TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Çekmeköy

TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 14
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl İstanbul
İlçe Çekmeköy
Başarı Puanı (OBP) 66.2400
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla
Bu Lise Sağlık Hizmetleri Alanında eğitim vermektedir.

TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz Çekmeköy ilçesi Nişantepe Mahallesi'nde 6800m2 alan ve 1374 m2 kapalı alan üzerine kurulu 24 derslikli MEB 2000.10 tip projesine uygun olarak bağışçı Sağlık Eğitim Vakfı tarafından yaptırılmıştır.

Okulumuza Türk Eğitim Vakfı tarafından, vâkıfa bağış yapmış olan Merhume Doktor Ezel Gülen Kıray'ın adı verilmiş olup, "TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi" adıyla Sağlık Hizmetleri Alanında eğitim-öğretim vermek üzere 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında açılmıştır.

ALANLARIMIZ:
 1. Sağlık Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Ebe Yardımcılığı Dalı
 2. Sağlık Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Hemşire Yardımcılığı Dalı
 3. Sağlık Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Sağlık Bakım Teknisyenliği Dalı
Okulumuzda Fizik-Kimya-Biyoloji ve Sağlık Laboratuvarları, 2 adet kapalı spor salonu/odası, 1 adet konferans salonu, revir, kütüphane, bilişim laboratuvarı ve 1 adet kantin bulunmaktadır.

VİZYON İSTİYORUZ Kİ... o Okulumuzda Sevgi, Saygı ve Hoşgörü herkesin ortak değeri olsun. o Toplumsal yaşantımızın her alanında herkes hukukun üstünlüğüne inansın o Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin. o Öğrenenler öğrendiklerini kendisi, ailesi, milleti ve tüm insanların yararı için kullansın. o Okulumuzda öğrenen ve öğretenler değişime ve gelişime açık olsun. o Okulumuzda çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun. Doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın. o Okulumuzda her bireyin eşit olduğunu tüm veli, öğrenen ve öğretenler bilsin. o Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın.

MİSYON Misyonumuz o Atatürk İlke ve İnkılâplarına, Anayasada ifadesini bulan Atatürk Milliyetçiliğine bağlı, o Türk Milletinin millî, ahlaki, insani ve kültürel değerlerini benimseyen; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, o Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilen, o Sorumluluklarını bilen ve yerine getiren, o İnsan haklarına saygılı, haklarını bilen ve koruyan, o Hür ve bilimsel düşünme gücüne sahip, o Bireysel yeteneklerini ve öğrenme stillerini dikkate alarak öğrenen, bilgili, becerili ve özgüvenli olan, o Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışı kazanan, o Türk Milletini çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı, saygın bir ortağı yapma gayreti olan bireyler olmalarını sağlamak için varız.

BAŞARILAR 2015-2016 yılı 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü Resim Yarışması- İlçe Birinciliği.

2015-2016 yılı Türkiye Yıldızlar Güreş Şampiyonası- Türkiye 3.lüğü ve Türkiye 5.liği.
 • Öğretmen Sayısı : 26
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 428
 • Öğretim Şekli : Tam Gün
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 1.Ders: 08.00 Bitiş: 15.55 Cuma: 15.05
 • Derslik Sayısı : 24
 • Spor Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Revir : 1
 • Bahçe : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz Çekmeköy Madenler durağına 9KM. uzaklıktadır.
 • Ulaşım : Okulumuza ulaşım okul servisleriyle ve 522 hattıyla sağlanmaktadır. Ayrıca Nişantepe Son Durağa kadar gelen otobüs(11A-14A-14AK) ve minübüs hatları mevcuttur. Nişantepe son durakta inildikten sonra şile otobanına doğru 10 dk. yürüme mesafesindedir.
 • Servis Bilgisi : Servis Mevcut.
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : Okulumuz Şile otobanı üzerinde olup Özyeğin Üniversitesi´ni geçtikten sonra Kurtköy/Havaalanı yolu kavşağının orada sol tarafta kalmaktadır.

TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Alemdağ Nişantepe Mah. 29 Ekim Cd. No11 Çekmeköy/İSTANBUL

Tel: 0 (216) 304 30 11

Fax: 0 (216) 304 30 12

web: http://tevezelgulenkiray.meb.k12.tr

TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 14 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 76

Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Rotary 100.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 55

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

Küçükçekmece Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 89

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 216

Şehit Batuhan Ergin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://tevezelgulenkiray.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. TEV Ezel Gülen Kıray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız