Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 354 415 00 67
0 354 415 00 76
Adres Aydınlık Evler Mah. Ayrıklı Cad. İlçe Stadı Üstü No1 Sorgun / YOZGAT
MEB logo Yozgat / Sorgun
Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi

http://madfen.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 23862
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 340.6823
Yüzdelik Dilimi 10.74
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi Yozgat ili Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi Taban Puanı 340.6823 10.7400
2017 Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi Taban Puanı 465.2152 11.1900
2016 Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi Taban Puanı
448.8247 8.8700

Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi 24 Nisan 2006 tarihinde Bakanlık onayı ile Sorgun Sağlık Meslek Lisesi binasında geçici tahsisle eğitim öğretime açılmıştır. 2006/07 Eğitim-Öğretim yılında 2 Nolu Sağlık Ocağı üzerinde kız pansiyonu hizmete açılmıştır. 2008/09 Eğitim-Öğretim Yılında Mevlüde ve Ahmet Doğanay Ailesi tarafından yapılan binaya taşınmıştır. Okulumuz Temmuz 2014 Tarihinden İtibaren MEB Kararıyla FEN LİSESİ ne dönüştürülmüştür.

 • Öğretmen :24
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :334
 • Derslik :16
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :normal öğretim
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:00 15:30
 • Isınma doğalgaz
 • Bağlant ıFatih Projesi Fiber İnternet
 • Yabancı Dil ingilizce, arapça
 • Pansiyon Bilgileri 200 kişilik kız pansiyonu
 • Servis Bilgisi Sorgun ve Yozgat öğrenci servisleri bulunmaktadır.
 • Yerleşim Yeri Aydınlıkevler Mah. Ayrıklı Cad. Stat Üstü Sorgun/YOZGAT
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 2km
 • YKS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi %85

BAŞARILAR

Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi

Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi'nin başarılarını, Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 354 415 00 67
Okulun Faxı: 0 354 415 00 76
Okulun Adresi: Aydınlık Evler Mah. Ayrıklı Cad. İlçe Stadı Üstü No1 Sorgun / YOZGAT

Bu okula 8 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Yozgat Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi taban puanı 2019 , Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi yorumları, Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi nerede?, Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi üniversite başarısı, Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi formaları, Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi adresi, Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi başarıları, Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi Yozgat, Sorgun Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi

google+ google+ google+