Bolu Anadolu Lisesi

Bolu / Merkez

Bilgi Ekle
Bolu Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
9
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 91.9216
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bolu Anadolu Lisesi Bolu ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bolu Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*)Bolu Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "91.9216".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
91.9216
2022
90.2717
2021
88.9959
2020
86.2928
Son 4 Yılın OBP Puan Ortalaması: 89.3705
Bolu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Bolu Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Bolu Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Bolu Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Bolu Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Bolu Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Bolu Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Bolu Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Bolu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bolu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Bolu Anadolu Lisesi ile ilgili 9 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Bolu anadolu lisesine gidiyorum 9sinifim baya iyi bir lise ortamı fln güzel onun disinda ogretmenleri cok iyi sadece hergun bayir cikmak yoruyo ama alisilir

2023-09-27 18:11:46
 
0
 
0

MERHABA BEN BU OKULA YERLEŞTİM VE BU SENE BURAYA GELECEĞİM ACABA BU OKUL NASIL BİR OKUL

2023-08-02 14:53:23
 
0
 
0

çok kaliteli bir okul, öğretmen kadrosu iyi, tavsiye ederim, tahminen bu yıl 90 puan üstü öğrenci alacak. puanı tutanlar mutlak tercih yapsınlar.

2021-07-07 16:10:27
 
0
 
0

82 ortalama biraz zor benimde 88 oluyo 92 lik bir yere girmek istiyorum ama okulun puanı düşerse neden olmasın olmadı buraya gelicem

2021-06-17 00:35:56
 
0
 
0
Reklam

82 ortalama biraz zor benimde 88 oluyo 92 lik bir yere girmek istiyorum ama okulun puanı düşerse neden olmasın olmadı buraya gelicem

2021-06-17 00:27:53
 
0
 
0

82 ortalamayla bolu Anadolu lisesine gidebilirmiyim

2021-05-20 21:29:55
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Gerede Hacı Sadık Öztosun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Bolu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

Bolu Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Turgut Özal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Bolu Anadolu Lisesi kaç puan 2024 91.9216
Bolu Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Bolu Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Bolu Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Bolu Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Bolu Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bolu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz