Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi

Trabzon / Ortahisar
Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi
 • Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 392.2369
Güncel Yüzdelik Dilimi 9.29
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi Trabzon ili Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 392.2369 9.29
2019 417.5655 9.45
2018 347.7626 9.37
2017 454.4373 15.01
2016 434.9514 12.05
Akademik, bilimsel, sportif, sosyal ve kültürel başarı anlamda ülkemizin önde gelen okulları arasında yer alan Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi, Trabzon ismini ülkemizde birçok alanda olduğu gibi eğitim alanında da kaliteli öğrenci profiliyle layıkıyla temsil etmenin gururunu yaşamaktadır.

Ortaokullardan, liselere giriş sınavı ile taban olarak yaklaşık %9 luk dilimle öğrenci almaktayız. 5 yıl boyunca eğitim verdiğimiz öğrencilerimize okula girerken aldıkları yüzdelik dilimlerin çok üzerinde mezun eden bir okul olarak göze çarpmaktayız.

Okulumuz, ilçe merkezine10 km, havaalanına4 km, otogara7 km, Karadeniz sahil yoluna ise1,5 kmmesafededir. Ayrıca Trabzon'un hemen hemen her yerinden 13 farklı servis aracı öğrencilerimizi ücret karşılığında taşıma hizmeti sağlamaktadır. Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi

Okulumuz pansiyonlu bir okul olup 150 kız 50 erkek kapasitede hizmet vermektedir. Pansiyonda kalan öğrencilerimize kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinin yanı sıra 2 de ara öğün verilmektedir. Yemekhane hizmetimizden yatılı olmayan öğrencilerimiz de yararlanabilmektedir. 2019-2020 eğitim yılında yatılı olmayan öğrencilerimiz 6 TL ücretle yemekhanemizden yararlanabilmekteydi. Okulumuzda ayrıca kantinimiz de bulunmaktadır.

Öğrencilerimizi Türkçe ? Matematik (Eşit Ağırlık) alanında üniversite sınavlarına hazırlamaktayız. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 92 öğrencimizi mezun vererek %90 gibi yüksek bir yerleştirme oranı ile Türkiye'nin en başarılı üniversitelerinde öğrencilerimizin eğitim görmesine olanak sağladık. Ayrıca 2 milyonun üzerinde sınava giren öğrenciler arasında ilk 10 bine 35 öğrencimizi, ilk 20 bine ise 55 öğrencimizi sokmayı başardık.

ÖSYM tarafından en son açıklanan verilere göre Türkiye'deki tüm resmi ve özel liseler arasında Türkçe, Edebiyat alanlarında ve Türkçe-Sosyal puan türünde Türkiye 1. si. Ayrıca Türkiye'deki Sosyal Bilimler Liseleri arasında Matematik alanında da Türkiye 1. si olarak önemli bir başarıya imza attık.

2019 Üniversite Başarısını İnceleyin Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi
 • Öğrenci :435
 • Derslik :17
 • Konferans Salonu :1
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:15 13:30
 • Isınma Kalorifer
 • Bağlantı ADSL (1 Mbit)
 • İl/İlçe Merkezine UzaklıkTRABZON MERKEZ

Adres: Çimenli Mah. Kolej Sok. No 33 Ortahisar/Trabzon

Tel: 04623262215

Fax: 04623262210

web: http://tsbl.meb.k12.tr

Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 3
Trabzon Merkez Fen Lisesi

Trabzon Merkez Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2
Trabzon Yomra Fen Lisesi

Trabzon Yomra Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4
Akçaabat Fen Lisesi

Akçaabat Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3
Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi

Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5
Kanuni Anadolu Lisesi

Kanuni Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4
Beşikdüzü İmkb Fen Lisesi

Beşikdüzü İmkb Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi yorumları okuyabilir, Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız