İklimi Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Kahramanmaraş / Onikişubat

İklimi Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • İklimi Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 9
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kahramanmaraş
İlçesi Onikişubat
OBP Puanı (*) 71.2199
Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

İklimi Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Kahramanmaraş ili Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İklimi Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) İklimi Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "71.2199". İklimi Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
İklimi Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
 • Öğretmen : 54
 • Rehber Öğretmen : 1
 • Öğrenci : 740
 • Derslik : 24
 • Saatler : 08:00 ; 15:20

İklimi Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İklimi Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Hürriyet Mah 34072 Sok No16 Onikişubat /Kahramanmaraş

Tel: 3442157051

Fax: 3442150238

web: http://iklimehatun.meb.k12.tr

İklimi Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 9 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[aday olmak isteyen kişi]

arkadaşlar bu okul hakkında bol bol bilgi verirmisiniz öğretmenler ayrımcılık yapıyormu

2022-01-01 14:41
 
0
 
0
[edanur]

PANSIYONUNDA KALAN VARMI?KURALLAR FELAN ZORLAYICIMI

2021-08-15 18:44
 
0
 
0
[Lgs 2021]

Büyük ihtimalle kapanmak zorunlu bizim evin hemen yanında şu ana kadar okuldan açık çıkan kız görmedim

2021-07-30 21:31
 
0
 
0
[Ayşegül]

Bu okulda kapanmak zorunlumu

2021-07-07 12:26
 
0
 
0
[Güzellik]

Mütevazı ve çağdaş öğretmenleriyle fark yaratan bir okul öğretmenleriyle konuştukça ne kadar bilgisiz olduğunuzu bir kez daha anlıyorsunuz 😂

2019-07-16 21:30
 
0
 
0
[Biseylerceee]

Bende bu lisede okuyorum ama hiç memnun değilim hiçbir isteğimiz olmuyor okulun en çalışkanı olarak gelirseniz hocalar ve idare tarafından çok sevilirsiniz yoksa gelmenizi tavsiye etmem

2018-09-05 16:57
 
0
 
0
[ayse gurdal]

bu okulda okuyorum iyiki bu okuldayım cok mutluyum mudurumuz zeliha özel ve hayrettin okur hıcamı cok seviyorum okulun bir an once baslasın istiom

2016-08-22 15:11
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 42

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Elbistan Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 21

Süha Erler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İklimi Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İklimi Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://iklimehatun.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İklimi Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İklimi Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuyabilir, İklimi Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İklimi Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız