İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Güngören

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 66
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl İstanbul
İlçe Güngören
Başarı Puanı (OBP) 65.1813
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla
Bu Lise Sağlık Hizmetleri Alanında eğitim vermektedir.

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında Güngören İlçesi Gençosman Mahallesi?nde İBNİ SİNA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ismiyle Kurucu Müdür Fethi CEBECİ tarafından 22.09.2014 tarihinde gündüzlü ve karma olarak eğitim ve öğretime açılmıştır.

2014-2015 öğretim yılında 1 Okul Müdürü, 1 Müdür Yardımcısı, 6 Öğretmen ve 102 tane 9. sınıf öğrencisiyle eğitime başlayan okulumuzda HEMŞİRE YARDIMCILIĞI, EBE YARDIMCILIĞI VE SAĞLIK BAKIM TEKNİKERLİĞİ olmak üzere üç bölüm vardır.

Okulumuz H Tipi Projeye uygun olarak MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN 05.09.2014 tarih ve 70182808/105.01/3747239 sayılı makam onayı ile yapılmış olup bodrum katla birlikte 5 kattan ibarettir.

Okulumuzun yapısı betonarme, ısıtma sistemi doğalgazdır. Okulumuzda 3 İdare Odası, 1 Öğretmenler Odası, 1 Memur Odası, 1 BT Sınıfı, 24 Derslik, 1 Yabancı Dil Dersliği, 1 Müzik Dersliği, 1 Resim Dersliği, 1 Tarih-Coğrafya Dersliği, 3 İşlik, 1 Çok Amaçlı Salon, 1 Rehberlik Servisi, 1 Fizik, 1 Kimya, 1 Biyoloji Laboratuarı, 1 Kütüphane, 1 Lojman, 2 Sığınak, 29 Adet Wc vardır.

Bölümlerimiz:
 • Ebe Yardımcılığı
 • Hemşire Yardımcılığı
 • Sağlık Bakım Teknisyenliği
Vizyon Kaliteli eğitim, Sağlıklı ve Güvenli bir gelecek için, Okulumuz en iyi seçim.

Misyon Ülkemizin sağlık sektöründeki eleman ihtiyacını karşılamak için çağın gereklerine uygun ölçüde eğitim-öğretim yapmak, öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini en üst düzeye çıkarmak ve onları, eğitimini aldıkları mesleğe en iyi şekilde hazırlamak.

 • Öğretmen :38
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :710
 • Derslik :24
 • Kütüphane :1
 • Öğretim Şekli :Tam gün
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler Başlama 07:50 Bitiş:16.00

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: GENÇOSMAN MAH. ENSAR CADDESİ NO3 GÜNGÖREN/İSTANBUL

Tel: 02125683893

Fax: 02125683894

web: http://ibnisinameslekiveteknikanadoluli.meb.k12.tr/

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 66 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 76

Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Rotary 100.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 55

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

Küçükçekmece Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 89

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 216

Şehit Batuhan Ergin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ibnisinameslekiveteknikanadoluli.meb.k12.tr/), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız