Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
04623262215
04623262210
Adres Çimenli Mah. Kolej Sok. No 33 Ortahisar/Trabzon
MEB logo Trabzon / Ortahisar
Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi

http://tsbl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 24603
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 347.7626
Yüzdelik Dilimi 9.37
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi Trabzon ili Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 347.7626 9.3700
2017 Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 454.4373 15.0100
2016 Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
434.9514 12.0500

Okulumuz 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında açılmış yeni bir okuldur. Üç binadan teşekkül etmiştir. Ana binamız, pansiyon binamız ve ek binamız. Okul ana binamız tarihi Nemlioğlu konağıdır. Ancak restorasyon çalışmalarını beklediğinden ek binamızda ve pansiyon binamızın 1. Katında eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürüyoruz. Ek binamızın onarımı 2012 yılı içerisinde tamamlanmış olup şu anda hizmet vermektedir. Okulumuz geniş bir bahçeye, zengin bir kütüphaneye, konferans salonuna, proje odasına sahiptir. Okulumuza giriş ve çıkışlar güvenlik altına alınmıştır. Yemekhanemiz yatılı ve gündüzlü bütün öğrencilerimizin hizmetindedir. Öğlen ve akşam yemeklerimiz dört çeşit olup, kahvaltımız açık büfedir. Pansiyonlarımız temiz ve düzenlidir. Günde 3 saat etüdümüz vardır. Öğrencilerimizin her an internete ulaşmaları mümkündür. Koridorlarımızda z- kütüphane imkanımız vardır. okul

Okulumuzda 4 idareci ve 18 Öğretmenimiz vardır. İdareci ve öğretmenlerimiz işlerini bilen çalışkan ve deneyimli öğretmenlerdir. Biz disiplinli ve eğlenceli bir eğitimden yanayız. Kaliteli ve etkin bir okul olmayı hedeflemekteyiz. Şeffaflık bizim için önemlidir. Başarı ve başarısızlıklarımızı paylaşmaktan çekinmeyiz. Akademik başarı elbette olmazsa olmazımızdır. Deneme sınavları, ortak sınavlar ve bu sınavların takibi ve değerlendirilmesi ve velilerimizle paylaşımına hususlarına önem veriyoruz. Ancak akademik başarının yanında sosyal etkinlikler ve bilimsel çalışmalar da önemsediğimiz eğitim uygulamalarıdır.

Sosyal Bilimler Liselerinde bütün okul türlerinden daha fazla matematik, coğrafya, tarih, edebiyat ,felsefe grubu dersleri görülmekte; bununla birlikte uluslar arası ilişkiler, psikoloji, sosyoloji, Osmanlı Türkçesi gibi farklı dersler de bulunmaktadır. Ayrıca hazırlık sınıfında ve ara sınıflarda yeterli sayıda İngilizce ve ikinci yabancı dil derslerimiz de mevcuttur. Bilimsel çalışmalar, proje çalışmaları üniversitelerle işbirliği içerisinde yürütülmektedir.

Bankacılık ve finans gibi her türlü iktisadi ilimlerden hukuka, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkilerden felsefeye, psikoloji, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkilerimden kamu yönetimine, basın ve medyadan iletişim bilimlerine, edebiyat, tarih ve coğrafya alanlarından iç mimarlık ve çevre tasarımına, oradan ilahiyat ve her türlü dil alanlarına öğrenci gönderiyoruz.

Trabzon sosyal bilimler lisesi kısa zamanda çok önemli işler yapmış, kurum kültürünü oluşturmuş başarılı bir okuldur.

VİZYON : Büyük hayaller, yüksek standartlar

MİSYON : Öğrencilerimizin edebiyat ve sosyal bilimler alanında eğitimlerine katkı yapmak, gelişmelerine yardımcı olmak ve bunu gerçekleştirmek için en yüksek standartları sağlamaktır.
  • Öğretmen : 26
  • Öğrenci : 350
  • Derslik : 14
  • Kütüphane : 1
  • Konferans Salonu : 1
  • Öğretim Şekli : Normal
  • Yemekhane : 1
  • Saatler : 08:15 13:30
2015 Yılı Üniversite Yerleşme Oranı %88 (İncelemek İçin Tıklayınız)

Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 04623262215
Okulun Faxı: 04623262210
Okulun Adresi: Çimenli Mah. Kolej Sok. No 33 Ortahisar/Trabzon

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Trabzon Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi adresi, Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi Trabzon, Ortahisar Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+