İzzet Baysal Anadolu Lisesi

Bolu / Merkez

İzzet Baysal Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

İzzet Baysal Anadolu Lisesi Bolu ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

İzzet Baysal Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

İzzet Baysal Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. İzzet Baysal Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda İzzet Baysal Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. İzzet Baysal Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

İzzet Baysal Anadolu Lisesi , eğitim ve öğretime; 1984-1985 eğitim-öğretim yılında ilkokula dayalı hazırlık+ (3 yıl) ve 3 yıl da lise olmak üzere Hisar Tepesinde Bolu Atatürk Lisesi bünyesinde Bolu Anadolu Lisesi olarak başlamıştır. Bulunduğumuz bina; Sayın İzzet baysal tarafından; 04.04.1987 tarihinde temeli atılarak 13.02.1989 tarihinde hizmete İZZET BAYSAL ANADOLU LİSESİ OLARAK açılmıştır. İlk mezunlarını; ortaokul olarak 1988, lise olarak ise 1991 yılında vermiştir. Ortaokul öncesi hazırlık +6 yıl süreli öğrencilerimiz son mezunlarını 2004 yılında, lise öncesi hazırlık +3 yıl süreli öğrencilerimiz ise son mezunlarını 2008 yılında vermiştir. Okulumuz 2005 yılından itibaren 4 yıl süreli olmuştur. Okulun açılışı zamanın cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafından yapılmıştır. 13.02.1989 tarihinde kendi binasında eğitim ve öğretime başlamıştır. Pansiyon;1991-1992 eğitim öğretim yılında 104 öğrenci kapasiteli kız ve 144 öğrenci kapasiteli erkek pansiyonları olarak İzzet Baysal Vakfı tarafından yaptırılıp hizmete sunulmuştur.

Yine İzzet Baysal Vakfı, 2 Blok 16 daireli öğretmen lojmanı yaptırarak hizmete vermiştir. Spor Salonumuz ise devlet tarafından yaptırılmıştır. Devlet tarafından yaptırılan Spor Salonu´nun hizmete girmesiyle bu ihtiyacımızda karşılanmış oldu. 1990-1995 yılları arasında okulumuz bünyesinde Bolu Anadolu Öğretmen Lisesi eğitim öğretim görmüştür.

Başarı
 • Tel 0374 215 52 52
 • Fax 0374 215 75 50
Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. Anadolu Sok. BOLU
  http://ibal.meb.k12.tr
Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
0
Gerede Anadolu Lisesi
 • Gerede/Bolu
0
Bolu Anadolu Lisesi
 • Merkez/Bolu

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan İzzet Baysal Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve İzzet Baysal Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: İzzet Baysal Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , İzzet Baysal Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, İzzet Baysal Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca İzzet Baysal Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, İzzet Baysal Anadolu Lisesi üniversite başarısı, İzzet Baysal Anadolu Lisesi formaları, İzzet Baysal Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum