Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi

Trabzon / Ortahisar

Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 417.5655
Güncel Yüzdelik Dilimi 9.45
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi Trabzon ili Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 417.5655 9.45
2018 347.7626 9.37
2017 454.4373 15.01
Okulumuz 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında açılmış yeni bir okuldur. Üç binadan teşekkül etmiştir. Ana binamız, pansiyon binamız ve ek binamız. Okul ana binamız tarihi Nemlioğlu konağıdır. Ancak restorasyon çalışmalarını beklediğinden ek binamızda ve pansiyon binamızın 1. Katında eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürüyoruz. Ek binamızın onarımı 2012 yılı içerisinde tamamlanmış olup şu anda hizmet vermektedir. Okulumuz geniş bir bahçeye, zengin bir kütüphaneye, konferans salonuna, proje odasına sahiptir. Okulumuza giriş ve çıkışlar güvenlik altına alınmıştır. Yemekhanemiz yatılı ve gündüzlü bütün öğrencilerimizin hizmetindedir. Öğlen ve akşam yemeklerimiz dört çeşit olup, kahvaltımız açık büfedir. Pansiyonlarımız temiz ve düzenlidir. Günde 3 saat etüdümüz vardır. Öğrencilerimizin her an internete ulaşmaları mümkündür. Koridorlarımızda z- kütüphane imkanımız vardır. okul

Okulumuzda 4 idareci ve 18 Öğretmenimiz vardır. İdareci ve öğretmenlerimiz işlerini bilen çalışkan ve deneyimli öğretmenlerdir. Biz disiplinli ve eğlenceli bir eğitimden yanayız. Kaliteli ve etkin bir okul olmayı hedeflemekteyiz. Şeffaflık bizim için önemlidir. Başarı ve başarısızlıklarımızı paylaşmaktan çekinmeyiz. Akademik başarı elbette olmazsa olmazımızdır. Deneme sınavları, ortak sınavlar ve bu sınavların takibi ve değerlendirilmesi ve velilerimizle paylaşımına hususlarına önem veriyoruz. Ancak akademik başarının yanında sosyal etkinlikler ve bilimsel çalışmalar da önemsediğimiz eğitim uygulamalarıdır.

Sosyal Bilimler Liselerinde bütün okul türlerinden daha fazla matematik, coğrafya, tarih, edebiyat ,felsefe grubu dersleri görülmekte; bununla birlikte uluslar arası ilişkiler, psikoloji, sosyoloji, Osmanlı Türkçesi gibi farklı dersler de bulunmaktadır. Ayrıca hazırlık sınıfında ve ara sınıflarda yeterli sayıda İngilizce ve ikinci yabancı dil derslerimiz de mevcuttur. Bilimsel çalışmalar, proje çalışmaları üniversitelerle işbirliği içerisinde yürütülmektedir.

Bankacılık ve finans gibi her türlü iktisadi ilimlerden hukuka, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkilerden felsefeye, psikoloji, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkilerimden kamu yönetimine, basın ve medyadan iletişim bilimlerine, edebiyat, tarih ve coğrafya alanlarından iç mimarlık ve çevre tasarımına, oradan ilahiyat ve her türlü dil alanlarına öğrenci gönderiyoruz.

Trabzon sosyal bilimler lisesi kısa zamanda çok önemli işler yapmış, kurum kültürünü oluşturmuş başarılı bir okuldur.

VİZYON : Büyük hayaller, yüksek standartlar

MİSYON : Öğrencilerimizin edebiyat ve sosyal bilimler alanında eğitimlerine katkı yapmak, gelişmelerine yardımcı olmak ve bunu gerçekleştirmek için en yüksek standartları sağlamaktır.
 • Öğretmen : 26
 • Öğrenci : 350
 • Derslik : 14
 • Kütüphane : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Yemekhane : 1
 • Saatler : 08:15 13:30
2015 Yılı Üniversite Yerleşme Oranı %88 (İncelemek İçin Tıklayınız)
 • Tel 04623262215
 • Fax 04623262210
Çimenli Mah. Kolej Sok. No 33 Ortahisar/Trabzon
  http://tsbl.meb.k12.tr
Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
1
Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi
 • Ortahisar/Trabzon

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2020 , Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi yorumları

Ayrıca Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum