Zeliha Ziylan Kız Anadolu Lisesi

Gaziantep / Şahinbey

Zeliha Ziylan Kız Anadolu Lisesi
 • Zeliha Ziylan Kız Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 22
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Gaziantep
İlçe Şahinbey
Başarı Puanı (OBP) 67.5726
Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Zeliha Ziylan Kız Anadolu Lisesi Gaziantep ili Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Zeliha Ziylan Kız Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Zeliha Ziylan Kız Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Zeliha Ziylan Kız Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz Zeliha Ziylan Kız Anadolu Lisesi 11/06/2015 tarihinde Bakanlık oluru ile açılmıştır.2015-2016 Eğitimine Karataş 1.Bölge Asiye Ziylan İlkokulunun 3. katında başlamıştır.2016-2017 eğitim öğretim yılında Mavikentte yapılan yeni binasına taşınmıştır.

Vizyon Eğitimde yükselen yeni bir değer olarak okulumuzda gelişim için sürekli çaba sarf edip ve kaynakları etkin bir şekilde değerlendirip, insanı merkeze alan, yüksek öğrenime yetiştirdiğimiz öğrencilerle başarıyı hedef alan ve talep edilen bir eğitim merkezi olmak.

Misyon Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsemiş, bu ilkelerin temsilcisi olabilecek, gelişen ve sürekli kendini yenileyen çağa yön verebilen, teknolojiyi amacına uygun olarak kullanabilen ve değer yargılarından ödün vermeyen, öz benliğini koruyan, demokratik ve aynı zamanda ileri görüşlü düşünebilen, gelişime ve kendini yenilemeye açık, seçtiği alanda mutlu ve başarılı gençleri yüksek öğrenime hazırlayan ve toplumun ihtiyaçlarını karşılayan, teknolojik açıdan donanımlı, İnsan haklarına saygılı, Manevi değerlerini özümsemiş, Milli ve çağdaş aynı zamanda, kalite standartlarını yakalayan bir eğitim merkezi olmak.
 • Öğretmen :27
 • Öğrenci :604
 • Derslik :18
 • Öğretim Şekli :Gündüzlü-Normal
 • Saatler 08:00 - 15:05
 • Ulaşım Geçici olarak kullanılan Asiye Ziylan İlköğretim Okulu binası Karataş Merkez´e tramvay ve otobüs ile ulaşabilenler için yaklaşık 200 mt. yürüme mesafesindedir.

Zeliha Ziylan Kız Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Zeliha Ziylan Kız Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: MAVİKENT MAH. 135002 NOLU SOK. NO13 ŞAHİNBEY / GAZİANTEP

Tel: 03423714188

Fax: 0

web: http://zelihaziylankal.meb.k12.tr

Zeliha Ziylan Kız Anadolu Lisesi ile ilgili 22 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Beykent Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Emine Konukoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 36

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Akkent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 23

İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Zeliha Ziylan Kız Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Zeliha Ziylan Kız Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://zelihaziylankal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Zeliha Ziylan Kız Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Zeliha Ziylan Kız Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Zeliha Ziylan Kız Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Zeliha Ziylan Kız Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız