadiye Reşadiye Borsa İstanbul Fen Lisesi

google+ google+ google+