Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi/Yerel
Adres
MEB logo Gaziantep / Şahinbey
Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 30
Taban Puanı 218.6273
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gaziantep ili Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

    Alanlarimiz

  • Makine Teknolojisi Alanı
  • Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı
SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı 218.6273 -
2017 Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı 256.1848 -
2016 Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
223.8323 75.2100

Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu:
Okulun Faxı:
Okulun Adresi:

Bu okula 9 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Gaziantep Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lises Merkezi/Yerel 198.6286 -
Binbaşı Dündar Taşer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel 306.4970 18.97
Kanuni Sultan Süleyman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel 235.7192 45.96
Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel 209.8241 59.35
Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel 233.1264 47.24

Önemli: Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları, Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede?, Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi formaları, Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adresi, Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başarıları

google+ google+ google+