Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

İstanbul / Üsküdar

Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 85
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjanı 90
Taban Puanı 373.4763
Yüzdelik Dilimi 13.39
Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bir Proje Okuludur.

Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul ili Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2021
90
2020
150
2019
150
2018
180
2017
0
Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 373.4763 13.39
2019 387.9424 15.55
2018 307.0919 18.81
2017 457.3752 14.00
2016 431.4567 12.87
Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilim bilgisini yıllara göre arşivliyoruz.
Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde "Fen ve Sosyal Bilimler Programı" uygulanmaktadır.
Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler programı uygulayan bir Proje okuludur. Okulumuz 2015 yılında Eğitim Öğretime başlamıştır.

2020-2021 Eğitim Öğretim yılından itibaren okulumuzda Fen ve Sosyal Bilimler Programı yanında İngilizce ve Arapça hazırlık sınıflarımızda eğitim öğretime başlayacaktır

 • Derslik :59
 • Konferans Salonu :2
 • Toplantı Salonu :1
 • Spor Salonu :2
 • Mesleki Uygulama Labaratuvarı :2
 • Kimya Laboratuvarı :1
 • Biyoloji Laboratuvarı :1
 • Fizik Laboratuvarı :1
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Saatler: Ders Başlangıç:08:00 Ders Bitiş :16:00
 • Isınma: Doğalgaz
 • Bağlantı: Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Yabancı Dil: 2020-2021 Eğitim-Öğretim dönemi itibariyle İngilizce ve Arapça hazırlık sınıflarımız açılacaktır.Her iki dil içinde Dil Laboratuvarlarımız mevcuttur.
 • Servis Bilgisi: Okulumuza öğrenci taşıyan 22 servis vardır. Servis Bölgelerimiz Üsküdar,Ümraniye ve Beykoz
 • Yerleşim Yeri - Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi´nin bulunduğu muhitte yer almaktadır.
 • Adres - Küçüksu Mahallesi Yalnız Selvi Caddesi Asma Sokak No 8 Rasathane/Üsküdar/İstanbul
 • Ulaşım 14R RASATHANE - KADIKÖY 15R RASATHANE - ÜSKÜDAR 7 TOPAĞACI MAHALLESİ - ÜMRANİYE - RASATHANE
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 7 KM Kurumumuz toplu taşıma ile İlçeye 20-30 dakikalık uzaklıkta, İle 45-60 dakikalık uzaklıktadır.

Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Üsküdar
  İlçe
Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Üsküdar
  İlçe
Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Üsküdar
  İlçe

Adres: Küçüksu Mahallesi, Yalnız Selvi Caddesi, Asma Sokak, Nu 8, Rasathane, Üsküdar İstanbul

Tel: Santral-0216 332 8375

Fax: 0216 332 2782

web: http://tenzileerdogankaihl.meb.k12.tr

Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 85 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Tenzile Erdoğan Öğrencisi]

Merhaba ben 2020 senesinde girdiğim LGS sınavında yaptığim puanla bu okula geldim öncelikle bildiginiz uzere pandemi dolayısıyla okulumuzda uzaktan eğitim uygulanıyor uzaktan eğitim olmasına rağmen öğretmenler öğretmek için ellerinden geleni yapıyorlar bütün öğretmenlerin tek amacı bize bir şey öğretmek bütün öğretmenler oldukça anlayışlı arapça bilginizin zayıfsa arapça öğretmenleri baştan arapca öğretmeye başlar ve size anlayış gösterir eğer Kuran okumayı bilmiyorsaniz Kuran öğretmenleri size özel dersler vererek size yardımcı olur.

2020-10-12 11:27
[2019 mezunu]

Okulumuzun sıfırdan ilk kendi öğrencisi olarak 2019 mezunuyum. Başlarken yeni bir okul olduğu için fazla bir bilgimiz yoktu ama 4 sene boyunca ve hâlâ iyi ki buradan mezun olmuşum diyorum. Hocalarımız, okulda yapılan faaliyetler, okulun vizyonu.. tabi ki her sene yeni şeyler eklenir ya da değişmeler olur ama ders veriminiz hocayı derste iyi dinlemenize ve sorular sormanıza bağlı. Hiçbir hocadan ders dışında bir soru sorulduğunda ya da konuşulmak istendiğinde olumsuz bir tavır görmedim. Hepsi çok ilgili, özverili ve iyi insanlar. Kendinize hitap eden gerek bilimsel alanlarda gerek sosyal bilimler alanlarında hem yeni şeyler öğrenirken hem de dinî alt yapınızı, bakış açınızı geliştirebileceğiniz, en önemlisi hayattaki tabi ki kendİ seçimlerinizle bir gaye ve hayat amacı doğrultusunda tohumlarınızı atabileceğiniz bir yer olacaktır. İyi ki tenzile´liyim!

2020-09-25 15:47
[2020 LGS mağduru]

Merhaba ben 2020 LGS ´de yüzde 4 yaparak Tenzile Erdoğan kız Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin İngilizce hazirlikli bölümünü kazandım. Kadıköy Ahmet sani istiyordum ilk başta ama puanım tutmadı. Burayı da onun altına yazmıştım . Okulu gezdigimde çok beğendim . 1-2 öğretmenle tanıştık gerçekten çok tatlı ve ilgili kişiler. Ortaokulda başka bir imam hatip ortaokulunda okuduğum için lisede de imam hatip okumak istedim . Sırf kız olmasının yanı sira imkanları da çok güzel. Ben okulu çok beğeniyorum . Okula laf atanlar ne yaşıyor anlamıyorum . Tek sorun hazırlıktan sonra öğrencileri karistirirlarsa burda okumaya devam etmem. Çünkü ben 1 sene ingilizce hazırlık okursam seneye İngilizce seviyesi -bana gore -düşük olanlarla okumaya devam edersem bu sorun olur. Bu konu daha kesinleşmemiş ama umarım böyle olmaz.

2020-08-19 22:04
[İlk Hazırlık Öğrencisi]

Merhaba. Öncelikle ortaokulu bu okulda okuduğumu belirtmek isterim. Ortaokul adına harika bir yerdi. Bazı kişiler sırf kötülemek için minik detayları abartmış. Böyle bir şey yok. Belki adı kartal imam hatip kadar duyulmadı ama şunu unutmayın daha 5. Yılında okul. Emin olun gelecekte çok iyi yerlere gelebilecek bir okul. Hem fiziki olarak hem manevi olarak çok güzel bir yer. İçerisinde bilimsel olsun her türlü şey yaparken dinle de ilgileniyorsunuz. Eğer şöyle bir fikrim var diye müdüre giderseniz anında bir sponsor bulunur ve o fikir gerçekleşir ( münasipse). Kısaca eğer ben yan gelip yatacam diyorsanız hiç uğramayın bile. Ama eğer atılgan biriyseniz çok güzel başarılara ulaşırsınız. Bu yıl ki mezunlardan 3 kişi ilk 1000e girdi Yks de düşünün artık :)
Her çalışma arzusu ve iman aşkıyla tutuşana kapımız sonuna kadar açık.. şimdiden hoşgeldiniz...

~2020 lgs mağduru bir hazırlık öğrencisi

2020-08-10 11:56
[anne]

okulun hemen yanında 360 kişilik yurt var.türgev e ait.
okulun manevi ortamı çok iyi,gelişime ve yeniliklere açık.
yeri,konumu,yurdu,misyonu değerlendirilmeli kesinlikle.
öğretmenler ve idare de çok kaliteli.

2020-07-28 12:39
[ACİL CEVAP LÜTFEN !!!!!]

okulun pansiyonu yok yazıyor ama uzaktan gelenler ne yapıyor okul çevresinde herhangi bir YURT YOK MU ? ÇOK kararsız kaldım

2020-07-26 17:37
[Rana Betül]

İnternette okulda okuyanlar hiç bir dersimiz dolu dolu geçmedi yazmışlardı.
Açıkçası o yorumu okuduktan sonra biraz tereddüte düştüm diyebilirim.
Yorum doğru mu?
Ve yazmalı mıyım?

2020-07-21 23:15
[OKULU YAZMAYAN BİN PİŞMAN]

Arkadaşlar aşağıda bir sürü yorum okudum. Sadece olumsuz özelliklerine takılıp pireyi deve yapanları gördükçe gülesim geldi. ya siz gerçekten okul nedir görmemişsiniz ya da içinde bulunduğunuz nimetin kıymetini bilmiyorsunuz :( yorumların çoğu ne yazık ki tertemiz sınıfta çöpün yanında yerde duran bir kağıt parçasını görüp de sınıf leş gibi diyerek abartan yorumlar. Kuran dersi çok zor diyenler oturup yarım sayfa ezber yapmayı kendine yük olarak görenlerdir. 1 saatini bile almayacak bu sorumluluğu yerine getirmeyenler de hocalara ve derslere sallıyor hiç kusura bakmayın. Cennette değilsiniz her şeyin mükemmel olmasını beklemeyin. Hocalarımızın hepsi çok iyi niyetli ve gecesini gündüzüne katarak öğrencisine faydalı olmak isteyen hocalar. Eleştirmek yerine onlara güvenip yola çıkarsanız hiç pişman olmazsınız. Eğer gecenin 11´inde aklınıza takılan soruyu sorup hocanızdan yanıt alabileceğiniz başka bir okul biliyorsanız tercih sizin. okula ortalama bir öğrenci olarak girip harika vakitler geçirerek ve çok şey öğrenerek mezun olan, içinde bulunduğu nimetin kıymetini bilen kişilerin yorumunu dikkate alın, mutlu olursunuz.

2020-07-20 21:29
BENZER OKULLAR
Yorum 660

Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 843

İstanbul Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 810

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 48

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 446

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 740

Çapa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://tenzileerdogankaihl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuyabilir, Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız