Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi

Yozgat / Yerköy

Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi
 • Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Yozgat
İlçesi Yerköy
Başarı Puanı (OBP) 84.7154
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi Yozgat ili Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
2003/2004 Eğitim ve Öğretim yılında ilçemiz İmam Hatip Lisesi binasında Yerköy Lisesi adıyla Eğitim-Öğretime başlamıştır. 2004/2005 Eğitim ve Öğretim yılında Selçuk Mahallesinde kapatılan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu binası okulumuza tahsis edilerek 8 yıl hizmet vermiştir. Kurum adımız, kapatılan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu ndan dolayı "Mehmet Akif Ersoy Lisesi" olarak değiştirilmiştir.

2010 yılında tüm genel liseler ile birlikte okulumuz da Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, 2012/2013 Eğitim-Öğretim yılında TOKİ tarafından ilköğretim okulu olarak yapılan binaya taşınmış ve burada 2.5 yıl eğitim-öğretim vermiştir.

Yerköylü hayırsever sayın Gencay KOYUNBAŞOĞLU, babannesi adına yaptırdığı okul 2015 yılının şubat ayında açılmış olup, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafımıza tahsis etmiştir. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi olan okul adımız hayırseverimizin babannesinin adı olan Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

VİZYON : Sürekli gelişim felsefemiz, hayatta başarılı olan öğrencilerimiz, nitelikli öğretmenlerimiz ve içimizdeki takım ruhu ile mensubu olmaktan gurur duyulan bir eğitim kurumu olmak.

MİSYON : Öğrencilerimizi, toplumsal duyarlılığı ve sorumluluk bilinci olan, alçak gönüllü, üretken ve bilgili, akademik düzeyde başarılı, ülkesini seven bireyler olarak hayata hazırlamaktır.
 • Öğretmen : 18
 • Öğrenci : 307
 • Derslik : 12
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Saatler : 08:00 ´de ders başlangıcı, 15:20 de ders sonu.

Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Erzurum Mh. Hamam Cd. No40

Tel: 0354 516 07 14

Fax: 0354 516 0715

web: http://rabiakoyunbasoglu.meb.k12.tr

Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 7

Şehit Mehmet Tez Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Boğazlıyan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Şöhrettin Duygu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Toki Şehit Mustafa Tekgül Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://rabiakoyunbasoglu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Rabia Koyunbaşoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız