Dursun Yalım Fen Lisesi

Uşak / Sivaslı

Dursun Yalım Fen Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 44
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Tercih Kodu 49683
Kontenjanı 90
Taban Puanı 352.9727
Yüzdelik Dilimi 13.57
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Dursun Yalım Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Dursun Yalım Fen Lisesi Uşak ili Sivaslı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Dursun Yalım Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Dursun Yalım Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 352.9727 13.57
2020 389.5088 9.84
2019 423.5722 8.40
2018 352.2805 8.53
2017 471.4134 8.91
Dursun Yalım Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
90
2021
120
2020
150
2019
90
2018
90
Dursun Yalım Fen Lisesi 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılmıştır.

Pansiyonumuzdaki odalar 3er kişilik olup tekli yatak sistemi mevcuttur.

Pansiyonumuz 2014-015 eğitim öğretim yılı ile birlikte hizmete girmiştir. Pansiyon 256 öğrenci kapasiteli olup; şu anda 128 kız, 128 erkek öğrenci kalmaktadır.

Pansiyonda masa tenisi, satranç takımları ve uydu alıcılı Tv bulunmaktadır. İnternet yakın zamanda pansiyona bağlanacaktır. Bahçesinde voleybol sahsı mevcuttur.

Pansiyonda kalan öğrenciler her gün zorunlu olarak 3 saat etüt çalışması yapmaktadırlar. Ayrıca Pansiyonda her gün 3 bayan ve 3 erkek öğretmen yatılı olarak nöbet tutmaktadır.

Dursun Yalım Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Dursun Yalım Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Dursun Yalım Fen Lisesi
Dursun Yalım Fen Lisesi
 • Uşak
  İl
 • Sivaslı
  İlçe
Dursun Yalım Fen Lisesi
Dursun Yalım Fen Lisesi
 • Uşak
  İl
 • Sivaslı
  İlçe
Dursun Yalım Fen Lisesi
Dursun Yalım Fen Lisesi
 • Uşak
  İl
 • Sivaslı
  İlçe
Dursun Yalım Fen Lisesi
Dursun Yalım Fen Lisesi
 • Uşak
  İl
 • Sivaslı
  İlçe
Dursun Yalım Fen Lisesi
Dursun Yalım Fen Lisesi
 • Uşak
  İl
 • Sivaslı
  İlçe
Dursun Yalım Fen Lisesi
Dursun Yalım Fen Lisesi
 • Uşak
  İl
 • Sivaslı
  İlçe
Dursun Yalım Fen Lisesi
Dursun Yalım Fen Lisesi
 • Uşak
  İl
 • Sivaslı
  İlçe
Dursun Yalım Fen Lisesi
Dursun Yalım Fen Lisesi
 • Uşak
  İl
 • Sivaslı
  İlçe
Dursun Yalım Fen Lisesi
Dursun Yalım Fen Lisesi
 • Uşak
  İl
 • Sivaslı
  İlçe

Adres: Cumhuriyet Caddesi Onur Sokak 64800 Sivaslı/UŞAK

Tel: 0 276 618 33 76

Fax: 0

web: http://dursunyalimfenlisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Dursun Yalım Fen Lisesi ile ilgili 44 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Dyflllll]

Arkadaşlar 2022 2023 eğitim öğretim yılında rahatlıkla tercihlerinize yazabileceğiniz bir okul ben gelmemizi tavsiye ederim ☺️☺️

2022-07-04 15:15
 
0
 
0
[Lalala]

2022 LGS´ye giren öğrencilere buraya gelmesini tavsiye ederim bu sene öğretmen kadromuz biraz kötüydü sıkıntı çektik ama seneye öğretmen kadrosu full değişecek ve okul eski Başarisina geri dönecek pansiyonumuz yurda biraz uzak fakat pansiyon şartları çok iyi yataklarından dolaplarına kadar öğretmenler bu sene kötüydü ben de kabul ediyorum ama seneye düzelecek bu kesin bir bilgi ben okula manisa´dan geliyorum ve ulaşım konusunda zorluk çekmiyorum eğer uşak´ın ilçelerinden gelecekseniz de her saatte otobüs var kütahya´dan gelecekseniz de her saat otobüs var afyon´dan gelecekseniz de var manisa´dan gelecekseniz de var yani ulaşım konusunda gram sıkıntı çekmeyeceğiniz bir yer umarım yardımcı olabilmişimdir

2022-06-09 20:24
 
0
 
0
[samimi]

arkadaşlar ne kadar haklı görürsünüz beni bilmiyorum ama ben liseye geçeceğim zaman dershaneye gidip gelip ders çalıştım kısacası inekledim ve fen lisesini kazandım. kazandın okula giriyorsun ama okul dökülüyor yani ahı gitmiş vahı kalmış gibi. 9. sınıfın sonunda imam hatip lisesine geçtim. Her şey yeni, en iyi ekipmanlar, fazla fazla kaynakları fazlasıyla gördüm. bakanlıklar maalesef anadolu ve fen liselerine gerekli maddi yardımı çekip bu desteği imam hatiplilere verdiler. yani gerçekten okuldan faydalanmak istiyorsanız imam hatip liselerine girin bence. ateist, agnostik artık hangi din ve görüşten olursanız olun. ben müslümanlığa çok sıcak değilim ama bilerek geçiş yaptım çünkü okullarımız dökülüyor maalesef. dökülme olayı bu liseye özel değil, genel olarak okullardaki gözlemim böyle. liseye yeni geçecek kardeşlerime gerçekleri şimdiden söylemek istedim.

2022-04-18 00:20
 
0
 
0
[Cvgrchj]

Okul güzel gelmenizi tavsiye ederim okulumuzdan nakil giden çok kişi var evet ama bu insanlar yurda alışmakta zorluk çektiği için gidiyor eğitimle alakalı bir sıkıntı değil

2022-04-01 19:49
 
0
 
0
Reklam
[azatbysl]

okul sıkıntılı gerek öğretmenler gerek idare tamamen boş okula gelmenizi önermem.okul dönem başına göre baya azaldı

2022-03-22 14:48
 
0
 
0
[Aaaaa]

Arkadaşlar okulumuz küçük bir ilçede olduğu için biraz dezavantajlı.Yurdumuz okula 20 dk uzaklıkta.Yurt yemekleri öğlen iyi akşam kötü onun dışında marketler yemek yerleri vb okula yakın ama yurda uzak fakat öğretmen kadrosu çok iyi öğretmenlere kötü diyenler ilk önce derste uyanık durmayı öğrensinler.Onun dışında etütlerde bazı insanlar durmadan ses çıkartabiliyor ağızlarının payını verirseniz susup otururlar umarım yardımcı olabilmişimdir.

2022-02-11 18:51
 
0
 
0
[Tyler durden]

3 sene once pismanim yazan kisi hala pismanim. 👍

2022-02-11 12:24
 
0
 
0
[Dyfl piyadesi ]

Bu okulda okuyorum ve çoğu sey beni zorluyor. Özelikle okuldan sonra yurda kadar yürümek zaten yorgunken ekstra yorgunluk yüklüyor. Yemekleri öğlen arasında güzel olsa da akşam yemekleri bazen aç bırakabiliyor bünyeniz dayanıklıklıysa ara ögüne kadar idare edebilirsiniz ama dayanamam diyorsanız okulla yurt arasında küçük bir market var sadece okul çıkışları kısa bir süre oradan alışveriş yapabiliyorsunuz ama sıra beklemeniz gerekiyor uzun bir süre. Onun dışında nitelikli kendini geliştirmiş hocalar olsa da onların yanında dersi tahtadan okuyup geçen hocalar da mevcut. Son olarak çarşı izinleri çok kısıtlı diğer okullarda 3,4 gün olurken bizim okulumuzda 2 gün ve izin saatleri diğer okullara göre çok daha kısa. Umarım yardımcı olabilmişimdir iyi günler

2022-02-04 19:52
 
0
 
0
[.....]

Öncelikle okulun bulunduğu yer küçük bir yer. Nakil denemeden önce gidip bakmanız yararınıza. Okulda öğretmen diyebileceğiniz çok az öğretmen var , çoğu öğretmen ya tahtaya yazıyor ya tahtadan okuyor ya da egosunu tatmin ediyor. Ama gerçekten öğretmen diyebileceğimiz az öğretmen vardır. Öğle yemekleri akşam yemeklerine göre iyi. Okul ile yurt arasında internette 10 dakika gözükse de 20 dakika var. Okul çıkışında zaten yorgun oluyoruz o tepeyi çıkmak gerçekten çok zor ,yurt dağın başında. Yemek 6da başlar 7de de biter . Akşam yemekleri gerçekten çok kötü . Hani bazı günler sadece yoğurt yediğimiz bile oluyor. Etüt ortamını , ortam yapan şey yurt arkadaşlarınızdır. Bazı kendini bilmezler etüt saatlerinde çeneleri düşüyor. Bizim katta öyle değil ama alt sınıfların katı öyle. Hani sesten falan çalışamadığımız oluyor. Yurt ortamı ise çoğunlukla ikiyüzlü insanlarla dolu. Öyle herkese güvenmeyin. Ortam bu sene kötüleşti okulun kontenjan sayısını arttırması ile birlikte. Benim diyebileceğim bu kadar. Başka seçeneğiniz yoksa gelin yoksa ise önünden bile geçmeyin. İyi günler umarım yararlı olmuştur.

2022-02-04 19:42
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 22

Uşak Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Şehit Abdulkadir Kılavuz Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Dursun Yalım Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Fevzi Çakmak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Şehit Cemalettin Avcı Sosyal Bilimler Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Dursun Yalım Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Dursun Yalım Fen Lisesi kaç puan 2022 352.9727
Dursun Yalım Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Dursun Yalım Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Dursun Yalım Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Dursun Yalım Fen Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Dursun Yalım Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Dursun Yalım Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Dursun Yalım Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://dursunyalimfenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Dursun Yalım Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Dursun Yalım Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Dursun Yalım Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dursun Yalım Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız