Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi

Bolu / Merkez

Bilgi Ekle
Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
4
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 83.5976
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi Bolu ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*)Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "83.5976".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
83.5976
2022
82.0326
2021
79.5262
2020
73.0490
Son 4 Yılın OBP Puan Ortalaması: 79.5514
Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz 01/09/1997 tarihinde Abant Lisesi adı ile yapılmış ve aynı tarihte eğitim ve öğretime açılmıştır. Bu binamız, içerisinde her türlü bölümleri bulunana 21 derslikli ve 4 katlı olarak hizmete girmişti. Ancak 12 kasım 1999 Düzce depreminde ağır hasar görmüş ve kullanılamaz hale gelmiştir. Binamızın içinde yer alan bazı okul malzemeleri binadan çıkartılarak ileride kullanılmak üzere muhafaza altına alınmıştır. 12 Kasım 1999 Düzce depremi okulda öğrencilerin ve öğretmenlerin olmadığı bir saatte meydana geldiği için okulumuzda can kaybı ve yaralanmalar olmamıştır.

Okulumuzun üçüncü binası İzzet Baysal Vakfınca Ahmet ve Solmaz BAYSAL tarafından annesi ve babası Emine ve Mehmet Baysal adına yaptırılmış, 2010 yılında 601 öğrencisiyle eğitim- öğretime başlamıştır. Resmi açılışı 24 Kasım 2010 yılında Ahmet ve Solmaz BAYSAL tarafından yapılmış, törene BAYSAL ailesi, dönemin Milli Eğitim Müdürü Recep SEZER ve Belediye Başkanı Alaaddin YILMAZ katılmıştır. Okulumuzda halen 16 derslik, fizik, kimya, biyoloji ve bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. Okulumuzda şu anda rehberlik servisi, bir spor salonu, bir kütüphane, kantin, revir, üç idare odası, okul aile birliği odası, arşiv, bir öğretmenler odası, bir resim iş atölyesi bulunmaktadır.

Vizyon Okul olarak kendini sürekli yenileyen, okuyan, inceleyen, araştıran, analiz ve sentezler yapabilen, ideal taşıyan, nesillerin yetiştiği, bütün öğrencilerin akla ve bilime dayalı, eğitim ortamında hayata ve bir üst öğrenime hazırlandığı, dünü bugüne, bugünü yarına bağlayan köprülerin kurulduğu yönetici, öğretmen, personel, öğrenci ve velilerin elbirliği ile çevrede, bölgede ve ülkede ETKİN VE NİTELİKLİ BİR MODEL OKUL OLMAKTIR.

Misyon Okul olarak bütün öğrencilerimizi Atatürk İlkelerinin ışığında; Milli Eğitimimizin temel amaçları VE Öğretimin özel amaçları doğrultusunda; Milli ve Manevi değerlerimize bağlı, aydın fikirli, çağdaş düşünceli, sorumluluk sahibi, bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetiştirebilmektir.

Canip Baysal Yurdu 2008-2009 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılmıştır. pansiyon

Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kültür mahallesi Namık Kemal Caddesi Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü Karşısı Merkez/BOLU

Tel: 0 (374) 270 0507

Fax: 0 (374) 270 0509

web: http://embal.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Rica etsem emine mehmet baysal anadolu lisesi ortaöğretim başarı puanı kaç bilen varsa cevaplarsa sevinirim

2020-07-27 20:43:11
 
0
 
0

Nasil okul bilgi verir misiniz

2020-06-24 22:46:43
 
0
 
0

İstanbul dan yazicam. Egitimimee guveniyorum

2019-06-17 17:34:43
 
0
 
0

Okula nakil başvurusunda bulundum.İnşallah tutar çünkü başka çarem yok oraya gelmekten başka.Nir Türk olarak kürtlerin içinde okuyamıyorum.Kendi milletimle okumak istiyorum.. inşallah kabul edilir Nakilim...!

2018-08-01 16:19:54
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Canip Baysal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

Bolu Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Gölyüzü İzzet Baysal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Gerede Hacı Sadık Öztosun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi kaç puan 2024 83.5976
Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://embal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız