Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Bursa / Osmangazi

Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 385.4535
Güncel Yüzdelik Dilimi 16.15
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bursa ili Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

    Alanlarimiz

  • Sağlık Hizmetleri Alanı
İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 385.4535 16.15
2018 318.2453 15.83
2017 397.3905 -

Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin iyi yönlerini, Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, okulun olumsuz gördüğünüz yönleri yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

İlk yorumu siz yapın !

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
  • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
  • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
  • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
  • Tercih önceliğine,
  • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi formaları, Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum