Simten ve Ataman Özbay Anadolu Lisesi

Tekirdağ / Hayrabolu

Simten ve Ataman Özbay Anadolu Lisesi
 • Simten ve Ataman Özbay Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Tekirdağ
İlçesi Hayrabolu
Başarı Puanı (OBP) 44.9005
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Simten ve Ataman Özbay Anadolu Lisesi Tekirdağ ili Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Simten ve Ataman Özbay Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Simten ve Ataman Özbay Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Simten ve Ataman Özbay Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
2015 - 2016 Eğitim Öğretim yılında Ergün Korkmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ek binasında eğitim öğretime başladı. Daha sonra 2016 - 2017 Eğitim Öğretim yılında kapanan Hüseyin Korkmaz Lisesinin binasına taşınarak eğitim öğretim faaliyetine devam etmektedir.

VİZYON Düşünen, üreten, hayata sevgiyle ve umutla bakan bireyler yetiştirmek ve lider bir okul olmak.

MİSYON Değişen ve gelişen teknolojik dünyanın umutlu ve mutlu yarınlarına hazırlanarak katılımcı, paylaşımcı, inançlı, kendine güvenen Büyük Önder Atatürk´ün ilke ve inkılaplarına bağlı , akılcı, hoşgörülü bireyler yetiştirmek.
 • Öğretmen Sayısı : 16
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 0
 • Öğrenci Sayısı : 110
 • Öğretim Şekli : Normal Öğretim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30 - 15:50
 • Derslik Sayısı : 21
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1

Simten ve Ataman Özbay Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Simten ve Ataman Özbay Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: İlyas Mah. Alpullu Cad. No81 59400 Hayrabolu / TEKİRDAĞ

Tel: 0282 315 12 55

Fax: 0282 315 10 34

web:

Simten ve Ataman Özbay Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Çorlu Ticaret Borsası Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Cemile Yeşil Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Kadriye Nazif Gölge Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 53

Pakize Narin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Çorlu Mimar Sinan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Çerkezköy Tso Trakya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Simten ve Ataman Özbay Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Simten ve Ataman Özbay Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Simten ve Ataman Özbay Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Simten ve Ataman Özbay Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Simten ve Ataman Özbay Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Simten ve Ataman Özbay Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız