Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (AMP)

Adıyaman / Besni

Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (AMP)
 • Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (AMP)
  Ekle
 • 0
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 35.6219
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (AMP) Adıyaman ili Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (AMP) 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (AMP)'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "35.6219".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
35.6219
2020
0.0000
Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (AMP) sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (AMP) OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (AMP) kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (AMP) ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (AMP) hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (AMP)'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (AMP) kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (AMP)'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (AMP)'ne nakil almayı planlıyorsanız Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (AMP) 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 18

Bilgi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Adıyaman Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Besni Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (AMP) ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz