Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0246 411 51 60
0246 411 51 60
Adres Fatih Mah. 132. Cad. No36 çevre yolu üzeri Şarkikaraağaç/ISPARTA
MEB logo Isparta / Şarkikaraağaç
Şarkikaraağaç Fen Lisesi

http://sarkifen.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 332.4987
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Şarkikaraağaç Fen Lisesi Isparta ili Şarkikaraağaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Şarkikaraağaç Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Şarkikaraağaç Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Şarkikaraağaç Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Şarkikaraağaç Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Şarkikaraağaç Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şarkikaraağaç Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Şarkikaraağaç Fen Lisesi Taban Puanı 332.4987 -
2017 Şarkikaraağaç Fen Lisesi Taban Puanı 444.6646 18.3800
2016 Şarkikaraağaç Fen Lisesi Taban Puanı
417.7393 16.1000

Şarkikaraağaç Fen Lisesi 2006 yılında Şarkikaraağaç Anadolu Öğretmen Lisesi adıyla eğitim öğretime başlamıştır. 2016-2017 eğitim-öğretim yılından itibaren Şarkikaraağaç Fen Lisesi olarak başarılarına devam etmektedir. Bölgemizin ve ülkemizin en saygın eğitim kurumlarından olan okulumuzu kazanarak kayıt hakkına sahip olduğunuz için siz yeni öğrencilerimize hoş geldiniz,diyor ve 4 yılın sonunda hayalinizdeki üniversiteye uğurlamanın gururunu yaşatıp yaşamak temennisinde bulunuyoruz.

BAŞARILAR : 2014-2015 eğitim-öğretim yılı üniversiteye öğrenci gönderme oranımız %93´tür.

 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu : YGS %100 LYS %100
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi : %93

 • Öğretmen : 23
 • Rehber Öğretmen : 1
 • Öğrenci : 315
 • Derslik : 15
 • Fen Labaratuarı: 1
 • Saatler : 08:10 15:50
 • Bağlantı : ADSL (1 Mbit)
 • Yabancı Dil : ingilizce ,Almanca
 • Isınma : Kalorifer
 • Pansiyon : Kız öğrenci pansiyonu ve erkek öğrenci pansiyonlarımız vardır
 • Ulaşım : Karayolu
 • Yerleşim Yeri : Şarkikaraağaç/Isparta
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Isparta´ya 120 km´dir. İlçe merkezindedir.
 • Sportif Etkinlikler : Sporun her dalında etkinliklerimiz vardır.
 • Bilimsel Etkinlikler : TUBİTAK başta olmak üzere ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmalarda isim yapmak en önemli bilimsel hedeflerimizdendir.
 • Proje Çalışmaları : TUBİTAK Ortaöğretim Projelerine en yüksek katılım ve 4006 Bilim Fuarının başarılı uygulayıcısıyız
 • Yurtdışı Proje Faaliyetleri : Erasmus + çalışmalarımız ,proje üretimi ve paydaş belirleme aşamalarındadır.
Şarkikaraağaç Fen Lisesi Şarkikaraağaç Fen Lisesi Şarkikaraağaç Fen Lisesi

Şarkikaraağaç Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Şarkikaraağaç Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Şarkikaraağaç Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Şarkikaraağaç Fen Lisesi'nin başarılarını, Şarkikaraağaç Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0246 411 51 60
Okulun Faxı: 0246 411 51 60
Okulun Adresi: Fatih Mah. 132. Cad. No36 çevre yolu üzeri Şarkikaraağaç/ISPARTA

Bu okula 31 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Isparta Şarkikaraağaç Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şarkikaraağaç Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Şarkikaraağaç Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Şarkikaraağaç Fen Lisesi taban puanı 2019 , Şarkikaraağaç Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Şarkikaraağaç Fen Lisesi yorumları, Şarkikaraağaç Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Şarkikaraağaç Fen Lisesi nerede?, Şarkikaraağaç Fen Lisesi üniversite başarısı, Şarkikaraağaç Fen Lisesi formaları, Şarkikaraağaç Fen Lisesi adresi, Şarkikaraağaç Fen Lisesi başarıları, Şarkikaraağaç Fen Lisesi Isparta, Şarkikaraağaç Şarkikaraağaç Fen Lisesi

google+ google+ google+