Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi

Bolu / Merkez

Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi
 • Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Bolu
İlçesi Merkez
Başarı Puanı (OBP) 73.0490
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi Bolu ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 01/09/1997 tarihinde Abant Lisesi adı ile yapılmış ve aynı tarihte eğitim ve öğretime açılmıştır. Bu binamız, içerisinde her türlü bölümleri bulunana 21 derslikli ve 4 katlı olarak hizmete girmişti. Ancak 12 kasım 1999 Düzce depreminde ağır hasar görmüş ve kullanılamaz hale gelmiştir. Binamızın içinde yer alan bazı okul malzemeleri binadan çıkartılarak ileride kullanılmak üzere muhafaza altına alınmıştır. 12 Kasım 1999 Düzce depremi okulda öğrencilerin ve öğretmenlerin olmadığı bir saatte meydana geldiği için okulumuzda can kaybı ve yaralanmalar olmamıştır.

Okulumuzun üçüncü binası İzzet Baysal Vakfınca Ahmet ve Solmaz BAYSAL tarafından annesi ve babası Emine ve Mehmet Baysal adına yaptırılmış, 2010 yılında 601 öğrencisiyle eğitim- öğretime başlamıştır. Resmi açılışı 24 Kasım 2010 yılında Ahmet ve Solmaz BAYSAL tarafından yapılmış, törene BAYSAL ailesi, dönemin Milli Eğitim Müdürü Recep SEZER ve Belediye Başkanı Alaaddin YILMAZ katılmıştır. Okulumuzda halen 16 derslik, fizik, kimya, biyoloji ve bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. Okulumuzda şu anda rehberlik servisi, bir spor salonu, bir kütüphane, kantin, revir, üç idare odası, okul aile birliği odası, arşiv, bir öğretmenler odası, bir resim iş atölyesi bulunmaktadır.

Vizyon Okul olarak kendini sürekli yenileyen, okuyan, inceleyen, araştıran, analiz ve sentezler yapabilen, ideal taşıyan, nesillerin yetiştiği, bütün öğrencilerin akla ve bilime dayalı, eğitim ortamında hayata ve bir üst öğrenime hazırlandığı, dünü bugüne, bugünü yarına bağlayan köprülerin kurulduğu yönetici, öğretmen, personel, öğrenci ve velilerin elbirliği ile çevrede, bölgede ve ülkede ETKİN VE NİTELİKLİ BİR MODEL OKUL OLMAKTIR.

Misyon Okul olarak bütün öğrencilerimizi Atatürk İlkelerinin ışığında; Milli Eğitimimizin temel amaçları VE Öğretimin özel amaçları doğrultusunda; Milli ve Manevi değerlerimize bağlı, aydın fikirli, çağdaş düşünceli, sorumluluk sahibi, bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetiştirebilmektir.

Canip Baysal Yurdu 2008-2009 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılmıştır. pansiyon
 • Öğretmen :32
 • Öğrenci :578
 • Derslik :18
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tekli Eğitim
 • Yemekhane :1
 • Saatler 8.30-5.00

Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kültür mahallesi Namık Kemal Caddesi Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü Karşısı Merkez/BOLU

Tel: 0 (374) 270 0507

Fax: 0 (374) 270 0509

web: http://embal.meb.k12.tr

Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Dörtdivan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Bolu Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Gerede Hacı Sadık Öztosun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Bolu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Gölyüzü İzzet Baysal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://embal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız