Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı Güncelleniyor....
Güncel Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor....
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Kimya Teknolojisi Alanı
 • Bilişim Teknolojileri Alanı
Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 - -
2019 - -
2018 235.0580 46.29
2017 221.2252 -
2016 210.0299 80.21
Okulumuz T.C.Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü ile EVYAP Sabun Yağ ve Gliserin Sanayi A.Ş arasında yapılan işbirliği protokolü neticesinde 28.000 m2 arsa Üzerine, 909 m2 taban alanlı 4 katIı İdari ve Derslik Binası, 842 m2 taban alanlı 3,5 katIı Atölye Binası, 1.130 m2 taban alanlı Spor Salonu olmak üzere Evyap A.Ş. bağışı olarak inşa edilmiş, 1998 -1999 eğitim öğretim yılında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman DEMİREL tarafından açılarak eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Binalar yarı sert zemin üzerine inşa edilmiş olup 1999 Marmara depreminde herhangi bir hasar meydana gelmemiştir.

Okulumuz ilk açıldığı yıl Endüstri Meslek Lisesi olarak faaliyet göstermiştir. 1999-2000 Eğitim Öğretim Yılında Kimya bölümünü bünyesinde bulunduran Anadolu Teknik Lisesi açılmıştır. 2001 yılında Evyap Yağ Sabun ve Gliserin Sanayi A.Ş' nin bağışı ile 300 kişi kapasiteli konferans salonumuz açılmış ve hizmete girmiştir. 2005-2006 Eğitim Öğretim yılında ise Anadolu Teknik Lisesi bünyesinde Bilişim Teknolojileri alanı açılmıştır. Böylece okulumuzda toplam 4 alan ve 9 dal ile eğitim öğretim faaliyetleri devam etmektedir.

1998-1999 Eğitim Öğretim yılında eğitim vermeye başlayan okulumuz ilk mezunlarını 2000-2001 eğitim öğretim yılında vermiştir. Okulumuz çevresinde sanayi kuruluşlarının çok olması nedeniyle mezunlarının büyük bölümü alanında istihdam edilebilmektedir.
  ALANLARIMIZ:
 1. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Bilgisayar Teknik Servisi Dalı
 2. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Veri Tabanı Programcılığı Dalı
 3. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Web Programcılığı Dalı
 4. Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü Dalı
 5. Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Elektrikli Ev Aletleri Teknik Servisi Dalı
 6. Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Endüstriyel Bakım Onarım Dalı
 7. Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Güvenlik Sistemleri Dalı
 8. Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Haberleşme Sistemleri Dalı
 9. Kimya Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Kimya Laboratuvarı Dalı
 10. Kimya Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Proses Dalı
 11. Makine Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Bilgisayar Destekli Makine Ressamlığı Dalı
 12. Makine Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Bilgisayarlı Makine İmalatı Dalı
 13. Makine Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Endüstriyel Kalıp Dalı
 14. Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Güneş Enerjisi Sistemleri Dalı
 15. Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Rüzgâr Enerjisi Sistemleri Dalı
Vizyon Çağdaş uygarlık düzeyinde gelişmeleri yakından takip eden,alanında uluslararası normlara ulaşmayı hedefleyen, üstün niteliklere sahip insan gücünün yetiştirilmesini sağlamak suretiyle mesleki ve teknik eğitim alanında önder bir kurum olmaktır.

Misyon Bilgi çağının getirdiği yeni ve kaçınılmaz gerçekler ışığında, çözüm ortağı kimliği ile kurumun ihtiyaçlarını görmek ve anlamak için yönlendirici ve yönetici çalışmaları danışmanlık esasları ışığında gerçekleştirmek ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu kalifiye teknik eleman gücünü yetiştirmektir.

 • Öğretmen :86
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :1132
 • Derslik :29
 • Müzik Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :2
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :23
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam Gün
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:00 - 15:45
 • Ulaşım İETT Ayazağa otobüsleri, Okul-Zincirlikuyu Sabah-Akşam İETT Otobüsleri, Okul-Okmeydanı Sabah-Akşam İETT Otobüsleri, Okul-Sarıyer Sabah-Akşam İETT Otobüsleri, Vadistanbul-Okul-Ayazağa-Zincirlikuyu Minibüsleri, Okul Servisleri
Alan Tanıtım Broşürünü İncele
Adres

Ayazağa Mahallesi 180.Sokak No 4 SARIYER/ İSTANBUL

Telefon

02122896584

Fax

02122896585

web

http://mehmetrifatevyapteml.meb.k12.tr

Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mehmet Rıfat Evyap Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız