Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi

Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 120
Okulun Taban Puanı 420.8820
Güncel Yüzdelik Dilimi 8.87
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Uşak ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 420.8820 8.87
2018 343.6910 10.15
2017 463.9094 11.66
2016 401.2720 20.11
2015 149.9360 94.54
Vizyon Öğrencilerimizin zihninde, insana, düşünceye, özgürlüğe, ahlaka ve kültürel mirasa saygıya dayanan bir din öğretimi anlayışının yayılmasına katkıda bulunmak, evrensel ilkeleri gözeten, yüksek karakterli ve nitelikli insanlar yetiştirmektir.

Misyon Kurumsal kimliği ve sunduğu hizmetlerle örnek alınan, kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen, problemlere çözüm üretebilen, mesleğinde önder, saygılı ve sorumlu bireyleri yetiştiren bir kurum olmayı başarmaktır.

 • Öğretmen :24
 • Öğrenci :303
 • Derslik :24
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam Öğretim
 • Saatler 8:30-15:50
 • Ulaşım Okulumuza şehiriçi halk otobüsleri (Karakıran hattı) ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Okulumuz Proje Okulu olarak tanımlanmasının ardından TEOG Tercihlerinin başladığı günden bu yana yoğun bir ilgi ile karşılaşmıştır. Şu ana kadar bizzat ziyaret eden veya iletişim kanalları ile irtibat kurarak okulumuz hakkında bilgi alan ve tercihte bulunan öğrencilerimizin başarı puanlarının yüksek olması umut ve mutluluk verici bir gelişme olarak değerlendirilmektedir.

Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında ağırlıklı eğitim öğretim verecek olan okulumuz Türkiyenin önde gelen eğitim kurumları arasına girmeyi hedeflemektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2014-2015 öğretim yılında Türkiye genelinde alt yapısı hazır olan bazı okullar proje okul kapsamına alındı. Bu kapsamda Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi de Uşak'ın ilk ve tek proje okulu oldu.

Proje okul olmanın en önemli yanları, yöneticilerin ve öğretmenlerin Bakanlık tarafından il ve ülke genelinde alanında uzman ve mesleğinde başarılı olanlar arasından seçilecek olması, ideal sayıda ve başarılı öğrencilerin bir arada eğitim görme imkânının olmasıdır. Bu okullarda ülkemizin yarınları için ihtiyaç olan öncü ve önder nesilleri yetiştirmek hedeflenmiştir.
Adres

Kemalöz Mah. 2.Sakin Sokak No9/c Merkez/Uşak

Telefon

0276 2164200

Fax

0276 2164200

web

http://usakertugrulgaziaihl.meb.k12.tr

Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

 • 19
 • Yorum

Uşak Fen Lisesi

Uşak Merkez

Uşak Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bu sayfada yer alan Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuayabilir, Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız